„Susivienijimo“ projektas jau nugulė popieriuje

„Susivienijimo“ projektas jau nugulė popieriuje (1)

2021-11-11

Lapkričio 4 d. visi norintieji nuotoliniu būdu galėjo jungtis į projektinių pasiūlymų „susivienijimo“ teritorijai tvarkyti pristatymą. Nors susidomėjusių daug neatsirado, tačiau savivaldybės administracija mano, kad projektas šio Lauko g. kvartalo gyventojų, o ypač verslininkų yra labai laukiamas.

Apie galimybę atlikti infrastruktūros gerinimo darbus pramoniniame, Lauko g. gale esančiame kvartale, jurbarkiečių vadinamame „susivienijimu“, rimčiau prabilta pavasarį. Kovo pradžioje buvo surengtas susitikimas su visuomene, apklausti šiame kvartale dirbantys verslininkai, svarstoma, kokius darbus čia reikėtų atlikti.

Kad savivaldybė galėtų pradėti rengti projektą, kvartale esančių pastatų savininkai buvo raginami susitvarkyti žemės reikalus – suformuoti prie pastatų reikalingus žemės sklypus.

Nusprendus, kad kvartalą vis tik reikia tvarkyti, buvo skelbiamas projektavimo darbų viešas pirkimas. Birželio pabaigoje paaiškėjo laimėtojas – MB „Gatvių inžinerija“. Projekto rengimas užtruko pusmetį, o projektinius pasiūlymus visuomenei pristatė projekto vadovė Eglė Andrulienė.

Suprojektuotas privažiavimo prie Lauko g. asfalto dangos ir techninio šaligatvio trasos pradžioje įrengimas, apvažiavimo su aikštelėmis asfalto dangos įrengimas, sutvarkant teritoriją, įrengiant žaliuosius plotus. Taip pat  -  lietaus nuotekų tinklas bei gatvės ir apvažiavimo apšvietimo tinklų įrengimas.

Privažiavimas prie Lauko gatvės planuojamas 351 m ilgio ir 5,5 m. pločio. Pradžioje bus rengtas ir 1,2 m pločio trinkelėmis klotas techninis šaligatvis, kuris tęsis  iki nuovažos į daugiabutį. Teritorijoje bus įrengti lietaus nuotekų, drenažo ir apšvietimo tinklai. Privažiavimą planuojama asfaltuoti, taip pat asfalto dangą įrengti prie gatvės esančiose automobilių aikštelėse.

G. Gadliauskienė pabrėžė, kad bus tvarkomos gatvės ribose esančios aikštelės, o gyventojų naudojamos prie pat namų esančios aikštelės į projektą nepatenka. „Gyventojai dėl šių aikštelių turėtų kreiptis į savivaldybę, kad būtų įtraukti į bendrą aikštelių tvarkymo sąrašą“, - sako vyriausioji architektė. Visoje projekto apimamoje teritorijoje planuojama apie 30 vietų lengviesiems automobiliams.

Kita projekto dalis – 3040 kv. m ploto apvažiavimas su aikštelėmis, kitaip – žiedas, kurio viduje bus įrengta poilsio zona. Apvažiavimo važiuojamosios dalies plotis – 7 m. Viduryje žiedo bus įrengta žalioji erdvė su dekoratyviniais elementai ir augalais.

Projektinių pasiūlymų pristatyme buvo aptarta galimybė pratęsti šiaurinėje kvartalo dalyje esančio pravažiavimo sutvarkymą. Sutarta, kad nereikėtų stabdyti jau įsibėgėjančio projekto, tam galiukui rengti naują pirkimą, kuris turėtų būti greitas ir nesudėtingas.

Kvartale planuojama nutiesti 145 m 200 d (diametro), 138 m 250 d ir 324 m 315 d nuotekų vamzdžių. Nuotekos bus išvedamos į pietinėje teritorijos pusėje esantį šlaitą.

Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. inžinierius Rimantas Guntys sako, kad dėl projekto įgyvendinimo turės apsispręsti savivaldybės taryba, o lėšų tikimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP). Kada jų bus – kitais ar dar kitais metais - neaišku. R. Guntys nesiryžo įvardyti ir projekto kainos, tačiau patikino, kad projektas – brangus.  

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook