Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Plastiko skiautės sukėlė nerimą dėl teršiamos žemės

Plastiko skiautės sukėlė nerimą dėl teršiamos žemės (2)

2022-05-06

Taip laukas atrodė balandžio 23 d. skaitytojos atsiųstoje nuotraukoje. Po kelių dienų karklus auginanti įmonė atsiuntė darbininkus surinkti plastiko draiskanas. Bet vienkartinio rinkimo neužteks, norint išvengti aplinkos teršimo.

Aplinkos taršos problemą sprendžia daugybė vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, bet jei šiukšlinama šalia tavęs, spręsti turi pats. Taip ir padarė smalininkietė Erika Liutkevičienė, vieną saulėtą bet vėjuotą savaitgalį pamačiusi, kad aplink sodybą vėl skraido plastiko skiautės. Kreipėsi į įmonę, kuri augina karklus plastiku uždengtame žemės plote, nusiuntė nuotraukų, paskambino ir į „Šviesos“ redakciją. Moteris nerimavo ne tik dėl savo kiemo – kiemą gali išsišluoti, o nupūsto į pievas, mišką ar Nemuną plastiko – neiššluosi.

Pavadino nesutarimu

Karklus bent keliose vietose aplink Smalininkus augina UAB „Eglėšakis“. Minėtasis plotas, iš kurio plastiko draiskanas nešioja vėjas, yra Kazikėnuose.

Kai balandžio 27 d. paskambinome „Eglėšakio“ direktorei Jūratei Kazėnienei, ji sakė žinanti, bet pati to lauko nemačiusi.

„Buvau į užsienį išvažiavusi, tuo rūpinosi gamybos vadovas, jis nusiuntė vyrų komandą ir jie aprinko. Mes negalim karklų auginti be plėvelės, kadangi yra didelis žolėtumas, ir mes pirmiausia dedam plėvelę.

Paskui per daugiau metų, suprantat, traktorius važiuoja ir tą plėvelę išplėšo.

Tada siunčiam žmones ir jie nurenka. Na, bet žinot, kiekvieną dieną nenurinksi. Jau šnekėjom su ta moterim. Ir su chemija kai reikia nupurkšti, nors daug dar metrų nuo jos augalų, jai nepatinka. Paprasčiausiai, žinokit, mes su ja nesutariam.

Bandysim, važiuosim, vėl žiūrėsim, siųsim komandą. Ištisai neina jos surinkti. Stengiamės labai su ta moteriške nekonfliktuoti.

Turim ir daugiau plotų aplink Smalininkus, bet mes žiūrim, kiekvieną pavasarį siunčiam žmones, visą laiką nurenkam. Bet neina išrinkti tos plėvelės.

Sakiau užsieniečiams, kokią turim problemą, užsieniečiai sakė: būtinai siųskit žmones ir rinkit. Laikas nuo laiko siunčiam ir renkam. Ačiū, kad paskambinot. Nuvažiuosiu, pažiūrėsiu“, – toks buvo bendrovės vadovės komentaras.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook