Po teigiamo COVID -19 atvejo – į nuotolinį mokymąsi

Po teigiamo COVID -19 atvejo – į nuotolinį mokymąsi (1)

2021-05-17

Šeštadienio vakarą Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos abiturientus ir jų tėvus pasiekė gimnazijos vadovybės žinutė, kad nuo gegužės 17 d. gimnazijos IV klasių mokiniams ugdymas vyks nuotoliniu būdu. Abiturientai į kontaktinį mokymąsi grįžo vos prieš porą savaičių – gegužės 3 d.

Toks sprendimas priimtas dėl vieno  gimnazijos abituriento  teigiamo COVID – 19 ligos testo.  Apie teigiamą COVID – 19 ligos testo rezultatą Jurbarko gimnazijos direktorei Vidai Greičiūtei pranešta šeštadienio rytą.  Buvo sudaryti sąrašai asmenų, turėjusių kontaktą su sergančiu gimnazistu. Nustatyti 43 tokie asmenys – 40 abiturientų ir trys mokytojai. Visi 43 asmenys šiuo metu izoliuojasi iki gegužės 23 d.

Susirgęs abiturientas gimnazijoje paskutinį kartą lankėsi gegužės 10 d.  ir jau tada  guodėsi gerklės skausmu.  Gimnazijos žiniomis, šis abiturientas nuo COVID – 19 ligos nesiskiepijo ir grįždamas į kontaktinį mokymąsi nesitestavo. Visiems abiturientams Jurbarko koronaviruso patikros mobiliame punkte prieš grįžtant į gimnaziją buvo sudarytos sąlygos atlikti greituosius antigenų testus.

Jurbarko gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė labai apgailestauja dėl įvykio ir tikina, kad įstaigoje buvo laikomasi visų saugumo priemonių. Gegužės 25 d. abiturientams skambės paskutinis skambutis, o birželio 7 d. laukia pirmasis egzaminas.

Pirmasis egzaminas abiturientas – jau birželio 7 d. „Mano asmenine nuomone, atvykstant į egzaminus abiturientams reikėtų testuotis ir turėti neigiamus testų rezultatus. Esame bazinė egzaminų mokykla ir nežinia kas būtų, jei virusas imtų plisti per egzaminus“, - mano V. Greičiūtė.

Kol kas nėra jokių žinių, kad iš besiizoliuojančių gimnazistų ar mokytojų būtų patyrę simptomus.

NVSC duomenimis gegužės 9-15 dienomis Jurbarko r. savivaldybėje  užregistruoti 23 nauji COVID – 19 ligos  atvejai ir 1 mirtis. Kasdien buvo užregistruojama nuo 1 iki 7 teigiamų atvejų. Dar penki atvejai nustatyti gegužės 16 d.

Iš praėjusią savaitę nustatytų atvejų  12 -os užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, 5 atvejai šeiminiai, 1 atvejis susijęs su protrūkiu Jurbarko mieste esančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, 5 atvejai susiję su protrūkiu Jurbarko mieste esančioje maisto gamybos įmonėje.

Remiantis oficialiais Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį savivaldybėje  koronavirusu sirgo 52 gyventojai, 14 dienų naujų atvejų rodiklis siekė 198,1 atvejį 100 tūkst.  gyventojų., savaitinis naujų atvejų pokytis - 8,3 proc.

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook