Po pažeidimų – draudimas verstis paukštininkyste

Po pažeidimų – draudimas verstis paukštininkyste (0)

2021-08-09

Verstis paukštininkyste verslininkui iš Jurbarko VMVT inspektoriai uždraudė, kai trečią kartą patikrinę ūkį rado daugybę nepašalintų ir naujai padarytų šiukščių pažeidimų. VMVT Tauragės padalinio nuotr

Rugpjūčio 3-ąją Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai patikrino ir nustatę pažeidimus uždraudė verstis paukštininkyste vienam Jurbarko verslininkui. Vydūno g. įkurtame ūkyje vyras ne vienerius metus augino didelius paukščių kiekius.

Pastarąjį patikrinimą VMVT inspektoriai surengė po to, kai jau du kartus buvo nustatę ir nurodę pašalinti grubius pažeidimus.

Pirmąjį patikrinimą specialistai V. P. priklausančiame ūkyje atliko dar gegužę. Tuomet akis badė virtinė šiurkščių pažeidimų – nuo netikslios buhalterinės apskaitos iki biologinės saugos ir kitų reikalavimų nesilaikymo.

Jurbarkiečiams puikiai pažįstamam verslininkui buvo nurodyta trūkumus pašalinti. Tačiau per patikrinimą birželį nustatyta, kad verslininkas ne tik nevykdė nurodymų ir nepašalino trūkumų, bet ir toliau nesilaikė biologinio saugumo ir kitų reikalavimų, ignoravo VMVT pritaikytus laikinus apribojimus įsivežti į ūkį paukščius ir jais prekiauti.

Maža to, per porą šimtų įvairių rūšių naminių paukščių šis ūkininkas laikė paslėpęs ūkinio pastato antrame aukšte. Čia įvairaus amžiaus bei veislių viščiukai, žąsiukai buvo laikomi antisanitarinėmis sąlygomis – be būtinos ventiliacijos, pernelyg aukštoje aplinkos temperatūroje, nevalomose ir neprižiūrimose patalpose, kuriose patikrinimo metu jautėsi stiprus amoniako kvapas.

Mediniuose narvuose buvo aptiktos ir nerenkamos viščiukų gaišenos, kai kurių jau buvo likę tik liekanos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook