Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Plakatų partizanai vėl smogė – klausia, ar meras „pametė kiaušus“

Plakatų partizanai vėl smogė – klausia, ar meras „pametė kiaušus“ (9)

2022-09-10

Naktį į rugsėjo 10-ąją prie Raudonės pilies, prie sovietinio kario paminklo, atsirado plakatas, kuriame stebimasi, ar rajono merui Skirmantui Mockevičiui brangūs okupacinio režimo simboliai, ar jis „kažkur pametė kiaušus“.

Tai ne pirmas kartas, kai nežinomi asmenys plakatais viešai ragina rajono vadovą imtis veiksmų ir sekti kitų savivaldybių, kuriuos jau nukėlė dalį sovietinio okupantų režimo paminklų, pėdomis.

Jurbarkas šiame kontekste išskirtinis tuo, kad vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą ir sukėlus šalį niokojantį karą, daugybėje šalių, tarp jų ir Lietuvoje, buvo pajudinti desovietizacijos klausimai, tarp jų – ir per okupaciją pristatytų paminklų nukėlimas. Šiuos paminklus Rusija iki šiol itin aktyviai naudojo savo propagandai.

Tačiau, skirtingai  nuo dalies kitų savivaldybių, Jurbarkas neskubėjo. Rajono meras S. Mockevičius net buvo pareiškęs, kad prašymai nukelti sovietinių karių paminklus jam primena provokaciją.

Vis tik, kylant visuomenės spaudimui, veiksmų buvo imtasi – paprašyta paveldosaugininkų leidimų nukelti sovietinių karių paminklus. Atsakymų vis dar laukiama. Rajono valdžia kol kas nepajudino ir tų sovietinių paminklų, kurie neįtraukti į jokius paveldo sąrašus ir galėjo būti nukelti beveik be jokios gaišaties.

Meras S. Mockevičius imtis veiksmų visuomenės viešai yra ragintas ne kartą. Jurbarke ir rajone anksčiau dukart buvo iškabinti įvairūs tai padaryti raginantys plakatai.

Šį kartą plakate cituojamas visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Meras Skirmantas Mockevičius arba kažkur pametė kiaušus, arba brangūs tie vatnikiški okupanto simboliai jo širdžiai“, - rašoma plakate.

Papildysime.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook