Sukčiai masiškai atakuoja jurbarkiečius

Sukčiai masiškai atakuoja jurbarkiečius (0)

2021-07-13

Policija perspėja, kad šiais metais visą šalį, o kartu ir Jurbarką tarsi užpylė sukčiavimų banga. Pagrindinis nusikaltėlių įrankis – internetinė prekyba, o schema visada panaši – išvilioti pinigus už prekę, kurios pirkėjas nesulaukia.

Kaip pasakoja Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius, šiais metais itin daug jurbarkiečių kreipiasi į pareigūnus pranešdami, kad vienaip ar kitaip nukentėjo nuo sukčių. Dažniausiai žmonės pinigus praranda tuomet, kai susigundo nusipirkti jiems reikalingą prekę už itin gerą kainą. Pirkėjai perveda pardavėjams užstatą arba net visą sumą, tačiau prekės taip ir nesulaukia.

„Pastebime, kad šiemet labai intensyviai sukčiai naudoja įvairias internetinės prekybos platformas, per kurias migruoja. Vienu metu dominavo socialiniai tinklai ir „skelbiu.lt“ portalas. Dabar pastebime, kad sukčiaujama pasinaudojant „Vinted.lt“ platforma. Žmonės perka įvairiausias prekes – baseinus, žaidimų aikšteles vaikams ir kitus brangius daiktus, tačiau jų laukia nusivylimas ir nuostoliai. Todėl kategoriškai rekomenduojame nepervedinėti pinigų, kol nesulaukėte prekės. O jei pavedimai daromi iš anksto, tai daryti tik tuomet, kai pardavėjas tikrai yra patikimas“, - perspėjo viršininkas.

Pasak pareigūno, pastaruoju metu vėl padaugėjo bandymų sukčiauti prisidengiant „Swedbank“ vardu. Tokiais atvejais sukčiai apsimeta banko darbuotojais ir bando išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Policija perspėja ir dėl romų tautybės asmenų, kurie siūlo pirkti firminius puodų rinkinius. Pastarieji galimai yra menkavertės klastotės.

„Pastebėti ir tokie sukčiavimai, kai asmenys skambina ar atvyksta apsimesdami firmos darbuotojais ir siūlo nemokamai išmatuoti langų skaidrumą ar šilumos laidumą. Tokio apsilankymo metu apžiūrimas gyventojų turtas ir bendraujant surenkama informacija apie šeimininkus, kuri vėliau panaudojama vagystėms“, - sakė A. Dumčius.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook