Politikai reiškia nepasitikėjimą administracijos direktoriumi...

Politikai reiškia nepasitikėjimą administracijos direktoriumi Raimundu Basčiu (22)

2022-10-28

Savivaldybės administracijos direktorių Raimundą Bastį politikai kaltina negebėjimu dirbti ir brangiai mokesčių mokėtojams kainuojančiomis klaidomis.

Penkiolika Jurbarko r. tarybos narių reiškia nepasitikėjimą savivaldybės administracijos direktoriumi Raimundu Basčiu. Tokį sprendimą politikai parašais patvirtino po spalio 27-ąją vykusio tarybos posėdžio.

Raštas dėl nepasitikėjimo R. Basčiu rajono merui Skirmantui Mockevičiui buvo įteiktas spalio 28-osios rytą. Dokumente teigiama, kad R. Bastys negeba tinkamai organizuoti savivaldybės administracijos darbo, yra nekompetentingas ir aplaidus.

Dėl to Jurbarko r. savivaldybė ne kartą galimai patyrė finansinių nuostolių, o įgyvendinant vieną iš projektų – naftos produktais užterštos teritorijos, esančios Būtrimų kaime, Girdžių seniūnijoje, tvarkymą patyrė didžiulę reputacinę bei finansinę žalą.

Taip pat teigiama, kad R. Bastys nesugebėjo sėkmingai įgyvendinti Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos renovacijos, autobusų stoties statybos darbų pirkimo procedūros. R. Bastys taip pat nesilaiko tarybos narių pavedimų, nekreipia dėmesio į tarybos narių pastabas.

„Mes, žemiau pasirašę Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nariai, jaučiame atsakomybę už Jurbarko rajono savivaldybės biudžeto lėšų teisingą ir teisėtą panaudojimą, remiantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 str. 3 dalimi, reiškiame administracijos direktoriui R. Basčiui nepasitikėjimą“, - rašoma dokumente.

Rašte taip pat nurodoma, kad atsižvelgiant į išdėstytą informaciją ir remiantis jau minėtu Vietos savivaldos įstatymu, mero prašoma pavesti savivaldybės administracijai parengti savivaldybės tarybos sprendimo projektą dėl R. Basčio atleidimo iš pareigų, praradus tarybos narių pasitikėjimą ir sušaukti neeilinį posėdį.
 
 Po dokumento tekstu – penkiolikos tarybos narių parašai: Daivaro Rybakovo, Gražvydo Ažnos, Audronės Kurienės, Donato Jackio, Kęstučio Naujoko, Raimundo Jovarausko, Gvido Byčiaus, Remigijaus Brazaičio, Vidmanto Juzėno, Ingos Molevaitės, Algirdo Gudaičio, Genės Gudaitienės, Liudmilos Norkaitienės, Arūno Samio ir Egidijaus Giedraičio.

R. Bastys savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas 2019-ųjų spalį, kai jam postą savo balsais užtikrino tuometinė valdančioji dauguma.

Tarybos opozicija atsakomybės už jai nepriimtiną kandidatą neprisiėmė ir balsavime nedalyvavo.

R. Basčio paskyrimui į Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas slaptu balsavimu pritarė 15 tarybos narių.

Šis postas – politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigos, į kurias kandidatas siūlomas mero teikimu, todėl ir atsakomybė tenka rajono vadovui bei jo suburtai valdančiajai koalicijai.

Nacionalinės žemės tarnybos Jurbarko skyriuje vyr. specialistu dirbusį R. Bastį pagal daugumos pasidalintas pozicijas pasiūlė tris mandatus rajono taryboje turintys socialdemokratai.

Pats R. Bastys, prisistatydamas rajono tarybai, sąsajų su socialdemokratais buvo linkęs neįvardyti. Vis tik, vėliau vyras įstojo į partijos gretas.

Tarybos opozicijai ypač rūpėjo galimai prorusiškos R. Basčio nuostatos. Paaiškėjus kandidatūrai, R. Basčio tinkamumu šioms pareigoms suabejota dėl viešai išplatintų nuotraukų, kuriose jis įsiamžinęs prie Sovietų Sąjungos herbo ar su asmenimis, seginčiais Georgijaus ar kitaip vadinamą kolorado juostelę.

R. Bastys yra baigęs Kaliningrado karinę aviacijos technikos mokyklą, vadovavęs rengiamiems karininkams. Šią informaciją nesunkiai galima rasti rusiškame socialiniame tinkle odnoklasniki.ru, kuriame R. Bastys turi savo profilį.

Nors R. Bastys teigė Lietuvos valstybei atidavęs 25-erius darbo metus, tarybos posėdyje opozicija ypač domėjosi R. Basčio galimomis prorusiškomis nuotaikomis.

Savivaldybės administracijos direktoriumi jis buvo patvirtintas gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento pažymas dėl tinkamumo užimti pareigas.

Iki tol administracijos direktorės pareigas ėjo taip pat tuo metu socialdemokratų partijai priklausiusi ir jos į šias pareigas pasiūlyta bei didelio mero S. Mockevičiaus palaikymo sulaukusi Vida Rekešienė.

Tačiau 2019-ųjų rugpjūčio pradžioje V. Rekešienę nuo pareigų nušalino Kauno apylinkės teismas, STT pareigūnams jai pareiškus įtarimus dėl dokumentų klastojimo, lėšų iššvaistymo ar padėjimo iššvaistyti atnaujinant Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną.

Vėliau ją tarybos politikai atleido, kaip praradusi pasitikėjimą. Šiuo metu moteris yra viena iš septynių kaltinamųjų vadinamojoje „Voverių“ byloje.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook