Politikės ligos artina bylos senatį

Politikės ligos artina bylos senatį (23)

2014-05-20

Savivaldybės tarybos narė Vilma Karaliūnaitė, atrodo, užsikrėtė Darbo partijos sindromu vilkinti bylas. Jos liga Jurbarko rajono apylinkės teismui dukart sutrukdė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl gydytojos tarnybinių pareigų neatlikimo. Kas galėtų paneigti, kad Darbo partijos frakcijos Jurbarko savivaldybės taryboje suviliotą politikę susirgti privertė ne artėjanti šios bylos senatis?

Teismo posėdžiai buvo paskirti balandžio 28 ir gegužės 12 d. Nors balandžio 24-ąją vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje V. Karaliūnaitė atrodė visiškai sveika, jau kitą dieną ji buvo paguldyta į Jurbarko ligoninės Psichosomatinį skyrių. Tai vienintelis skyrius, kuriame gydymas gali tęstis 56 dienas ir net ilgiau.
V. Karaliūnaitė pasveiko iškart po teismo posėdžio – gegužės 14-ąją buvo išrašyta iš ligoninės.
„V. Karaliūnaitės darbe daug įtampos, ir tai nepadeda jai pasveikti – ambulatorinis gydymas buvo nerezultatyvus, dėl to prireikė stacionaro“, – sakė Jurbarko ligoninės vyriausiasis gydytojas, psichiatras Aivaras Šlekys.
Tačiau tuo metu, kai V. Karaliūnaitė gydėsi Jurbarko ligoninėje, atsirado tvirtinančių, kad matė politikę visai ne gydymui skirtose vietose, o artimai su ja bendraujantys asmenys kalbėjo, jog gydytojos sveikata sušlubavo dėl artėjančios bylos senaties.
Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Raimundas Vasiliauskas pripažino, kad tokios kalbos gali turėti pagrindą. „Kai kurios ligos neatleidžia nuo dalyvavimo teismo posėdžiuose, dėl to ir guli ligoninėje. Jei kiltų įtarimų, kad įtariamoji piktnaudžiauja ligomis, prašytume teismo priimti nutartį ištirti įtariamąją gydytojų komisijoje“, – sakė prokuroras R. Vasiliauskas.
Pasak prokuroro, penkeri metai nuo V. Karaliūnaitės bylos tyrimo pradžios sueis birželio mėnesį. Tarnybos pareigų neatlikimas nėra sunkus nusikaltimas, dėl to teismas galėtų priimti nutartį nutraukti bylą dėl senaties.
Tarnybos pareigų neatlikimu gydytoja V. Karaliūnaitė buvo apkaltinta po 2009 m. gegužės 20-ąją tragiškai pasibaigusio jurbarkietės V. M. gimdymo. Valstybinė medicininio audito inspekcija nustatė, kad Jurbarko ligoninėje V. M. ir jos naujagimei teiktos akušerijos ir neonatologijos paslaugos buvo netinkamos. Gydytoja akušerė ginekologė V. Karaliūnaitė dirbtinai sužadinusi gimdymą V. M. nuo 13.30 iki 17.09 val. nuolat nestebėjo vaisiaus būklės, vaisiaus širdies tonų nefiksavo kardiotokogramoje.
„Formaliai žiūrint, senaties terminas visiškai priartėjo. Tačiau, mūsų manymu, dėl bylos tyrimo aplinkybių laikas turėtų sustoti. Jei teismas bylą nutrauktų, besąlygiškai skųstume. Būtina išsiaiškinti, kas iš tiesų įvyko gimdymo metu ir ar naujagimis mirė dėl gydytojos veiksmų. Galbūt šia byla suformuotume naują teismų praktiką, o gal patvirtintume jau esamą“, – svarstė prokuroras R. Vasiliauskas.
Teismui bylą perdavęs Šakių prokuroras Linas Frančekas informavo, kad kitas posėdis Jurbarko rajono apylinkės teisme paskirtas birželio 25 d. „Jei įtariamoji ir vėl nepasirodytų, jos elgesį galima būtų vertinti kaip vengimą dalyvauti teisme. Kol kas tokių duomenų neturime“, – sakė valstybei teisme atstovaujantis prokuroras.
Savivaldybės tarybos narė V. Karaliūnaitė tvirtina, kad į teismą neatvyko dėl ligos: „Aš gydžiausi. Jei norit žinoti, ir dabar tabletes geriu. Gal jums pasakyti dar ir kokias? Antidepresines. Gal dar ir pavadinimą pasakyti?“
Susinervinusi V. Karaliūnaitė neslėpė, kad iš visų pusių ją puola bent penkios didelės problemos, dėl to streikuoja sveikata, o visiems kažkodėl atrodo, kad ji bėga nuo teismo.
Kodėl aplinkiniams taip atrodo, suprasti turėtų ir į politiką pasinešusi bei viešu asmeniu tapusi gydytoja. Byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo stringa nuo pat tyrimo pradžios.
Kovo 12 d. publikacijoje „Kūdikio mirtis gydytojai užkrovė įtarimų naštą“ ( „Šviesa“, Nr. 20) pasakojome, kad ikiteisminį tyrimą pradėję Jurbarko rajono policijos komisariato darbuotojai nekreipė dėmesio į valstybinio medicininio audito inspekcijos Jurbarko ligoninėje nustatytus pažeidimus, o mirusio vaikelio tėvams pareiškė, jog teisybės ieško be reikalo. Ikiteisminis tyrimas buvo daug kartų nutrauktas, gali būti, kad dėl tyrėjų požiūrio, tačiau po kiekvieno V. M. skundo atnaujintas. Patikrinimą atlikusi Generalinė prokuratūra nustatė, kad nutartis skirti papildomą kompleksinę teismo medicinos deontologinę ekspertizę naujagimio mirties priežastims nustatyti net nebuvo išsiųsta – Jurbarko prokurorų seife pragulėjo daugiau nei metus.
Kad tyrimas dėl gydytojos tarnybinių pareigų neatlikimo Jurbarke vyko šališkai, pripažino ir Marijampolės apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas R. Vasiliauskas. „Nežinau, kodėl tai vyko, bet atnaujinome tyrimą ir perdavėme tirti Šakių teisėsaugininkams. Jei yra mirties faktas, tai reikia ieškoti priežasčių, dėl ko taip nutiko. Ar gydytoja kalta – įrodymų klausimas“, – sakė prokuroras.
V. Karaliūnaitė tikina, kad kalta nesijaučia, nes nieko nepadarė, o gimdymas gali visaip pasibaigti – kartais ir nelaimingai.
Jurbarko rajono apylinkės teismui byla dėl V. Karaliūnaitės tarnybinių pareigų neatlikimo perduota svarstyti tik šį pavasarį, todėl nutraukus bylą dėl senaties teisingumas prarastų savo vertę.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook