Problema, su kuria gali susidurti kievienas dirbantis užsienyje

Problema, su kuria gali susidurti kievienas dirbantis užsienyje (1)

2019-06-20

Kol studijavau, nesvarsčiau galimybės išvykti gyventi į užsienį, tačiau pradėjusi dirbti pagal specialybę supratau, kad turi praeiti tikrai nemažai laiko, kol galėsiu įsigyti nuosavą būstą. Deja, pradinio įnašo kaupimas nebuvo labai sklandus, todėl teko rimtai pagalvoti apie darbą užsienyje. Įsidarbinti pagal specialybę būtų buvę ganėtinai keblu, todėl ėmiau ieškoti darbo pasiūlymų sandėliuose. Paieška ilgai netruko – darbo pasiūlymų buvo iš tiesų nemažai, todėl pasvarsčiau apie galimybę elektroninės parduotuvės prekių sandėlyje. Darbinausi per agentūrą, kuri pasirūpino, kad galėčiau išvykti jau po dviejų savaičių, ir taip pat pateikė tikrai neblogą apgyvendinimo pasiūlymą.

Nors įvairiose televizijos laidose emigrantai dažnai skundžiasi apie patirtus vargus dirbant sandėlyje, tačiau nustebau, kad darbas nebuvo labai sudėtingas: tereikėjo įsiminti, kur ieškoti vienų ar kitų prekių. Pirmos kelios savaitės buvo tikrai sklandžios: pinigai buvo mokami kas savaitę, į darbą ir iš jo važiuodavome specialiu autobusiuku, galėjome patys nuspręsti, kada norime pietauti, ar norime dirbti viršvalandžius, ir t.t. Darbas tikrai nebuvo pernelyg sunkus, tačiau po mėnesio sužinojau, kad esu perkeliama į kitą sandėlį. Buvo žadėtas didesnis valandinis atlyginimas, tačiau darbo sąlygos buvo gerokai sudėtingesnės. Didžiąją dalį pakuojamų prekių turėjome pasiekti lipdami kopėčiomis, nes tik taip galėjome pasiekti aukštose lentynose esančią produkciją. Dirbti buvo sunku, tačiau džiugino didesnis atlyginimas, taigi, skųstis neturėjau kuo.

Vis dėlto, kad ir kaip atsargiai stengiausi lipti kopėčiomis, kartą neišlaikiau pusiausvyros ir nugriuvau. Po šio kryčio susilaužiau ranką ir kelis šonkaulius, todėl kurį laiką manęs laukė gydymas ir reabilitacija. Pykau ir ant darbdavio, ir pati ant savęs, kad nutylėjau apie tokias darbo sąlygas, ir pasirinkau dirbti šiame darbe. Uždirbti pinigai prieš šią patirtą traumą tikrai nublanko – ypač tada, kai ėmiau skaičiuoti, kiek man kainuos fizioterapijos išlaidos. Pažadėjau sau, kad į sandėlio darbuotojos pareigas daugiau niekada nepretenduosiu, ir verčiau rinksiuosi mažiau apmokamą darbą biure.

Gulėdama ligoninėje svarsčiau apie galimybę kuo greičiau grįžti į Lietuvą, ir vėl įsidarbinti ankstesnėje darbovietėje, tačiau susipažinau su žmonėmis, kurie buvo panašioje situacijoje kaip ir aš. Jie mane paragino eiti į priekį, ir pabandyti įsidarbinti Anglijoje pagal turimą specialybę. Be to, jie man papasakojo apie galimybę kreiptis į įmonę „Insito Group“, kuri padeda gauti kompensacijas patyrus traumą darbe ar viešoje vietoje. Įprastai stengiuosi kuo mažiau veltis į įvairius teisinius reikalus, tačiau galimybė gauti kompensaciją tikrai viliojo – juo labiau, kad tikimybė ją gauti  buvo tikrai nemaža. Sandėlyje, kuriame dirbdama patyriau traumą, nebuvo rūpinamasi jokiomis darbuotojų saugos priemonėmis, todėl teisingumas buvo mano pusėje.  Nors iš pradžių dvejojau, ar tikrai verta pranešti apie šį įvykį, tačiau mane padrąsino tai, kad bylos pralaimėjimo atveju man neteks patirti jokių išlaidų. Be to, apie šią bendrovę radau tikrai nemažai puikių atsiliepimų, todėl nusprendžiau išbandyti savo laimę.

Bylos eiga buvo tikrai sklandi: „Insito Group“ papasakojo, kaip viskas vyks, ir padėjo parengti reikalingus dokumentus: galima sakyti, kad man pačiai nieko neprireikė daryti. Galutinis rezultatas mane tikrai maloniai nustebino, nes išmoka už patirtą traumą buvo tikrai nemaža, ir taip pat gavau kompensaciją, skirtą fizioterapiniam gydymui. Šiandien galiu drąsiai sakyti, kad patirtos traumos tik dar labiau užgrūdina, nes būtent tai man padėjo siekti didesnių tikslų, ir neišsižadėti savo svajonės dirbti pagal specialybę. Esu labai dėkinga „Insito Group“ įmonės specialistams, kurie man papasakojo apie kompensacijos gavimo galimybes ir padėjo tą pasiekti be didelių pastangų.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook