„Valstiečiai“ ir liberalai palieka naująją daugumą (papildyta)

„Valstiečiai“ ir liberalai palieka naująją daugumą (papildyta) (18)

2021-02-12

Vasario 12 d. penki Jurbarko r. savivaldybės tarybos nariai pranešė paliekantys naujai sudarytą tarybos daugumą.

Iš daugumos pasitraukė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai rajono taryboje atstovaujantys Donatas Jackis, Raimundas Jovarauskas ir Kęstutis Naujokas.

„Valstiečių“ frakcijos narys Kasparas Jurevičius daugumos susitarimo nebuvo pasirašęs.

Iš trijų savivaldybės taryboje dirbančių liberalų pasitraukimo iš daugumos pareiškimą pasirašė du – frakcijos vadovas Gvidas Byčius ir Vidmantas Juzėnas.

Iš daugumos pasitraukęs penketas teigia, kad tokį apsisprendimą grindžia tuo, kad nebeturi reikiamos balsų daugumos Jurbarko r. savivaldybės taryboje ir negali užtikrinti programinių nuostatų vykdymo.

„Per keturis mėnesius (kai buvo suformuota naujoji tarybos dauguma, - red. pastaba) nepavyko suformuoti efektyviai veikiančios vadovybės, galinčios pateisinti gyventojų lūkesčius, kurie buvo siejami su naujos daugumos sudarymu taryboje.

Naujai pasiskelbusi tarybos opozicija nesivadovavo demokratijos principais ir savanoriškai neužleido turimų pozicijų taryboje, taip trukdydami tarybos darbą ir programinių nuostatų vykdymą.

Savivaldybės administracijai vadovavo buvusios koalicijos  daugumos patvirtintas administracijos direktorius R. Bastys ir pagrindiniai projektai buvo vykdomi vangiai, be iniciatyvos.

Pareikalavus administracijos direktoriaus atsakomybės, nepavyko rasti susitarimų su koalicijos partneriais  - socialdemokratais, kurie sutiko, kad reikia keisti administracijos direktorių, tačiau pasirinko savo partiečių išlaikymą atitinkamuose postuose, o ne jų kompetencijų vertinimą ir sklandų tarybos darbą.

Konstruktyvus darbas strigo ir dėl labai prastos komunikacijos tarp mero, tarybos ir administracijos.

Meras, nors ir deklaravo, kad priklauso daugumai, tačiau viešai to nepareiškė, taip pat savo parašu neparėmė daugumos parengtos programos bei dažnai nepalaikė daugumos siūlomų sprendimų ir vienašališkai pavesdavo administracijai rengti atitinkamus sprendimus.

Išsiskyrus požiūriui į planuojamus darbus ir struktūrines pertvarkas, nematome galimybės dirbti daugumoje, todėl pasitraukiame, kad savo kaip tarybos narių pareigas toliau galėtume vykdyti, reikalaujant atsakomybės iš atsakingų asmenų.“

Savivaldybės tarybos dauguma, iš kurios pasitraukė penki tarybos nariai, apie save pranešė pernai rugpjūčio 27 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje. Socialdemokratams pasitraukus iš po rinkimų sudarytos valdančiosios koalicijos ir prisijungus prie naujosios daugumos, politinės jėgos persiskirstė.

Rugsėjo 10 d. buvo sušauktas neeilinis savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo pareikštas nepasitikėjimas vicemerui Daivarui Rybakovui ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Leonui Greičiui.

Savivaldybės administracijos direktoriaus poste liko socialdemokratų į šį postą deleguotas Raimundas Bastys, galimai dėl kompetencijos stokos tapęs viena pagrindinių naujosios daugumos nesutarimo priežasčių.

Nepasitikėdami savivaldybės administracijos direktoriumi ir nematydami galimybės su juo toliau dirbti sausio 18 d. devyni tarybos  daugumai atstovaujantys politikai pasirašė raštą „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Basčio atleidimo prieš terminą“.

Šis tarybos narių raštas ir jį turėję lydėti sprendimai nepasiekė savivaldybės tarybos darbotvarkės, nes pritrūko parašų.

Nuo 2021 m. sausio 2 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pataisoms, pasikeitė atleidimo iš pareigų praraus pasitikėjimą procedūros.

Savivaldybės meras tokią procedūrą gali inicijuoti gavęs ne mažiau kaip ½ visų savivaldybės tarybos narių raštu pateiktus nepasitikėjimo motyvus ar oficialią informaciją apie galimą tarnybinį nusižengimą.

Ši įstatymo nuostata teigia, kad devynių tarybos narių per mažai pradėti nepasitikėjimo procedūrą.

Nepasitikėjimą administracijos direktoriumi galėjo pareikšti ir pats meras, tačiau Skirmantas Mockevičius savo iniciatyva nepasitikėjimo procedūros  R. Basčiu neinicijavo.

Redakcijos žiniomis, daugumos politikai ne kartą diskutavo dėl R. Basčio galimybių užimti administracijos direktoriaus postą.

Diskusijose dalyvavo ir trys tarybos nariai socialdemokratai – Audronis Zairys, Darius Virvilas ir Aivaras Šlekys, tačiau daugumos nuomonei nepritarė įsiklausydami į partijos Jurbarko skyriaus tarybos nuostatą išlaikyti administracijos direktoriaus postą.

Iš daugumos pasitraukus penkiems politikams, tikėtina, kad jų gretas gali papildyti ir kiti, išskyrus socialdemokratus, daugumai priklausę tarybos nariai.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook