Pareigūnai ieško dingusio naujagimio

Pareigūnai ieško dingusio naujagimio (3)

2014-06-03

Antra savaitė Vadžgiryje ir jo apylinkėse dirba būrys Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnų. Kriminalistų dėmesys į šį kaimą nukrypo gavus pranešimą, kad dvidešimtmetė galimai nužudė savo ką tik gimusį kūdikį.

Šimkaičių seniūnė Elena Šileikienė neslepia praėjusią savaitę pati paskambinusi pareigūnams ir informavusi juos apie kaime pasklidusias kalbas. „Į seniūniją atėjęs Lapgirių gyventojas mūsų socialinei darbuotojai papasakojo, kad viena šio kaimo mergina „pametė pilvą“ – visi matė, kad laukiasi, o dabar vėl vaikšto plona. Iškart paskambinau pareigūnams – juk reikia išsiaiškinti, kiek pagrindo turi tokios kalbos“, – sakė seniūnė.
Dvidešimtmetė šio kaimo gyventoja pirmą vaiką pagimdė užpernai – tada taip pat buvo kalbama, kad gimdė namuose, tačiau Vaiko teisių apsaugos tarnybai buvo pateikta Raseinių ligoninėje išduota vaiko gimimo pažyma.
Vos kelių dienų naujagimį socialiniai darbuotojai išvežė į Viešvilės vaikų globos namus, nes jo prižiūrėti nesugebanti motina atsisakė vykti į Eržvilko krizių centrą ir parašė vaiko teisių apsaugos specialistams, kad vaiko jai nereikia. Teisių į savo kūdikį jauna mama nereiškė ir teisme, todėl vaikutis jau seniai įvaikintas.
Po šios istorijos socialiniai darbuotojai kaime ne kartą girdėjo kalbant, kad moteris vėl laukiasi, tačiau gandai nepasitvirtindavo. „Pamestu pilvu“ susidomėjusiems seniūnijos socialiniams darbuotojams ji paaiškino, kad gegužės viduryje įvyko persileidimas, dėl kurio jos sveikata nesutriko, todėl į medikus nesikreipė.
Pareigūnai šį įvykį kol kas priskiria prie neskelbtinų, todėl atsisako komentuoti aplinkybes. Vis dėlto Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Raimundas Vasiliauskas patvirtino, kad Vadžgirio kaimo gyventoja pripažinta įtariamąja, teismas ją leido sulaikyti dešimčiai parų. 
„Moteris sako, kad nieko neatsimena, o kūdikio lavonėlio nerandame. Gal į kokią pelkę įmetė? Turime gimdymo faktą, todėl pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl naujagimio nužudymo. Kriminalinės policijos pareigūnai dirba išsijuosę, ir šiuo metu vienas žmogus apklausiamas“, – antradienį sakė prokuroras R. Vasiliauskas.
Pasak prokuroro, dėl šios bylos specialistams išskirstytos užduotys, siekiant išsiaiškinti objektyvią tiesą bus atliekamos net kelios ekspertizės. Kol kas tai tik pati tyrimo pradžia, todėl tikslesnių duomenų nėra.
Dvidešimtmetė ne pirmą kartą įsipainioja į nemalonumus. Lapkričio pabaigoje ji dalyvavo tragiškai pasibaigusiame jaunimo vakarėlyje – susispietusi laikinai negyvenamoje sodyboje vadžgiriškius šiurpinusi kompanija insulinu apsvaigino ir išprievartavo dvidešimtmetės sesers dukrą. Kauno klinikų medikai komos ištiktai merginai niekuo nebegalėjo padėti.
Dabar gi vadžgiriškiai patyliukais kalba, kad tos pačios galvažudžių gaujos nariai padėjo dvidešimtmetei atsikratyti galimai per anksti gimusio kūdikio. Ar prieš keletą metų naujagimio prižiūrėti nesugebėjusi moteris dabar galėjo viena pagimdyti ir paslėpti visus galus, abejoja ir specialistai.
Apie ypatingą įvykį savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė jau informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook