Vandalai palieka griuvėsius

Vandalai palieka griuvėsius (0)

2014-05-14

Dar oficialiai neatidarytą krepšinio aikštelę nuolat niokoja tinklelius nuo lankų vagiantys paaugliai.

Jurbarkuose skamba pavojaus varpai. Dar nepasibaigus Europos Sąjungos ir savivaldybės finansuojamam projektui, pagal kurį seniūnijoje įrengtos poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zonos, apšvietimas, šaligatviai, chuliganai viską verčia nuolaužų krūva ir daro milžiniškus nuostolius.

Po savaitgalio į darbą atvykęs Jurbarkų seniūnas Audronis Kačiušis neteko žado: šalia seniūnijos esanti aikštė, kurioje įrengta poilsio zona – nuniokota. Vandalai išvertė keturis apšvietimo stulpus.
„Kaip taip galima viską naikinti – neįsivaizduoju. Juk stulpai įbetonuoti, betoninis pagrindas – daugiau nei metras. Reikia didžiulės jėgos ir laiko, kad tokius stulpus išjudintum. Tačiau bėda ne tik stulpai, žmonės ne tik niokoja, bet ir vagia, išrauna pasodintus medelius“, – stebėjosi seniūnas.
Vandalų siautėjimo padariniams sutvarkyti reikia tūkstantinių sumų. Tačiau tai ne didžiausia bėda. Jurbarkų gyvenvietę turintis pakeisti  projektas bus pabaigtas tik vasarą. Iki tol atliekamų darbų kokybę bet kada gali tikrinti speciali komisija, o įvertinimas pamačius chuliganų suniokotas erdves gali būti tragiškas. Tikėtina, kad blogiausiu atveju net gali tekti grąžinti nemažą dalį projektui skirtų pinigų, o tai taptų rimtu smūgiu finansinių sunkumų kamuojamai Jurbarko r. savivaldybei.

Susilaužė rankas

Suniokota centrinė Jurbarkų aikštė – ne vienintelis A. Kačiušio galvos skausmas. Seniūnas prisipažįsta, kad nebežino, kaip apsaugoti dar vieną objektą – kol kas iki galo neįrengtą krepšinio aikštelę. Naudotis populiariam sportui skirta vieta bus galima tik objekto tinkamumą patvirtinus jau minėtai komisijai. Tačiau jaunimui ant aikštelės tvoros kabantys perspėjimai, kad objektu naudotis dar nevalia – nė motais. Užrakinta aikštelė šturmuojama be gailesčio.
„Lipdami per tvorą ją sulanksto, viduje nuplėšo krepšinio tinklelius, dabar teko nuimti apgadintas krepšinio lentas, kad jas būtų galima sutvarkyti. Nebežinodami, kaip sudrausminti jaunimą, tiesiog atrakinome aikštelės vartus. Juk vis tiek patenka į vidų ir daro ką nori, tai gal bent tvoros laipiodami nesugadins ir patys nesusižalos“, – tikisi seniūnas.
Kad laipiojimas per aikštelės tvorą gali baigtis nelaime, parodė balandžio 24 d. įvykis. Tuomet per tvorą lipęs berniukas nukrito ir susilaužė abi rankas.

Reaguos nedelsiant

Jurbarko r. policijos komisariato viršininką Aivarą Dumčių klausimas apie nusikaltimus Jurbarkuose nustebino. Pareigūnas tikina iki šiol nežinojęs apie nemalonius įvykius seniūnijoje.
„Kai problema žinoma, reikia ją spręsti. Tačiau apie nusikaltimus turėčiau sužinoti ne iš žiniasklaidos, bet iš pačios seniūnijos. Šiandien pat patruliai gaus nurodymą daugiau dėmesio skirti vietoms, kurias niokoja vandalai. Jurbarkuose ar kitose vietose sukurtos gerovės saugojimas – vienas iš prioritetinių dalykų, tikrai neleisime nebaudžiamiems chuliganams to sunaikinti“, – tvirtino A. Dumčius.
Komisariato vadovas prašo, kad gyventojai nebūtų abejingi daromiems nusikaltimams ir iškart apie juos informuotų policiją.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook