Pasipylė priekaištai dėl netvarkos miškuose

Pasipylė priekaištai dėl netvarkos miškuose (5)

2021-04-30

Verslininkams nuostabą kelia šalikelėse pūti paliekami rąstai – surinkus iš rajono miškų tokius likučius greičiausiai susidarytų šimtai kubų medienos. L. Pilecko nuotr.

Rajono miškuose – netvarka. Su tokia žinute į redakciją kreipėsi keletas miško verslu užsiimančių rajono verslininkų. Tik anonimiškai bendrauti sutikę ir dėl verslo ateities nerimaujantys vyrai mano, kad tvarka Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko regiono padalinio miškuose sparčiai keičiasi į blogąją pusę. Dalis medienos paliekama pūti, keliai tvarkomi prastai, o infrastruktūra apleista.

Vardija problemas

Pasak verslininkų, anksčiau gera tvarka garsėjęs padalinys šiandien yra besaikio taupymo ir pelno siekimo pavyzdys. Vyrai pirmiausia pirštu dūrė į miškų kelius. Pasak jų, šiuo metu pilna miško technikos suniokotų atkarpų, tačiau jų taisyti neskubama. Problema tampa ir krūmais apžėlę kelkraščiai.

Kai kur miško palei kelius krūmai tokie aukšti ir tankūs, kad braukia pravažiuojančio automobilio veidrodėlius.

Kita problema – šalikelėse paliekama mediena. Nors iš pirmo žvilgsnio jos galbūt nedaug, tačiau į vieną krūvą suvežus visus tai šen, tai ten besimėtančius rąstus, greičiausiai susidarytų šimtai kubų medienos.

Verslininkai stebėjosi ir griūvančiomis tvoromis, kuriomis aptverti nuo elninių žvėrių saugomi jaunuolynai.

Tokia aptvarų funkcija – saugoti medelius, kad nenugraužtų ir neišlaužytų briedžiai, elniai, stirnos ir danieliai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook