Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mokslininkų duomenis pavogė jau dukart

Mokslininkų duomenis pavogė jau dukart (2)

2022-06-23

Prie kelio į Vertimus pastatytas įrangos dėžes išlaužę vagys padarė didžiulę žalą – mokslininkai sugadintą aparatūrą suremontavo, tačiau surinkti duomenys pradingo su visam.

Naujajame kelyje į Vertimus (Jurbarkų sen.) darbuojasi vagys. Nusikaltėliai nusitaikė į brangią mokslininkų įrangą, kuria tiriami įvairūs eksperimentinio kelio ruožo parametrai. Nors ilgapirščių tikslas primityvus – įrangos akumuliatoriai, vogdami jie jau ne tik sugadino brangią įrangą, bet blogiausia, kad pradangino sukauptus duomenis.

Kelias ypatingas

Vertimų ir aplinkinių kaimų gyventojų dešimtmečiais lauktas kelias pabaigtas pernai. Jį tiesiant panaudotas po nepavojingų atliekų vertimo energija susidaręs šlakas.

Tai pirmas toks projektas Lietuvoje, kurio tikslas – išsamiai ištirti kelią ir nustatyti, kokią įtaką kelio eksploatacijai daro šlakas. Atlikus tyrimus bei įvertinus rezultatus, bus sprendžiama dėl tolesnio šlako naudojimo tiesiant ar tvarkant Lietuvos kelius.

Vertimų kelio vieno kilometro bandomajame ruože panaudota 9000 tonų šlako, kuris susidarė UAB „Gren Klaipėda“ atliekų vertimo energija jėgainėje ir buvo paruoštas naudoti.

Projekto užsakovas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, rangovas – AB „Kauno tiltai“, o kelio įrengimo ir eksploatacijos metu tyrimus vykdo VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH).

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook