Ukrainai padedantis fotografas sustoti nežada (II)

Ukrainai padedantis fotografas sustoti nežada (II) (2)

2022-11-03

Labdaros ir paramos fondo „Lašas jūroje“ įkūrėjas Algirdas BAKAS Rusijai užpuolus Ukrainą gyvena šio karo padiktuotu ritmu – namai Lietuvoje, Ukraina, namai, Ukraina. Iš Jurbarko kilusio fotografo ir menininko rūpestis – surinkti kuo daugiau paramos ir ją nugabenti į rusų niokojamą žmonos gimtinę. Sudėtingų kelionių įspūdžius ir patirtis vyras skelbė savotišku dienoraščiu tapusiuose įrašuose savo feisbuke. ŠVIESA tęsia A. Bako pasakojimą apie Ukrainą ir bandymus padėti Rusijos niokojamai šaliai.

Balandžio 7 d. Su žmonos palaiminimu vėl važiuoju į Ukrainą. Nuo tada, kai grįžau, praėjo neramus mėnuo, kurio užteko nufotografuoti keletą projektų, pasitvarkyti busą ir įkurti labdaros fondą.

Labai norėjau, kad jo neprireiktų, bet visi žinom kokio kalibro humanitarinę katastrofą išgyvena Ukraina. Vėl vežu paramą. Ilgai galiojantis maistas, konservai, medikamentai, taktinės pirštinės, turniketai, vaistinėlės, kilimėliai ir kiti išgyvenimo dalykai.

Balandžio 10 d. Kijevas. Šalta, apsiniaukę ir lyja, bet medžiai jau bunda. Tik įvažiavus į Ukrainą lietuvių savanorė Vilma Pelyte suvedė su Viktorija Guralnik. Jos šeima verta serialo – po vienu stogu gyvena 6 suaugę, 5 vaikai, šuo Morisas. Su katinu ir triušiu nebuvau supažindintas.

Viktorija nuo 2014-ųjų padeda Ukrainos armijai, renka lėšas juos aprengti, apauti, rūpinasi, kad jie turėtų ne tik termovizorių ir dronų, bet ir kavos bei cigarečių.

Tėtis gruzinas, mama Ukrainos žydė, ne šeima, o santabarbara. Viktorija jau 2014-aisiais norėjo pati su ginklu ginti savo šalį, bet tėtis neleido, o kai ruošėsi pabėgti į frontą pirmojo karo metu, sužinojo, kad laukiasi.

Dauguma jos draugų tada žuvo. Po pusryčių su Viktorija ir jos vyru Slavko jų busiku lakstom po Kijevo parduotuves.

Kadangi taktinius dalykus atidaviau lietuvių komandai, remiančiai frontą laikančius vyrus, buse atsirado vietos. Nusprendėm jį užpildyti maistu, kurį rytoj planuojam gabenti ten, iš kur palikę po savim šlykštų šleifą, prieš keletą dienų buvo išvyti Rusijos taikos balandėliai.

Slavikas gazuodamas rodo vietas, kur buvo sustabdyta okupantų armija, matyti juoda duobė, kur sprogo jų tankas. Nueina šiurpas. Neįtikėtina, kad viskas kabojo ant tokio trumpo plauko.

Viktorija rytojui suorganizavo karinę palydą, nes kol kas tie miesteliai valomi ir civilių ten neįleidžia. Paaiškėja, kad palyda irgi bus su busu, todėl kraunam visko dvigubai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook