Pradinukams testų nereikės, vyresnieji į mokyklas grįš tik po...

Pradinukams testų nereikės, vyresnieji į mokyklas grįš tik po testavimo (3)

2021-04-29

Šiandien įvyko Jurbarko r. savivaldybės vadovų pasitarimas su švietimo įstaigų vadovais dėl ugdymo proceso atnaujinimo kontaktiniu būdu. Buvo aptartos galimybės į mokyklas dar šiais mokslo metais grąžinti iki šio nuotoliniu būdu besimokančius mokinius.

Pirma gera žinia – Vyriausybė sprendimu leista Jurbarko r. savivaldybės pradinukams, kurie jau buvo grįžę į mokyklas, toliau jas lankyti be testavimo. Anksčiau buvo skelbta, kad  nuo gegužės 3 d. kontaktiniu būdu galės mokytis tik testus atlikę pradinukai.

Nuo gegužės 3 d. į mokyklas grįžta abiturientai, kuriems testuotis tik rekomenduojama. Gegužės 3, 4 ir 5 dienomis Jurbarko mobiliame koronaviruso patikros punkte bus sudarytos sąlygos testus atlikti visiems norintiems abiturientams. Tai padaryti jie galės iš anksto užsiregistravę internetu.

Buvo svarstoma, ar kitos mokyklos yra pasiruošusios nuo gegužės 10 d. priimti likusius – 5-11 klasių mokinius. Jiems grįžti privaloma sąlyga yra testavimas, o tam reikalingas tėvų sutikimas. Testuoti žadama greitaisiais antigenų testais. Manoma, kad pavyks tai padaryti pačiose mokyklose ir į mobilų patikros punktą vykti nereikės. Visuomenės sveikatos specialistai greituosius testus pristatys į ugdymo įstaigas ir apmokys mokinius, kaip savarankiškai jais pasinaudoti.

Vis tik daugumos mokyklų vadovai tikino, kad didelė dalis tėvų nelinkę sutikti dėl vaikų testavimo, ir dėl mokinių grąžinimo į mokyklas yra didelių abejonių. Ugdymo įstaigų administracijos ateinančią savaitę dar rengs susitikimus su tėvais ir kalbės apie galimybę vaikus ugdyti kontaktiniu būdu.

Mokyklų atstovai pastebėjo, kad ir dauguma vaikų linkę likti mokytis nuotoliniu būdu. Manoma, kad sugrįžimas į mokyklas ugdymo proceso jau labai nepakeistų, tačiau labai reikalingas vaikų socializacijai, kurios trūkumas gresia didelėmis psichologinėmis problemomis.

Kitos apsaugos priemonės didelių problemų nekelia – mokyklų vadovai tikino, kad moksleivių srautus valdyti, sudėlioti prasikeičiančius tvarkaraščius ir užtikrinti mišrų ugdymo būdą jau yra išmokę. Savivaldybės vadovų buvo prašoma užtikrinti pakankamą respiratorių ir kitų apsaugos priemonių kiekį mokyklų darbuotojams.

Mokytojų profsąjungos vadovė Erika Liutkevičienė tikino sulaukusi nemažai mokytojų nuogąstavimų dėl kontaktinio darbo. Pasak jos, mokytojai nėra saugūs, nes dar nebaigtas vakcinacijos procesas, nesusidaręs tinkamas imunitetas, o vykdomas eksperimentas, grąžinant visus į mokyklas, gali brangiai kainuoti.

Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius patikino, kad testavimas, o tuo pačiu ir grįžimas į mokyklas, bus savanoriškas, jokio spaudimo nebus, tačiau taip pat sakė, kad testavimas taps gyvenimo realybe ir jo išvengti nepavyks, o dabartinis grįžimas į mokyklas bus lyg pratybos, kaip darbas galės būti tęsiamas rudenį. Meras taip pat pažadėjo surengti mokinių tėvų susitikimą su Kauno klinikų medikais, kurie paaiškintų testų veikimo principus ir vaikams kylančias grėsmes, kai didžioji dalis visuomenės bus paskiepyta, o vaikai – ne.

Ar 5-11 klasių mokiniai grįš mokytis kontaktiniu būdu, bus aišku kitą savaitę. Kiekviena ugdymo įstaiga, pasitarusi su bendruomene, priims savo sprendimą.

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook