Politikės sūnums – kaltinimai ne tik narkotikais, bet ir didži...

Politikės sūnums – kaltinimai ne tik narkotikais, bet ir didžiule kontrabanda (nuotraukos) (12)

2022-11-08

Lapkričio 8 d. rytą Kauno apygardos prokuratūroje buvo surengta spaudos konferencija, per kurią pristatytas  ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei stambios, beveik 2 milijonų vertės kontrabandos. Šioje byloje sulaikyti du įtariamieji – broliai Rokas ir Matas Venslauskai. Abu jie yra Jurbarko r. tarybos narės Vilmos Venslauskienės sūnūs.

Tūkstančiai dozių

Po lapkričio 3-ąją Jurbarke, Kaune ir Marijampolėje atliktų kratų ir po to, kai per jas buvo rastas maždaug kilogramas kokaino, teismas 31-erių R. Venslauską teismas leido suimti trims mėnesiams. Jam įteikti įtarimai dėl  disponavimo itin dideliu kiekiu narkotikų ir daugiau, nei dviejų milijonų eurų vertės cigarečių kontrabanda. 25-erių M. Venslauskas sulaikytas dviem mėnesiams, jis įtariamas disponavimu dideliu narkotikų kiekiu. Abiems įtariamiesiems gresia įkalinimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

„Vienas įtariamasis buvo sulaikytas namuose, kitas – vykstantis savo reikalais. Vienas vyras sulaikytas Vilniuje, kitas – Kaune. Nė vienas iš įtariamųjų su teisėsauga nebendradarbiauja“, - sakė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Per kratą Jurbarke, V. Venslauskienei priklausančiame ūkiniame pastate, P. Paulaičio g., Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir kitų tarnybų pareigūnai rado kilogramą kokaino. Redakcijos žiniomis, jis buvo paslėptas klozete.

Narkotikų vertė – apie 100 tūkst. eurų, o kilogramas kvaišalų Lietuvos gatvėse būtų virtę maždaug keturiais tūkstančiais dozių.

Iš viso operacijoje dalyvavo pusšimtis įvairių tarnybų pareigūnų, įskaitant ir antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“.

Areštavo turtą

Teisėsauga taip pat areštavo turto už maždaug pusketvirto šimto tūkstančių eurų. Tai – įvairus nekilnojamasis turtas – pastatai ir kilnojamasis – automobiliai bei kitokie daiktai. Šiuo metu atliekamas tyrimas dėl turto įsigijimo. Aiškinamasi, ar minėtas turtas galėjo būti įsigytas legaliomis pajamomis. Areštuotas turtas priklauso tiek įtariamiesiems, tiek jų šeimos nariams. Įtariamiesiems neįrodžius, kad turtas įgytas legaliai, dalis jo gali būti konfiskuota.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius  tikino, kad teisėsaugininkai atidžiai vertina ir areštuoto turto kilmę.

„Nuo pat pradžių yra atliekamas ir turto tyrimas. Pareigūnai aiškinasi turto kilmę ir tai, ar asmenys galėjo jį įsigyti savo legaliomis pajamomis. Turtas ir pajamos yra vertinami, gretinami, aiškinamasi, kaip ir kas buvo įsigyta“, - sakė D. Valkavičius.

Įtaria cigarečių kontrabanda

Pasak N. Urbonavičienės, narkotikai į Lietuvą buvo atgabenti iš kitos Europos Sąjungos šalies ir juos buvo planuojama platinti Lietuvoje. Prokuratūros duomenimis, abi nusikalstamos veikos – tiek disponavimas narkotikais, tiek cigarečių kontrabanda buvo vykdomos lygiagrečiai.

„31-erių asmeniui buvo pareikšti įtarimai dėl cigarečių kontrabandos. Liepos mėnesį Klaipėdoje, uoste, buvo sulaikytas konteineris su cigaretėmis, kurių vertė – per du milijonus eurų. Už šį nusikaltimą įstatymas numato įkalinimą iki aštuonerių metų.

Prokurorės tikinimu, kol kas brolių šeimos nariai jokio statuso tyrime neturi. Tačiau tai gali pasikeisti, jei atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškės naujų aplinkybių.

„Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas birželį. Įtariamieji laikėsi įvairios konspiracijos, saugojosi. Tačiau pareigūnai įdėjo labai daug kruopštaus darbo ir sugebėjo surinkti reikiamą informaciją. Kratos ir per jas rasti narkotikai nebuvo atsitiktinė sėkmė, tai buvo įdirbio rezultatas“, - sakė N. Urbonavičienė.

Teisėsaugai žinomi

R. Venslauskas buvo vienas iš teisiamųjų Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje dėl didelės vertės turto prievartavimo organizuotoje grupėje, vyras buvo nuteistas.

Pati politikė taip pat turėjusi reikalų su teisėsauga – Jurbarko rajono tarybos narė išgarsėjo tuo, jog 2015-aisiais buvo pašalinta iš tarybos dėl kilusio balsų pirkimo skandalo.  

Tiesa, galiausiai Jurbarko rajono apylinkės teismas nustatė, jog nebuvo padaryta nusikalstama veika ir išteisino penkis byloje buvusius kaltinamuosius, o pati V. Venslauskienė teismo apklausta tik kaip liudininkė. V. Venslauskienė į Jurbarko rajono tarybą vėl pateko 2019 metais po Darbo partijos vėliava, tačiau šiuo metu priklauso Socialdemokratų partijos frakcijai.

Anksčiau su teisėsauga reikalų turėjo ir jaunesnysis V. Venslauskienės sūnus – Matas, jis buvo nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o byla vyko dėl dviejų jaunuolių Jurbarke sumušimo, kaltinimai kartu su M. Venslausku buvo pareikšti ir dar trims asmenims.

Su teisėsauga reikalų yra turėjęs ir įtariamųjų tėvas – Kęstutis Venslauskas.

Narkotikų nemažėja

Pasak Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro D. Valkavičiaus, prokuratūros prižiūrimose apskrityse – Kauno, Alytaus ir Marijampolės, narkotikų problema nemažėja. Vien šiemet pradėta apie pusė tūkstančio ikiteisminių tyrimų dėl kvaišalų. Apie 300 tyrimų vykdomi šiuo metu.

„Neteisėtas narkotikų judėjimas nemažėja, situacija išlieka stabili. Prokuratūra ir policija deda visas pastangas, kad tokie atvejai būtų užkardyti“, - sakė D. Valkavičius.

Lukas PILECKAS

Taip pat skaitykite;

Dėl didelio kiekio narkotikų, turint tikslą juos platinti, sulaikyti tarybos narės Vilmos Venslauskienės sūnūs.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook