Prievartautojo byla atverčiama iš naujo: siūlys patį pirmą apk...

Prievartautojo byla atverčiama iš naujo: siūlys patį pirmą apklausti 16-metės skriaudiką (0)

2021-06-11

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį iš naujo pradeda nagrinėti didžiulį rezonansą sukėlusią Jurbarko politikų sūnaus, rytų kovos menų turnyro prizininko Manto Icikevičiaus bylą, kuris išprievartavo ir itin žiauriai sumušė 16-metę.

Atnaujinto proceso metu parodymus duos merginą kraujo klane radę klasiokai ir kiti svarbūs liudytojai, tačiau pirmiausiai bus siūloma apklausti patį smurtautoją.

Tiesa, M.Icikevičius gali duoti parodymus tik po visų kitų bylos dalyvių apklausos. Ikiteisminio tyrimo metu iš pradžių jis neigė savo kaltę, tačiau prispirtas įkalčių, prisipažino, tai padarė ir teismuose.

Žemesnių instancijų Tauragės ir Klaipėdos apygardos teismai brutalumu Lietuvą pašiurpinusiam prievartautojui skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę, tačiau Aukščiausiasis teismas atsižvelgė į skundus pateikusios merginos šeimos ir prokuratūros argumentus, gražinęs bylą svarstyti iš naujo į uostamiesčio teismą. M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Atnaujinto proceso stadijoje pasikeitė M.Icikevičiaus advokatas, kuris stebėjosi, kodėl byla gražinta gražina ne į žemiausią teismo instanciją, Tauragės teismą, o į apeliacinę instanciją. Kaltinamojo gynėjas sakė, jog bus siekiama teisingo sprendimo.  Pirmo proceso metu M.Icikevičius skundė nuosprendį dėl pasikėsinimo išžaginti epizodo, tačiau dabar tai daryti atsisakė.

Iki šiol kamuoja baimė

Sutrumpinto proceso metu byla buvo išnagrinėta paviršutiniškai, neapklausus svarbių liudininkų, po kaltinamojo apklausos iškart sustabdžius įrodymų tyrimą ir priėmus jam naudingą verdiktą – prievartautojas atsipirko ne realiu, o lygtiniu laisvės atėmimu.

Trumpesnis procesas, kurį klaidingai pritaikė Tauragės ir Klaipėdos teismai, netgi leido trečdaliu nurėžti bausmę jurbarkiečiui. Į apklausas teisme turėtų atvykti nepilnametės klasės draugai, kartu su ja 2019 metų gegužę dalyvavę mokslo metų pabaigtuvių šventėje Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje.

Liūdnai pasibaigusiame vakarėlyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai iš skirtingų Jurbarko krašto mokyklų.

Paauglės klasiokai ne tik rado ją žiauriai sudaužytą sodybos teritorijoje, bet ir matė prievartautoją skubiai nueinantį nuo tos vietos, kur ji buvo aptikta kraujo klane.

Mergina patyrė dvigubą žandikaulio lūžį, o sunkias traumos pasekmes jaučia iki šiol.

Atsinaujino problemos dėl žandikaulio – daugelį mėnesių kentusi skausmą ir valgiusi pro šiaudelį, ji vėl negali be pilnai praverti burnos, skausmas kartojasi.

Po išmušto vieno danties ir pažeistų kitų dantų dar nėra baigtos odontologinės procedūros.

Be to, merginą iki šiol kamuoja nerimas, baimė, dusulys, kuris, kaip nustatė medikai, yra streso pasekmė.

Paliko auką sudaužytą

Pats M.Icikevičius palikęs auką atėjo į sodybos pastatą, tarsi nieko nebūtų atsitikę. Iš pradžių jis bandė neigti įvykdęs nusikaltimą, tačiau tyrimo metu prispirtas įrodymų prisipažino.

Merginos klasės draugai buvo apklausti ikiteisminio tyrimo metu, tačiau į teismų posėdžius nebuvo kviečiami.

Portalo lrytas.lt duomenimis, klasiokų parodymai buvo labai svarbūs, teisėsaugos pareigūnams padėję išaiškinti nusikaltimą, atskleidę prievartautojo elgesį.

Todėl jų liudijimai neabejotinai pasitarnaus ir teisme, siekiant objektyviai ir išsamiai išnagrinėti bylą.

Gulėjo reanimacijoje

Dauguma 2019 metų gegužės pabaigoje surengto vakarėlio dalyvių – apie 15, buvo iš tos pačios klasės, tačiau kai kurie atvažiavo ir iš kitų mokyklų.

 Pavyzdžiui, žiauriai sumuštos moksleivės klasiokė atvyko su savo vaikinu, o pastarasis pasikvietė dar ir savo draugą. Tas draugas ir buvo M.Icikevičius.

Šio vaikino nepažinojo nei būsima auka, nei jos klasiokai. Portalo lrytas.lt žiniomis, M.Icikevičius vaikščiodamas sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas įvykdė itin brutalų išpuolį.

Smurto protrūkio metu ji sulaukė ir grasinimų.

Nuo smūgių moksleivė buvo praradusi sąmonę, o paskui buvo paguldyta į Kauno klinikų reanimaciją. Prievartautojui tuo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų.

Paauglę kraujo klane surado jos klasės draugai, kurie jos pasigedo ir sunerimę ėmė ieškoti po sodybos teritoriją.

Vaizdai buvo šiurpūs – išvydę siaubingai sumuštos merginos veidą, ašarų negalėjo sulaikyti ir vakarėlyje dalyvavę vaikinai.

Po brutalaus užpuolimo merginą ėmė kamuoti dusulys. Medikai nustatė, kad tai – streso pasekmė.

Siekia realios bausmės

Moksleivės šeimos ir prokurorų nuomone, bausmė M.Icikevičiui yra akivaizdžiai per švelni, tikslinga būtų skirti realų laisvės atėmimą. Nusikaltimas yra itin brutalus ir ciniškas, sukėlęs merginai sunkias dvasines ir fizines pasekmes.

Be to, prievartautojas prisipažino tik prispirtas įkalčių, ir tai neturi būti vertinama kaip lengvinanti aplinkybė.

Visoje šalyje nuskambėjusį išpuolį jis įvykdė, būdamas neblaivus.

Rytų kovos menų turnyrų prizininkas aiškino, jog gailisi dėl padaryto nusikaltimo, tačiau paauglė ir jos artimieji netiki, kad atgaila yra nuoširdi.

Tauragės teisėja Gražina Gudžiūnienė skyrė M.Icikevičiui 3 metų ir 4 mėnesių lygtinį laisvės atėmimą, o skundus išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo kolegija, vadovaujama Reginos Bertašienės, prievartautoją paliko laisvėje.

Toliau moka vos po 100 eurų

Moksleivei iš viso turi būti atlyginta 15 tūkst. eurų neturtinė žala – be priteistų 10 tūkst. eurų, smurtautojo tėvai 5 tūkst. eurų jai buvo sumokėję iki nuosprendžio.

Tačiau likusią žalą M.Icikevičius atlygina vėžliškais tempais – gegužės pabaigoje paauglės tėvas naujienų portalui lrytas.lt patvirtino, jog jis ir toliau moka vos po 100 eurų per mėnesį. Tai tęsiasi jau daugiau nei pusmetį.

Merginos šeima prašo padidinti neturtinę žalą iki 30 tūkst. eurų.

Vygandas Trainys« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook