Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lidijos Meškaitytės metai – be muziejaus Antšvenčiuose

Lidijos Meškaitytės metai – be muziejaus Antšvenčiuose (0)

2022-01-12

Šiame name Antšvenčių kaime, netoli Smalininkų, gimė, gyveno ir kūrė dailininkė miniatiūrininkė Lidija Meškaitytė. Savo kūrybą dovanojusi Lietuvai kūrėja norėjo, kad jos namuose būtų įkurtas muziejus, tačiau net ir praėjus beveik trisdešimčiai metų nuo testamento, jos valia neįvykdyta. Tik 2012 m. sodyba paskelbta valstybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Šie metai Jurbarko r. savivaldybės tarybos sprendimu paskelbti Lidijos Meškaitytės metais, minint Klaipėdos krašto unikaliosios tapytojos gimimo 95 metų sukaktį. Tokios iniciatyvos ėmėsi Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras, kurio dėka Smalininkuose jau yra padaryta nemažai dalykų talentingosios kraštietės atminimui. Renginių dailininkės gimtojoje sodyboje, kurioje ji tikėjosi muziejaus, nenumatyta, ir muziejaus nėra.

Lidija Meškaitytė gimė 1927 m. gruodžio 27 d. Antšvenčių kaime, netoli Smalininkų. Gimtoji sodyba tebestovi ant Šventosios kranto, bet ją lankysiantys dailininkės atminimo metais jau nebepamatys autentiškos aplinkos, kuri kruopščiai buvo saugoma iki šiol. Ir pastatai, ir žmonės sensta.

Sodybai daugiau kaip 200 metų, o moteris, kuri ją, dailininkės valia, paveldėjo, nebeturi jėgų nei sveikatos užlaikyti sodybą tokią, kokia buvo prie Meškaičių.

Kone 30 metų po dailininkės mirties 1993-iaisiais ji tą darė siekdama išsaugoti autentiką būsimam memorialiniam muziejui.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook