Pokalbis su ministru nuteikė optimistiškai

Pokalbis su ministru nuteikė optimistiškai (0)

2014-05-21

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Donatas Jackis tiki, kad anksčiau ar vėliau atsivers kelias investicijoms į Jurbarką.

Seimo nario Broniaus Paužos prašymu ūkio ministras Evaldas Gustas surengė pasitarimą su Jurbarko savivaldybės vadovais, Turizmo ir verslo informacijos centro bei rajono verslininkų atstovais. Pasitarime dalyvavęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Donatas Jackis tvirtina, kad išvyka į Ūkio ministeriją buvo naudinga ir savivaldybei, ir verslininkams.

„Noriu atverti kelius investicijoms į Jurbarką. Seimo nariai nestato gamyklų ir neturi pinigų verslui remti – gali tik tarpininkauti, padėti užmegzti kontaktus, rasti būtiną informaciją. Nesakau, kad savivaldybei to trūksta, bet prasideda naujas Europos Sąjungos paramos laikotarpis ir vėl viską reikia pradėti nuo pradžių“, – sakė susitikimą inicijavęs Seimo narys B. Pauža.
Iš sostinės grįžęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas D. Jackis neslėpė kėlęs ministrui ir jo pakviestiems viešųjų įstaigų „Versli Lietuva“ bei „Investuok Lietuvoje“ vadovams pačius opiausius paramos verslui klausimus. „Mūsų nuomone, tokiuose regionuose kaip Jurbarkas dirbančių smulkiųjų ir vidutinių įmonių rėmimo sąlygos turėtų būti paprastesnės, o sustiprėti padėtų mokesčių lengvatos. Ūkio ministras tvirtina, kad to negali būti, nes valstybė turi sudaryti visiems vienodas konkurencines sąlygas. Tai, kad mūsų įmonės dirba nelygiomis konkurencijos sąlygomis, niekas net nenori girdėti“, – pripažino D. Jackis.
Savivaldybės atstovai išgirdo, kad, kaip ir praėjusį paramos laikotarpį, regionais bus laikoma visa Lietuva, išskyrus keletą didžiųjų miestų.
Tai reiškia, kad šalia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos esančiuose rajonuose įsikūrusios įmonės, turinčios daug daugiau galimybių pritraukti kvalifikuotos darbo jėgos ir specialistų, ir toliau bus remiamos kaip regionai. D. Jackio įsitikinimu, tokia valstybės politika ne stiprins atokių rajonų ekonomiką, o dar labiau padidins atskirtį.
„Mūsų nuomone, nebloga išeitis būtų diferencijuoti paramą pagal intensyvumo lygį, tačiau ir su tuo Ūkio ministerija nesutinka“, – sakė D. Jackis.
Pasitarime daug laiko buvo skirta pokalbiui apie verslui kurtis būtiną infrastruktūrą. Jurbarko savivaldybė, pasak D. Jackio, turi parengusi sklypus investicijoms, tačiau negali atvesti į juos elektros linijų, vandens ir nuotekų trasų, dujų, nes tai brangiai kainuoja. Apmaudu, bet ir Ūkio ministerija neturi numačiusi lėšų tokioms priemonėms įgyvendinti. Jurbarkiečiams buvo pasiūlyta paanalizuoti, kuo galėtų padėti Žemės ūkio ir Vidaus reikalų ministerijos.
„Tačiau ministras mums pažadėjo, kad jei tikrai atsirastų įmonė, padėtų rasti pinigų infrastruktūrai sukurti“, – džiaugėsi D. Jackis.
Savivaldybė gavo nurodymą išanalizuoti, kuo Jurbarkas gali būti patrauklus investuotojams, kokios pramonės šakos čia galėtų kurtis. Į šiuos klausimus padės atsakyti rengiama Investicijų pritraukimo galimybių studija.
Po susitikimo su ūkio ministru E. Gustu ir ministerijos darbuotojų komanda, D. Jackis sakė susidaręs nuomonę, kad Lietuvoje yra daugybė galimybių gauti paramą verslui, tik verslininkai apie tai nežino. Ministras pažadėjo, kad Jurbarke bus surengtas seminaras aplinkinių rajonų verslininkams ir ministerija jame galės pristatyti visiškai visas 2014–2020 metų paramos verslui priemones. Svarbu ir tai, pasak D. Jackio, kad informaciją apie investavimo galimybes mūsų krašte galima bus skleisti per ambasadų ekonomikos atašė bei viešąsias įstaigas „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“.
„Nors supratome, kad europinė parama ir vėl gali mūsų verslo įmonių nepasiekti, pokalbis su ministru bet kokiu atveju buvo naudingas“, – tvirtina savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Susitikimu patenkintas liko ir Seimo narys B. Pauža. „Nereikia tikėtis, kad nuvažiavai į ministeriją, ir jau gausi pinigų. Taip greitai niekas nevyksta. Visi projektai, kuriais siekiama paramos, dalyvauja konkurse. Mūsų užduotis – sudaryti tokias sąlygas, kad investicijos nenusėstų Kaune, o pasiektų Jurbarką. Bendradarbiavimo su viena ministerija tam neužteks – reikia ieškoti galimybių ir per Vidaus reikalų ministeriją, stengtis problemą spręsti kompleksiškai“, – tikina Seimo narys.
B. Pauža tvirtina, kad aktyvaus tarpininkavimo ėmėsi dėl to, jog vis dar tiki, kad Jurbarke galima atgaivinti pramonę. Be gamybos miestas merdėja – ateis laikas, kai nebeliks nei ligoninės, nei mokyklų, nes nebus kam jų lankyti. „Netikiu, kad negalima atkurti gamybos. Tradicijos išliko, žmonės jas atsimena. Ir netiesa, kad nebūtų darbo jėgos. Pažiūrėkime į „Lukšių pieninę“ – specialistus atsiveža, o kitų darbuotojų randa ir Jurbarke“, – sakė B. Pauža.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook