Stadiono byloje aiškėja įdomūs faktai

Stadiono byloje aiškėja įdomūs faktai (10)

2021-05-14

Nieko nežinoję liudytojai: meras Skirmantas Mockevičius nuo pat STT pareigūnų apsilankymo savivaldybėje teigė, kad stadiono problemos – staigmena, Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Odeta Vaitiekūnaitė teismą tikino nežinojusios, ką daryti su projekto finansavimui svarbiu ministerijos laišku. J. Stanaitienės nuotr.

Šią savaitę Marijampolės apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje buvę Jurbarko r. savivaldybės administracijos vadovai, valdininkai ir statybininkai kaltinami klastoję dokumentus ir taip padarę šimtatūkstantinę žalą Jurbarko r. savivaldybės biudžetui. Šį ketvirtadienį teismas posėdžiavo jau antrąkart.

Kaltų – daugiau?

Antrajame teismo posėdyje paaiškėjo, kad prie mokesčių mokėtojų pinigus pradanginusios skandalingos situacijos dėl nekompetencijos galimai prisidėjo ir Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė. Solidžią patirtį turinti valdininkė nutylėjo apie svarbų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos laišką, kuris galbūt galėjo būti tiesus ir sąžiningas kelias gaunant finansavimą.

Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijai skirtas lėšas savivaldybė įsisavins iki metų pabaigos, jei ne – galbūt nepanaudotas lėšas yra būtinybė perkelti į kitus metus.

Bylos esmė – didžiuliais nuostoliais rajono biudžetui pasibaigusi Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukcija. 2018-aisiais ilgai remonto laukusį mokyklos sporto aikštyną ėmėsi tvarkyti konkursą laimėjusi UAB „Voverės namai“.

Rekonstrukcijai atlikti iš viso buvo skirti 322 tūkst. eurų. 232 tūkst. – lėšos iš Valstybės investicijų programos, o likę pinigai – iš savivaldybės biudžeto.

Nors projekto pradžia buvo be kliūčių, netrukus istorija virto kriminalu, kuris iš postų išvertė tuometinius savivaldybės administracijos vadovus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.

Taip pat skaitykite:

Marijampolės teismas atvertė „voverių“ stadiono bylą

Savivaldybė turės kompensuoti 183 tūkst. eurų, kada bus Naujamiesčio progimnazijos stadionas – lieka neaišku

Už stadioną sumokėta – darbai iš vietos nejuda

Rajono piniginėje žiojėja 183 tūkstančių skylė

Pasirašyta sutartis dėl Naujamiesčio progimnazijos stadiono 

Savivaldybė nutraukė Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybų sutartį

Dėl stadiono ir pinigų – lenktynės su laiku

Naujamiesčio progimnazijos stadionas - baigtas (nuotraukos)

Naujamiesčio stadiono byla atiduota teismui - tarp kaltinamųjų savivaldybės darbuotojai ir buvę politikai

Stadiono byloje kaltinama Vida Rekešienė prižiūrės Šakių savivaldybę« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook