Neapykantos viršūnė – atvira militaristinė propaganda

Neapykantos viršūnė – atvira militaristinė propaganda (0)

2022-11-25

Raketomis daužomi miestai, naikinama energetikos infrastruktūra, tūkstančiai žuvusių ir suluošintų, milijonai karo pabėgėlių... Visa tai Kremliaus propagandininkai mėgina pateikti kaip broliškos ukrainiečių tautos vadavimą iš „valdžią užgrobusių neofašistų“ ir pridengti tikrąjį Rusijos tikslą – karine jėga okupuoti Ukrainą. A. Bako nuotr

Karas Ukrainoje kas valandą atsiunčia vis naujų žinių. Kas buvo vakar, šiandien jau pakitę. Tačiau aiškėja tendencija, kad rusiškoji propaganda, skelbianti, kad viskas „eina pagal planą“, kad „planingai siekiama numatytų tikslų“, kad net ir bėgimas nuo ukrainiečių kariuomenės smūgių vadinamas kaip žengimas pirmyn. Tačiau kuo toliau, tuo labiau rusiškoji propaganda, susidūrusi su pačios Rusijos gyvenimo realybe, patiria vis daugiau nesėkmių, nors propagandininkai dirba atsiraitoję rankoves: iš Kremliaus valdomų televizijos kanalų be perstojo liejasi informacija apie sėkmingą kovą dabar jau su Ukrainos „neofašistais“.

Suklaidinti trys ketvirtadaliai gyventojų

Rusiškosios propagandos suklaidinti beveik trys ketvirtadaliai Rusijos gyventojų, pritariančių karui arba bent jau Ukrainos užpuolimo nesmerkiantys, ima praregėti, kai karas tiesiogiai trinktelėjo į jų namų duris net tolimiausiuose „plačiosios tėvynės“ kampeliuose.

Paskelbtoji trijų šimtų tūkstančių, o iš tikrųjų žymiai daugiau, šauktinių mobilizacija daugeliui ėmė atkrapštyti akis – suvokė, kad propaganda viena, o tikroji realybė – visai kitokia.

Ir prasidėjo bėgimas nuo mobilizacijos: tūkstančiai labiau išsilavinusių Rusijos vyrų kuo skubiau iš tėvynės skuodė į užsienį, kad nepakliūtų į frontą kovoti su ukrainiečių „neofašistais“.

Taigi, gyvenimo tikrovė labai greitai ir gerai apdaužo melagingos rusiškosios propagandos kiautą. Tačiau propaganda sklinda – visai atvira, militaristinė.

Rusijos valstybinės televizijos kanalai iškilmingai pateikia „riboto kontingento ir ribotos karinės operacijos laimėjimus“, o sugriauti tiltai, suniokoti miestai, sugriauti namai – neva pačių ukrainiečių darbas.

Pavyzdžių nei giliai, nei toli ieškoti nereikia. Socialiniuose tinkluose, o ypač Kremliaus valdomuose televizijos kanaluose, kuriuos tik ir temato dauguma Rusijos gyventojų, naudojamos įvairios melagingos propagandos formos ir turinys.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook