Po nuotolinių pamokų – į egzaminų maratoną

Po nuotolinių pamokų – į egzaminų maratoną (0)

2021-06-09

Linksmai atšventę Paskutinį skambutį, pirmąjį brandos egzaminą pirmadienį laikė 170 Jurbarko gimnazistų. L. Pilecko nuotr.

Pirmadienį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidėjo brandos egzaminų sesija, paženklinta nuotolinio mokymosi metų. Laikyti egzaminus užsiregistravo 27,7 tūkst. šalies mokinių, 500 mažiau nei pernai. Jurbarko r. brandos egzaminus laiko šiek tiek per 200 kandidatų.

Būtina išlaikyti du

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko ar atlikti brandos darbą. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko 17207 kandidatai, mokyklinį – 9352.

Iš pasirenkamųjų dalykų, kaip ir pernai, daugiausia kandidatų laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 18,4 tūkst., matematikos – 16,8 tūkst.

Pakoregavo pandemija

Egzaminų tvarkaraštį jau ir pernai koregavo pandemija ir nuotolinės pamokos.

Šiemet pagrindinė egzaminų sesija prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau nei pernai, o tvarkaraštis sudėliotas taip, kad svarbiausius lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminus skirtų 10 kalendorinių dienų, per kurias nuotoliniu būdu beveik visus mokslo metus besimokiusiems dvyliktokams bus organizuojamos konsultacijos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook