Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šliužų problema paliekama gyventojams

Šliužų problema paliekama gyventojams (0)

2022-07-04

Manoma, kad invaziniai šliužai į Lietuvą galėjo patekti, pavyzdžiui, iš Lenkijos su daržovėmis, iš Vokietijos su sodinukais ar iš Olandijos su gėlėmis. M. Mikalainio nuotr.

Apie invazinius šliužus kalbama jau ne pirmi metai – Lietuvoje plintantys gyviai padaro daug nuostolių daržininkams ir sodininkams. Su jais kovoti labai sunku, o kartais ir neįmanoma. Apie bėdas dėl šliužų kalbėjo ir į redakciją paskambinusi vadžgiriškė. Pasak jos, gyventojai su kenkėjais palikti kovoti vieni, nors juos naikinti turėtų padėti ir savivaldybė.

Lipa per langus

Nenorėjusi prisistatyti moteris pasakojo, kad gyvena netoli Vadžgirio kapinių.

„Čia esam penkios sodybos ir labai kenčiam nuo šliužų. Jie tiesiog per langus lipa. Visos kapinės užpultos. Ten negali jokios gėlės sodinti – suėda. Nevaliojame vieni su tais kenkėjais kovoti“, – guodėsi vadžgiriškė.

Moteris pasakoja, kad ši bėda kamuoja ne pirmus metus.

„Kreipiausi pernai ir į seniūną, prašiau, kad seniūnija padėtų susitvarkyti, mes kapinėse neišnaikinsim tų kenkėjų, o palikus ten, jie vėl sodybas apspinta“, – tikina vadžgiriškė. Ji mano, kad seniūnija turėtų nupirkti preparatų šliužams naikinti, nes patys gyventojai tam neturi pinigų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook