Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vadovų darbotvarkėse analitikai pasigedo informacijos

Vadovų darbotvarkėse analitikai pasigedo informacijos (6)

2022-06-20

Visi trys savivaldybės vadovai – meras Skirmantas Mockevičius, vicemeras Petras Vainauskas ir administracijos direktorius Raimundas Bastys sulaukė „TI LS“ pastabų dėl neskelbiamų ilgalaikių darbotvarkių. Kiek daugiau informacijos yra mero savaitės darbotvarkėje, tačiau vicemero ir direktoriaus darbotvarkėse viešumo nedaug. L. Pilecko nuotr.

Merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai trečiaisiais šios kadencijos metais skelbė dvigubai daugiau susitikimų su interesų grupių atstovais nei prieš metus (iš viso – 4430, prieš metus – 2268). Vadovų darbotvarkės neatskiriamos nuo skaidrumo, tačiau jas įvertinę „Transparency International“ (TI LT) Lietuvos skyriaus specialistai Jurbarko r. savivaldybės vadovų pastangas dirbti viešai nustūmė į suvestinės galą.

Vadovų darbo skaidrumą

„TI LT“ Lietuvos skyrius įvertino peržiūrėjus savivaldybių merų, jų pavaduotojų bei administracijos direktorių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines.

Iš viso, 9 iš 10 (186 iš 209) vadovų skelbė savo darbotvarkes panašiai kaip ir prieš metus (185 iš 215).

Pirmaisiais šios kadencijos metais savo darbotvarkes skelbė 7 iš 10 (146 iš 194) vadovų.

Ilgalaikes darbotvarkes viešino beveik pusė merų (29 iš 65), 3 iš 10 merų pavaduotojų (25 iš 77) ir 4 iš 10 administracijų direktorių (25 iš 65).

Kas antras savivaldybės vadovas (107 iš 209) viešino laikinas darbotvarkes, kuriose matomi tik einamosios dienos, savaitės ar kelių mėnesių susitikimai.

Daugiausia susitikimų su interesų grupėmis paviešino Kėdainių, Alytaus miesto, Ignalinos merai.

Kas trečias susitikimas vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (1418 susitikimų).

Iš jų 6 susitikimai vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas ketvirtas susitikimas vyko su švietimo, sporto ir mokslo (1002) bei medicinos atstovais (955).

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook