Šakiuose prie važiuojančio automobilio pririštas ir temptas šu...

Šakiuose prie važiuojančio automobilio pririštas ir temptas šuo – dėl įtarimų ugniagesiui pradėtas patikrinimas (1)

2022-10-03

Automobiliu tempta kalytė / Organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ nuotr.

Sekmadienio vakarą Šakiuose prie važiuojančio automobilio pririštas ir tempiamas šuo. Pasak organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ savanorių, visos kalytės kojos stipriai sužalotos, jai leidžiami antibiotikai ir opioidai. Organizacijos teigimu, kalytės šeimininkas augintinio atiduoti nenorėjo, tačiau savanoriai gyvūną rado tvarte, jis buvo sutvarstytas purvinais skudurais.

Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio viršininkė Ieva Šlivinskienė LRT.lt informuoja, kad dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d. dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Šiuo metu vyksta įvykio aplinkybių tikslinimas.

„Įtariamajam gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų“, – teigia I. Šlivinskienė.

Policijos duomenimis, įtariamasis policijai nebuvo žinomas ir anksčiau už žiaurų elgesį su gyvūnais nebuvo baustas.

Įtariamas ugniagesys

„Lietuva – gyvūnams“ Kauno apskrities koordinatorė Loreta LRT.lt pasakoja, kad automobilį, tempiantį prie galo pririštą šunį, sekmadienį pastebėjusi mergina jį sustabdė, tačiau, kaip sakė mergina, jai buvo pagrasinta, o vyras šuns nesutiko atiduoti – įsikėlė jį į automobilį ir nuvažiavo.

Anot Loretos, organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ savanoriai sužinojo šuns šeimininko adresą ir nuvyko į jo namus, tuomet buvo iškviesti policijos pareigūnai.

Loretos žiniomis, vyras, galimai žiauriai elgęsis su augintiniu – Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas.

Kaip skelbia BNS, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl pranešimo apie prie pareigūno automobilio pririštą ir temptą šunį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skelbia, kad Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pirmadienio naktį pateikta informacija apie tai, kad Šakiuose automobiliu buvo tempiamas prie automobilio pririštas šuo.

„Joje buvo nurodoma, kad taip elgėsi Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas (...). Dėl šio įvykio yra pradėtas tarnybinis patikrinimas. Pareigūno tarnybinės atsakomybės klausimas bus sprendžiamas jį baigus“, – nurodo PAGD.

„Kalytė subintuota iki pažastų“

„Savininkas nenorėjo atiduoti šuns, o pareigūnai buvo už tai, kad šunį reikia nuvežti pas veterinarą, bet sakė, kad tai netyčinis įvykis, tad nereikia daryti burbulo, o šunį reikia grąžinti atgal“, – piktinasi Loreta.

Jos teigimu, šuo buvo sutvarstytas purvinais skudurais ir paliktas tvarte kankintis skausme. Organizacijos atstovė pasakoja primygtinai prašiusi pareigūnų paimti gyvūną iš nesaugios aplinkos ir tol, kol vyks teisiniai procesai, šuniu rūpintis savanoriams.

Savanoriams priėmus kalytę, ji buvo skubiai nuvežta į veterinarijos kliniką Kaune. Šiuo metu gyvūnui skauda, tačiau kalytės būklė yra stabili.

„Kai ją atvežė, jos visos keturios galūnės buvo labai sužalotos, yra net pirštikaulio lūžis, kojos labai giliai nubrozdintos, net girnelė matosi ant sulenkimo, ji subintuota iki pažastų. Taip pat nubrozdintas smakras“, – vardija Loreta.

Pasak jos, kalytei suleisti opioidai ir antibiotikai, po žaizdų perrišimo veterinarai spręs, ką toliau daryti.

„Tikimės geriausio“, – sako Loreta.

„Lietuva – gyvūnams“ Kauno apskrities koordinatorė priduria, kad veterinarai aptiko besiformuojančius pieno liaukų navikinius audinius, augliuką po kaklu, o tai, sako ji, taip pat galimai rodo gyvūno nepriežiūrą.

Domantė Platūkytė, LRT.lt« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook