Užburiantis šokis su ugnimi

Užburiantis šokis su ugnimi (0)

2014-07-01

„Ugnies valdovai“ – šie du žodžiai tampa vis sunkiau atskiriami nuo įspūdingų vasaros renginių.  Akį traukiančius šokius su ugnimi rengiančią fakyrų grupę galima išvysti tiek didžiuosiuose miestuose, kur renginiai sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, tiek mažuose miesteliuose, kur neįprastu reginiu gėrisi keli šimtai žmonių. Šią vasarą tarp aistrą ugniai ir šokiui atradusių jaunuolių galima pamatyti ir jurbarkietę Miglę Stanaitytę.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje trečius metus besimokanti Miglė grižti į Jurbarką dabar progų turi rečiau. Mergina nuolat vyksta į pasirodymus su „Ugnies valdovais“.
„Mokykloje lankiau šokių užsiėmimus ir vadovė pakvietė į „Ugnies valdovų“ repeticijas. Nežinau, kodėl būtent mane pasirinko, bet pernai su jais dirbau porą mėnesių, dirbu ir šią vasarą. Kai suvaldai ugnį ir šokį, pajunti nerealų malonumą ir  dabar jau sunku sustoti“, – pasakojo aštuoniolikmetė mergina.

Reikia užsispyrimo ir jėgos

Ne vienus metus šokanti ir dainavimui daug laiko skyrusi mergina scenos seniai nesibaido. Tačiau atėjus į pirmąsias „Ugnies valdovų“ repeticijas Miglei įspūdį paliko milžiniškas fizinis krūvis ir susikaupimas.
„Vien gerai šokti nėra paprasta, reikia teisingos laikysenos, tinkamų judesių. Tačiau prie viso to dar prisideda įvairūs triukai su ugnimi, specialiais įrankiais. Reikia išmokti įvairių technikų, sustiprėti, įgyti ištvermės. Kai jau visa tai pati praėjau, smagu stebėti naujokus. Matai, kaip jie iš pradžių vargsta, tačiau po keleto savaičių jau gali padaryti tai, apie ką pradžioje net nesvajojo“, – sakė mergina.
Pačiai M. Stanaitytei kelias į „Ugnies valdovų“ sceną nebuvo toks paprastas. Ypač sunku buvo išmokti suvaldyti „snake‘u“ vadinamą įtaisą – degančią virvę su liepsnojančiu bumbulu gale. Teko patirti  ir itin skaudžią pamoką – padarius klaidą, virvė apsivyniojo aplink ranką ir ją nudegino. Galiausiai fakyrė sugebėjo peržengti psichologinį barjerą ir suprato, kaip saugiai suvalgyti visus grupės naudojamus įnagius.
„Jei nori šokti su ugnimi, turi susigyventi su mintimi, kad kiekvieną kartą suklydus skaudės. O klaidų neišvengiamai pasitaiko. Būna, kad merginos užsidega plaukus, nusidegina kojas“, – patirtimi dalijosi Miglė.
Dėl ugnies keliamų pavojų fakyrai itin didelį dėmesį skiria saugumui. Prieš renginius savo darbo įnagius mirkydami benzine vilki specialius apsiaustus, mūvi pirštines, kad kūnai netyčia nebūtų aptaškyti ir pavyktų išvengti nudegimų. Į pasirodymus grupė taip pat vežasi didelį gesintuvą, ugniai atsparius audeklus.
Merginai taip pat teko priprasti ir prie naktinėjimų. Didžioji dalis „Ugnies valdovų“ pasirodymų vyksta vėlai vakare – tamsoje ugnis keri ir  žiūrovai gali grožėtis šokiu.
„Susitaikiau su mintimi, kad dažnai be antros valandos nakties nueiti miegoti tiesiog neįmanoma. Žinoma, mūsų pasirodymai baigiasi anksčiau, tačiau kol grįžtame į Kauną ir į namus, jau būna gili naktis“, – sakė M. Stanaitytė.

Prisipažįsta meilėje

Dažną vasaros šiokiadienių ir savaitgalių vakarą ar naktį pasirodymams skirianti mergina nuo darbo bėgti nesiruošia. Atvirkščiai, pastaruoju metu jai malonumą teikia smagus nuovargis, kurį sukelia kartais net šeši pasirodymai per savaitgalį ir pamatytos žiūrovų emocijos.
„Būna, kai grįžti, tai nei kalbėti nori, nei rankas pakeli. Tačiau nuovargis, palyginus su išgyvenamu jausmu, niekis. Man patinka stebėti žiūrovų emocijas. Ypač mažuose miesteliuose, kur jie negaili nei komentarų, nei prisipažinimų meilėje. Turbūt nieko kito tikėtis ir negalima, kai dalis auditorijos būna gerokai paragavusi alkoholio“, – juokėsi M. Stanaitytė.

Mokslų neaukos

Paklausta, ar ateitį sieja su ugnies šokiais, mergina neslepia, kad šios degančios veiklos atsisakyti nenorėtų. Tačiau nuo rugsėjo teks grįžti į mokyklą – pabaigti dvyliktą klasę. Nors per keletą mėnesių draugystė su ugnimi ir kolektyvu tapo itin artima, mokslų dėl to aukoti Miglė neketina. Naktinį darbą mergina iškeis į knygas.
„Matysiu, kas bus baigus mokyklą. Jeigu įstosiu į universitetą Kaune, tai tikrai pasiliksiu su „Ugnies valdovais“, nes šokiai su ugnimi tikrai veža“, – šypsojosi mergina.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook