Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pareigūnai tikrins žemės ūkio techniką

Pareigūnai tikrins žemės ūkio techniką (0)

2022-08-05

Prasidėjus javapjūtei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais vykdys prevencinę akciją ,,Saugi javapjūtė“.

Akcijos metu Jurbarko rajono savivaldybėje bus vykdomi prevenciniai reidai, kurių metu bus tikrinami javų kombainai, pagalbinė žemės ūkio technika ir priemonės, grūdų sandėliai, atkreipiamas dėmesys į priešgaisrinių saugos reikalavimų laikymąsi.

Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad javų kombainai turėtų būti aprūpinti ne mažiau kaip dviem gesintuvais, su ne mažesniu kaip 4 kg gesinimo medžiagos užtaisu ir nedegiu audeklu, kita žemės ūkio technika – ne mažiau kaip vienu ugnies gesintuvu, ne mažiau kaip 4 kg gesinimo medžiagos užpildu.

Taip pat labai svarbu išvykstant į laukus patikrinti gesintuvą – jo manometro rodyklė (jei yra manometras) turėtų būti žaliame fone. Beje,  gesintuvą ir nedegų audeklą būtina laikyti lengvai pasiekiamoje vietoje.

Būtina žinoti, kad  nepanaudojus gesintuvo (panaudojus – beveik visada), dėl nuolatinės vibracijos,  slėgis jame sumažėja nepastebimai, gesintuvo čiaupui praradus sandarumą.

Laiku vizualiai gesintuvo neapžiūrėjus, kad jis neveikia, suprasime tik kilus gaisrui, todėl gesintuvo  apžiūra, kaip ir technikos aptarnavimas, turi tapti kasdieniu įpročiu.  Be to,  nors trumpam panaudojus gesintuvą, privalu atlikti jo patikrą.

Be tinkamo aprūpinimo pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, didžiausią dėmesį intensyvaus technikos eksploatavimo metu būtina skirti technikos aptarnavimui: prasiskverbiantys tepalai, netvarkinga kuro sistema, netvarkinga išmetimo sistema, užstrigę guoliai, praslystantys diržai, nepritvirtinta elektros instaliacija, atjungtos ar netvarkingos įspėjimo apie mechanizmų avarinį darbo režimą sistemos, laiku nepašalintos degios nuosėdos ant įkaistančių variklio ir kitų mechanizmų,  aplink besisukančias detales apsivejantys šiaudai ir šienas – visa tai gali būti gaisro priežastimi.

Per 2021 metus, dėl minėtų priežasčių, Jurbarko rajono savivaldybėje javapjūtės metu kilo 6 gaisrai: degė 3 kombainai, 1 traktorius, 2 kartus kilo gaisras nupjautų javų lakų ražienose.

         Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai primena, kad už gaisrinės saugos taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė (asmenims nuo 20 iki 70 eurų, juridiniams ir atsakingiems asmenims nuo 30 iki 600 eurų), bet pats didžiausias nuostolis – netekti savo turto, kurio vertė kartais siekia ne vieną dešimtį ar šimtus tūkstančių eurų.

         Per 2021 metus, Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai atliko 6 prevencinius reidus. Už priešgaisrinių saugos taisyklių nesilaikymą ir jų pažeidimus surašytos 8 baudos.

Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook