Nojaus žudikui – 9 metai už grotų, paauglė išteisinta

Nojaus žudikui – 9 metai už grotų, paauglė išteisinta (0)

2022-01-14

Kauno apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį neviešuose teisiamuosiuose posėdžiuose nagrinėtoje Nojaus Armono nužudymo byloje. Jurbarkietis buvo nužudytas 2019-ųjų gegužės 9-ąją. Jį peiliu į kaklą nudūrė Kęstutis Vyturys, o žmogžudystėje dalyvavo ir tuomet 15-metė paauglė.

Teismas, įvertinęs kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, padarė išvadą, kad tik vienam iš kaltinamųjų pasitvirtino inkriminuotas kaltinimas.

Išnagrinėjusiam bylą teismui nekilo jokių abejonių, kad veiksmus, kuriais asmuo buvo nužudytas, atliko tik vienas iš kaltinamųjų, pažymima Kauno apygardos teismo penktadienį paviešintame pranešime.

Merginą išteisino

Paauglei kaltinime inkriminuoti veiksmai objektyviais bylos duomenimis nepagrįsti, todėl jis išteisintas neįrodžius, kad dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.

Teismas kaltu pripažintam K. Vyturiui paskyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgęs į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, kaltininko asmenybę, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, nusikalstama veika padarytą žalą.

Teismas vienam iš nužudytojo tėvų, pareiškusiam civilinį ieškinį, iš kaltu pripažinto asmens priteisė 2791,44 Eur turtinei žalai atlyginti ir 45 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Baudžiamojo kodekso 9 straipsnio 3 dalis numato, kad neviešai nagrinėjamos tos bylos, kuriose nusikalstamomis veikomis kaltinami arba dėl kurių yra pripažinti nukentėjusiaisiais nepilnamečiai.

Nusikalstama veika kaltinti asmenys buvo nepilnamečiai, todėl byla buvo nagrinėjama neviešai.

Be to, Teisėjų tarybos 2014 m. kovo 28 d. Nr. 13P-51-(7.1.2) nutarimo dėl informacijos apie teismų veiklą ir bylas teikimo viešosios informacijos rengėjams taisyklių (galiojanti redakcija nuo 2017-01-01) 30.5 punktas numato, kad viešosios informacijos rengėjams neteikiama informacija, kuria atskleidžiami nepilnametį proceso dalyvį leidžiantys identifikuoti duomenys, todėl daugiau aplinkybių teismas apie šią bylą pateikti negali.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Nagrinėjo merginos vaidmenį

Tiriant bylą buvo įtariama, jog paauglė sukurstė Kęstutį nužudyti Nojų, kuris buvo vienas geriausių jo draugų.

Manoma, jog mergina degė kerštu, nes esą buvo be atsako įsimylėjusi N.Armoną.

Kaip „ŠVIESA“ jau rašė, tarp puikiai sutarusių jaunuolių perbėgo juoda katė. Manoma, jog paauglė buvo įsimylėjusi ketveriais metais vyresnį Nojų, tačiau jausmai liko be atsako – jis draugavo su kita mergina. Tuo tarpu K.Vyturys esą buvo neabejingas 14-metei.

Kęstutis ikiteisminio tyrimo metu tvirtino, jog ji, degdama kerštu Nojui, sumanė žmogžudystės planą ir jį sukurstė – buvo parinkta nužudymo vieta, pasirūpinta kilimu kūnui paslėpti, pasiimtas peilis.

K. Vyturys nuosprendžio laukė suimtas, o paauglei buvo skirta švelnesnė kardomoji priemonė, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Nukreipė dėmesį filmu

Praėjusių metų gegužės 9 dieną N. Armonas buvo įviliotas į apleistą darželį Jurbarke, Žemaitės gatvėje – esą reikia pasikalbėti. Šiame darželyje draugai lankėsi ir anksčiau, tad būsima auka nieko bloga neįtarė.

K. Vyturio tvirtinimu, siekdama nukreipti Nojaus dėmesį, mergina savo telefone įjungė filmuotus vaizdus ir pakvietė jų pažiūrėti. Vaikinui pasukus akis į telefoną, Kęstutis puolė jį peiliu.

N. Armonui mirus nuo dūrio į kaklą, jo kūnas buvo suvyniotas į kilimą ir paslėptas darželyje tarp statybinių nuolaužų.

Ruošėsi nusikaltimui

Per ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad šiurpus planas gimė pusantro mėnesio iki žmogžudystės, o nusikaltimui buvo pasiruošta. K. Vyturys atsinešė į darželį kilimą iš savo rūsio.

N. Armonui mirus nuo dūrio į kaklą, jo kūnas buvo suvyniotas į kilimą ir paslėptas darželyje tarp statybinių nuolaužų.
 Išdavė žinutės

Portalo lrytas.lt žiniomis, po nusikaltimo paauglė ėmė versti kaltę savo K. Vyturiui, tačiau ir pas ją buvo aptikti svarūs įkalčiai – pavyzdžiui, SMS žinutės.

„Kur paslėpti kūną?“, – žmogžudystės dieną moksleivė parašė savo bičiulei.

Įtariamosios telefone pareigūnai aptiko ir daugiau svarbių nusikaltimo dėlionės dalių.

Į kruviną nusikaltimą įklimpusiai paauglei draugės atrašė: „Parodyk, kur tu jį patvarkei“.

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook