Neįgaliuosius į dienos centrą vežė lyg bulves maišuose

Neįgaliuosius į dienos centrą vežė lyg bulves maišuose (5)

2022-11-20

Neįgalieji į Jurbarko socialinių paslaugų dienos centrą buvo vežami nepritaikytu transportu, be lydinčiojo asmens, sukeliant ne tik nepatogumų, bet ir pavojų sveikatai. L. Pilecko nuotr.

Mikroautobuse ant plastikinės kėdutės – griuvinėdami ir rizikuodami susižeisti neįgalieji daug kartų buvo vežami į Jurbarko socialinių paslaugų neįgaliųjų dienos centrą. Maža to, rimtų psichikos negalių turintys ir bet kada neprognozuojamai pasielgti galintys asmenys iki šiol nebuvo lydimi juos prižiūrėti privalančio darbuotojo.

Prašė žodžiu, kreipėsi raštu

Paprastai Jurbarko socialinių paslaugų mikroautobusas į neįgaliųjų dienos centrą veža penkis klientus. Keturi jų turi psichinę negalią, vienas – fizinę.

Ilgą laiką neįgaliųjų artimieji džiaugėsi įstaigos paslaugomis, tačiau maždaug prieš mėnesį atsitiko sunkiai paaiškinamas dalykas – žmones pradėta vežti tam nepritaikytu mikroautobusu ir tai daryta itin pavojingai – sodinant ant niekaip nepritvirtintos plastikinės kėdutės, neprisegant saugos diržais.

Kitaip tariant – išsilaikyti, neužsigauti ir nesusižaloti tapo pačio neįgaliojo reikalu. Tokią situaciją matydami neįgaliųjų artimieji oficialiai kreipėsi į įstaigą.

Savo rašte laikinai pareigas einančiai įstaigos vadovei Sandrai Klimienei neįgaliųjų centro tarybos pirmininkė ir vieno iš neįgaliųjų mama Lina Mačiulienė dar spalio 23-ąją išsiuntė raštą.

Apie netinkamą neįgaliųjų vežimą moteris įstaigą buvo informavusi ir anksčiau.

Rašte įstaigos administracijai atkreiptas dėmesys, kad į centrą neįgalieji atvežami be lydinčiojo asmens, o tai nėra saugu, nes mikroautobusu vyksta protinę negalią ir priežiūros bei slaugos poreikių turintys asmenys, jie bet kada gali pasielgti netinkamai – sugriebti vairuotoją ar kitą keleivį, atidaryti važiuojant autobuso duris ir panašiai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook