Vaikų namų pastatas parduotas – planai dėl migrantų nebeaiškūs...

Vaikų namų pastatas parduotas – planai dėl migrantų nebeaiškūs (papildyta) (2)

2021-09-10

Ketvirtadienį pasirodė informacija, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsakinga už pažeidžiamų migrantų apgyvendinimą, siūlo Jurbarko rajone, Viešvilėje, buvusių vaikų globos namų pastatuose, suderinus su Viešvilės bendruomene ir Jurbarko rajono savivaldybės taryba, apgyvendinti iki 300 pažeidžiamų migrantų. Tačiau net neprasidėjus svarstymams paaiškėjo, kad tą pačią dieną statinius valdantis Turto bankas objektą pardavė per aukcioną.

Kam tiksliai parduoti buvę vaikų namai ir kokie pirkėjų planai, kol kas neaišku. Redakcijos žiniomis, aukcionas baigėsi ketvirtadienį po pietų.

Pastatai parduoti už 141 063 Eur.

Turto banko atstovė Jolita Skinulytė-Niakšu redakciją informavo, kad aukcionas dėl pastatų iš tiesų įvyko ir objektas buvo parduotas. Tačiau penktadienį Turto bankas sulaukė informacijos iš Vyriausybės, kad minėti pastatai gali būti reikalingi valstybei.

„Situacija iš tiesų nestandartinė, bus sprendžiama, kaip elgtis. Sutartis su pirkėju dar nepasirašyta, todėl aukciono rezultatai galbūt gali būti ir panaikinti. Šios situacijos sprendimas turėtų paaiškėti kitą savaitę“, - sakė atstovė.

Moteris kol kas negalėjo patikslinti, kaip teisiškai toks procesas galėtų atrodyti, ir ar tai visų pusių neįveltų į ilgą teismų karuselę.

J Skinulytė-Niakšu taip pat patikslino, kad aukcione dalyvavo vienas pirkėjas.

Tai buvo jau ketvirtas aukcionas, per kurį bandyta parduoti pastatus.

„Kol nežinome pirkėjo ir jo planų, ką nors komentuoti ganėtinai sudėtinga. Lieka neaišku, ar ten bus galimybė apgyvendinti neteisėtus migrantus, ar čia bus kuriama kitokia įstaiga, tarkim, kad ir senelių namai, ką padaryti buvo planuota jau anksčiau“, - sakė Viešvilės bendruomenės pirmininkas Andrius Šašys.
 
Pasak vyro, viešviliškiai buvo nusiteikę svarstyti Vyriausybės pasiūlymą dėl migrantų, nes jame įžiūrėjo nemenką naudą. Apgyvendinus iki trijų šimtų žmonių būtų atsiradusi galimybė viešviliškiams įsidarbinti, taip pat tikėtasi, kad Vyriausybė būtų skyrusi lėšų miestelio infrastruktūros modernizavimui, galbūt ir gyvenvietę šildančios katilinės rekonstrukcijai.

Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas dar prieš pasirodant informacijai apie pastato pardavimą sakė, kad atkėlus migrantų šeimas, jų vaikus neišvengiamai tektų mokyti. O tai galėtų tapti galimybe ant uždarymo ribos merdinčiai vietos mokyklai.

Išgirdę apie planus atkelti migrantus viešviliškiai neslėpė ir nerimo. Žmonės svarstė, ar bus užtikrintas saugumas, kaip reiks susigyventi su visiškai nepažįstamos kultūros žmonėmis, ar atvykėliai nenuniokos miestelio puošmenos – istorinio pastato.
 
 Papildysime« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook