Savivaldybės klaida gali virsti dideliais nuostoliais

Savivaldybės klaida gali virsti dideliais nuostoliais (11)

2021-06-12

Kaip baigsis nesusipratimas tarp savivaldybės ir miškininkų – kol kas neaišku, jei sprendimo nebus rasta – dėl nelegalių darbų miške laukia didelės baudos. L. Pilecko nuotr.

Dar pernai vasarą Jurbarko r. savivaldybė paskelbė apie planus tvarkyti Mituvos slėnį – miesto teritoriją tarp Mituvos ir pramoninio uosto. Ši erdvė iš šabakštynų turėtų virsti patrauklia poilsio zona. Tačiau konkursą laimėjusi ir šiemet darbus pradėjusi įmonė „Projektas KARMA“ sulaukė įspėjimo, kad gali tekti mokėti didžiules baudas. Paaiškėjo, kad savivaldybė pamiršo pasirūpinti, jog miškelis būtų išbrauktas iš valstybinės reikšmės miškų sąrašo.

Kaip informuoja Valstybinė miškų tarnyba (VMT), Jurbarko regioninio padalinio Pašvenčio girininkijos 495 kv. 18 taksaciniame sklype esantis miškas priskirtas IIB, rekreacinių miškų grupei. Šiame sklype esančiam miškui kirsti ar kitai ūkinei veiklai leidimai išduoti nebuvo.

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad 0,08 ha plote medynas yra sunaikintas, pašalinti kelmai, iškasta žemė, supiltas smėlis. 0,58 ha plote miško paklotė yra išvažinėta technikos, vykdyti medyno kirtimai, dideli kelmai susmulkinti, miško paklotė sunaikinta.

Šioje teritorijoje platinami ar įrengiami nauji keliai, kelio borteliai, kurių būti miško žemėje negali.

„Darbai miško žemėje vykdomi neturint nustatyta tvarka patvirtinto miškotvarkos projekto, išduoto kirtimo leidimo. Žala bus apskaičiuota surinkus visus duomenis apie miško sklype padarytus darbus – nukirstus medžius, sunaikintą miško paklotę, miško žemėje įrengtus takus“, – teigė VMT viešųjų ryšių specialistė Vika Juknevičienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook