Vanduo ir paplūdimiai - švarūs

Vanduo ir paplūdimiai - švarūs (0)

2021-06-14

Birželio 7 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Mituvos užtvankos (Dainių k., Jurbarkų sen.), Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas) ir Greičių karjero (Greičių k., Jurbarkų sen.).

Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija).

Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.

Gegužės 24 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai buvo paėmę paplūdimio smėlio mėginius dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių ištyrimo iš stebimų Jurbarko ir Greičių karjerų  maudyklų paplūdimių.

Gauti smėlio parazitologiniai tyrimų rezultatai parodė, kad smėlio kokybė atitinka higienos normos reikalavimus (žmogui patogeninių kirminų kiaušinėlių ir jų lervų nerasta).

Kitą maudyklų vandens kokybės tyrimą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai atliks birželio 21 d.

Apie gautus vandens tyrimų rezultatus informacija bus pateikta iki birželio 28 d.

Tą pačią dieną  bus paimti ir paplūdimio smėlio mėginiai dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių ištyrimo iš stebimų Jurbarko ir Greičių karjerų  maudyklų paplūdimių.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook