Neįgaliųjų namo statyboms ieškoma nauja vieta

Neįgaliųjų namo statyboms ieškoma nauja vieta (5)

2020-09-18

Iš trijų numatytų sklypų GGN statyti dėl vienintelio šio, esančio Gedimino gatvėje, kilo didelis šalia gyvenančiųjų pasipriešinimas. J. Stanaitienės nuotr

Gegužės 13 ir rugpjūčio 25 d. „Šviesa“ rašė apie Jurbarke planuojamus statyti tris grupinio gyvenimo namus (GGN) žmonėms su proto ir psichikos negalia. Vieno iš šių namų kaimynyste nepatenkinti gyventojai ėmėsi žygių, kad numatytoje vietoje Gedimino g. jis nebūtų statomas. Savivaldybė surengė dar vieną susitikimą su gyventojais, į kurį pakvietė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) specialistus, socialinės srities darbuotojus.

Gyventojai nelinkę nusileisti

„Norėjome dialogo su gyventojais. Tikėjomės, kad jie persigalvos. Pakvietėme prie pokalbio prisijungti ministerijos, neįgaliųjų atstovus, kad jie pristatytų projektą.

Galvojome, kad gyventojai galbūt norės nuvažiuoti pažiūrėti, kaip tokie namai veikia. Tačiau matau, kad kompromiso rasti greičiausiai nepavyks“, – po susitikimo sakė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Jurbarko r. savivaldybė prisijungė prie SADM inicijuoto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo investicinio projekto „Bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Tauragės regione“ ir sutiko mieste skirti tris sklypus grupinio gyvenimo namams statyti.

Šiuose namuose turėtų apsigyventi Adakavo socialinių paslaugų namų (SPN) klientai ir kiti psichikos ar proto negalią turinys jurbarkiečiai. Šiam tikslui numatyta skirti 1118279 Eur finansavimą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook