Pastato Viešvilėje likimą nulems aukcionas

Pastato Viešvilėje likimą nulems aukcionas (2)

2020-09-05

Žydrūnas Eimutis tarybos narius įtikino savo planų realumu ir gerais norais. Jam buvo atvertas kelias aukcione įsigyti buvusį vaikų globos namų pastatą Viešvilėje. J. Stanaitienės nuotr

Po diskusijų savivaldybės tarybos komitetuose ir rugpjūčio posėdyje politikai apsisprendė pripažinti netekusiu galios savo pačių kovo 5 d. priimtą sprendimą, kuriuo buvo nutarta kreiptis į VĮ Turto bankas dėl buvusių vaikų globos namų pastato Viešvilėje perėmimo savivaldybės nuosavybėn socialinėms paslaugoms teikti. Atšaukti savo sprendimą nutarta po to, kai šiuos pastatus panoro nusipirkti verslininkas, įsteigęs Adutiškio senelių namus.

Sulaukė dėmesio

Kai buvo išardyti Viešvilės vaikų globos namai, jų gyventojai iškelti į mažesnius bendruomeninius globos namus, o administracija į Jurbarką, viešviliečiai nerimo – kas atsitiks su valstybės žinioje likusiu pastatu?

Jį perėmus VĮ Turto bankas seniūnas Valentinas Kucinas ir visa miestelio bendruomenė jaudinosi, kad pastatas netaptų vandalų taikiniu, nebūtų išplėštas.

Pastato vėdinimu ir apsauga rūpinosi ir iš ten išsikėlusi Skalvijos namų administracija.

Galima sakyti, kad viešviliečiai – laimės kūdikiai. Jau netrukus po Viešvilę ėmė dairytis pastatą nusižiūrėjusios kaunietės Audronė Svetlovienė ir Jurgita Niaurienė.

Moterys įsteigė viešąją įstaigą „Gerovės paslaugų centras“ ir planavo buvusiuose vaikų globos namuose teikti pagalbą senyvo amžiaus, apleistiems ir turintiems negalią žmonėms.

Viešvilės bendruomenė tuo labai džiaugėsi ir rašė raštus savivaldybei, kad pastatą būtina atsiimti iš VĮ Turto bankas ir perduoti VšĮ „Gerovės paslaugų centras“ socialinėms paslaugoms teikti bei darbo vietoms kurti.

Savo planus kaunietės pristatė ir savivaldybės tarybos nariams.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook