Pristatyta Gedimino ąžuolo vizualizacija (nuotraukos)

Pristatyta Gedimino ąžuolo vizualizacija (nuotraukos) (3)

2021-10-01

Raudonės rezidencinę pilį supa senas parkas, kuriame auga daug retų medžių. Deja, jau nebežaliuoja Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas.

Nors nuvirtęs 300 metų senumo medis jau yra išbrauktas iš Lietuvos gamtos paveldo objektų, tačiau jis vis dar yra patrauklus vietos gyventojams ir į Raudonę užsukantiems turistams.

Ne vienerius metus brandinta idėja įprasminti Gedimino ąžuolą visuomenei pristatyta antrą kartą.

Susipažinti su architekto Manto Maziliausko parengtu projektu spalio 1 d. į Raudonę atvyko Jurbarko rajono savivaldybės, Panemunių regioninio parko atstovai, Raudonės bendruomenės nariai bei kiti suinteresuoti asmenys, kuriems rūpi tolimesnis jo likimas.

Architektas Mantas Maziliauskas siūlo išlikusio ąžuolo kelmo vietoje įrengti stogastulpį, kurio viduje būtų patalpinti senojo ąžuolo kamieno fragmentai.

Ąžuolas atgimtų pasidabinęs gotikine stygų skraiste ir virstų naujuoju ženklu-stogastulpiu, kuris galėtų tapti šio parko švyturiu ar šviesuliu ne tik ateities kartoms, bet ir svetur gyvenantiems tautiečiams.

„Projektas – vertas dėmesio, todėl stengsimės ieškoti būdų, kad ši graži, ne vienerius metus brandinta idėja būtų įgyvendinta. Įprasminus šį ąžuolą, Raudonės rezidencinės pilies ir šalia jos esančio parko lankytojų srautas dar labiau padidėtų, kadangi atvažiuojantys turistai dažniausiai jau žino apie čia esantį legendomis apipintą ąžuolą“, – sakė pristatyme dalyvavęs Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Vainauskas ir paprašė Raudonės seniūnijos rasti galimybę nugriuvusį ąžuolą atkelti nuo žemės, siekiant apsaugoti nuo drėgmės.

Pasak Raudonės seniūno Česlovo Meškausko, dėl archeologinių tyrimų užsitęsė Pilies parko teritorijos tvarkymo darbai, tačiau netrukus ji bus pritaikyta lankymui, kraštovaizdžio vertybių pažinimui.

Iškirsti savaiminiai medžiai, atvertos proskynos, sutvarkytos ir atgaivintos medžių alėjos, atnaujinta dalis senų bei įrengti nauji takai, šiuo metu tvarkomas Pilies kiemas.

„Sutvarkyta teritorija taps ne tik patrauklesne čia atvažiuojantiems turistams, miesto svečiams, bet ir mūsų krašto gyventojams, todėl norime išsaugoti ir sutvarkyti vietą, kurioje augo legendomis apipintas medis. Neabejoju, kad šis ženklas-stogastulpis, kurį šiandien pristatė architektas, galėtų tapti dar vienu nauju mūsų krašto traukos objektu“, – mintimis dalinosi seniūnas.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook