Naujos žemės vertės lems ir didesnius mokesčius

Naujos žemės vertės lems ir didesnius mokesčius (0)

2022-01-10

Pasak Jurgitos Miliuvienės ir Živilės Remeikienės, dabar klientai nemažai reikalų susitvarko elektroniniu būdu, o užsukantys į skyrių nevengia ir pasiskųsti, ypač neišvažiuojamais keliais. J. Stanaitienės nuotr.

Su Naujųjų metų pradžia Lietuvoje įsigaliojo ir nauji Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus įsakymu patvirtinti žemės verčių žemėlapiai. Žemės sklypų vidutinės rinkos vertės, palyginti su praėjusiais metais, nuo sausio 1 d. vidutiniškai didėja 1,05 karto. Jurbarko r. savivaldybėje kai kurių paskirčių žemės sklypų vidutinė vertė kyla dar daugiau.

Vertina nuolat

„Šiemet padidėjimas nėra labai didelis. Kasmet vertės kyla, tuo pačiu kyla ir už žemę mokami mokesčiai, nuoma. Tai jau nestebina“, – sako NŽT Jurbarko skyriaus darbuotojos, nustatančios ir kiekvieno atskiro sklypo vertę.

Pagal žemės verčių žemėlapius žemės sklypų ir statinių vidutinės rinkos vertės naudojamos apskaičiuojant mokestines vertes, nustatant valstybės valdomo turto pardavimo ar nuomos kainas, apskaičiuojant mokesčius turto paveldėjimo, dovanojimo atvejais ir kitoms reikmėms.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook