Raudonėje – unikalios medžiotojų tradicijos

Raudonėje – unikalios medžiotojų tradicijos (0)

2022-11-04

Lapkričio 6-ąją Jurbarko krašto medžiotojai visus kviečia į Raudonę, pirmąją šalies istorijoje šventę – šv. Huberto dieną, subursiančią medžioklius iš visos Lietuvos. Šventė atvira visiems – ir medžioklės tradicijas pristatysiantiems medžiotojams, ir jomis susidomėjusiems ar pasmalsauti į Raudonę užsukusiems miestelio svečiams.

Planavo ilgai

Nors huberinėms skirti medžiotojų renginiai nėra jokia naujiena, tačiau šį kartą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojama šventė kviečia ne tik Jurbarko krašto, bet medžiotojus ir jų bendraminčius iš visos šalies.

Taip bus ir keletą mėnesių Raudonės pilyje eksponuotos milžiniškos medžioklės trofėjų parodos uždarymas.

„Surengti tokią šventę buvo sena svajonė. Todėl susirinkome su būrelių vadovais, apsitarėme, ką ir kaip norėtume daryti, ką galėtumėme parodyti žmonėms ir ėmėmės darbo“, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas.

Pasak vyro, šventė susidės iš kelių dalių. Ją pradės iškilminga eisena Raudonės miestelyje, kurią lydės Mažosios Lietuvos medžioklinių ragų ansamblis „Kurtinys“.

Eisenos dalyviai neš sumedžiotą elnią, o tuomet pilies vidiniame kieme bus aukojamos šv. Mišios.

„Eitynės su sumedžiotu elniu ir šv. Mišios yra neatsiejama hubertinių šventės dalis. Esu tai ne kartą matęs dalyvaudamas šventėse senąsias medžioklės tradicijas išlaikiusiose šalyse – Slovakijoje ir kitur.

Būtinai norėjome atkurti šią tradiciją ir ją toliau puoselėti“, – kalbėjo D. Rybakovas.

Elnią eisenai sumedžiojo Pašvenčio medžiotojų būrelio narys Arvydas Gavėnia. Tačiau D. Rybakovas sako, kad išskirti kurio nors medžiotojo ar būrelio negali – visi noriai prisidėjo organizuojant hubertines.

„Labai džiaugiamės, kad Medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyrius vienija apie pusketvirto šimto medžioklės entuziastų. Džiugu ir tai, kad medžiotojai noriai atveria savo veiklą visuomenei, pristato medžioklę, jos tradicijas. Vienintelis mums gyvenimą šiuo metu gadinantis dalykas yra afrikinis kiaulių maras, bet tai kita tema“, – sakė D. Rybakovas.

Dalyviams ir svečiams

Po eisenos ir šv. Mišių prie pilies skambės šventiniai sveikinimai, susirinkusieji turės galimybę apžiūrėti pilyje eksponuojamus šimtus įspūdingų trofėjų, bus pristatomos medžioklinių šunų ir skalikų veislės, vyks jų pasirodymai. Susirinkusiųjų alkanais nepaliks medžiotojiškos sriubos virimo čempionatas, kuriame dalyvaus medžiotojų būreliai iš visos Lietuvos. Taip pat laukia viso elnio kepimo ceremonija kepsninėje „Pragaro mašina“.

Medžiotojų pagamintų patiekalų nemokamai galės paragauti visi, kas tik tądien užsuks į Raudonę. Hubertines užbaigs linksmybės – muzikinės grupės „Hiperband“ pasirodymas, kur skambės legendinės „Hiperbolės“ dainos.

Pagerbia šventąjį

Hubertinių šventė skirta prisiminti ir pagerbti Fransua Hubertą, kuris gimė apie 655 m. ir buvo Burgundijos hercogo sūnus. Jam nebuvo svetimos žemiškos aistros, mėgo puotas, moteris, kraugeriškas medžiokles.

Anot legendos, vieną Šv. Kalėdų vakarą jaunasis hercogas išjojo medžioti ir pamatė nuostabų elnią. Panoro jį sumedžioti sviesdamas ietį, tačiau pargriuvo.

Elnią nutvieskė šviesa, o tarp jo ragų Hubertas pamatė šviečiantį auksinį kryžių.

Nuo to laiko jis atsisakė visų titulų ir turtų, septynerius metus gyveno atsiskyrėlio gyvenimą, buvo paskirtas Mastrichto ir Lutisko vyskupu.

Visą savo tolesnį gyvenimą skyrė gamtos apsaugai, savo buvusiuose medžioklės plotuose įkūrė keletą vienuolynų.

Po mirties (727 m.) paskelbtas šventuoju, medžiotojų globėju. 1738 m. įsteigtas šv. Huberto ordinas, kuriuo apdovanojami asmenys, nusipelnę medžioklėje.

1752 m. šis ordinas buvo įteiktas ir Lenkijos karaliui, Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Augustui III.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook