Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Veliuonos muziejuje – sustojusio laiko liudininkai

Veliuonos muziejuje – sustojusio laiko liudininkai (0)

2022-04-08

Birutė Jurkšienė sako, kad surengti parodą paskatino karas Ukrainoje: „Ten ne tik laikrodžiai, bet ir laikas daug kam sustoja visam“.

Veliuonos krašto istorijos muziejus garsėja netradicinėmis, tačiau labai jaukiomis ir prasmingomis parodomis. Šį kartą muziejininkė Birutė Jurkšienė kviečia sustabdyti laiką – ant muziejaus stalų, lentynose, ant sienų eksponuojami 145 laikrodžiai. Visi jie – labai tylūs, stovintys, lyg atiduodantys pagarbą kraujuojančiai Ukrainai, kuriai ši paroda ir skirta.

Atėjo metas

Veliuonos muziejuje jau buvo surengtos pirštinių ir kojinių, močiučių skarelių, senovinių kalėdinių atvirukų parodos, o šįkart čia užsukę lankytojai nustebs išvydę gausybę didelių ir mažų, įvairių formų ir medžiagų laikrodžių.

„Apie tokią parodą galvojau seniai, tačiau viskam turi ateiti laikas. Kai Ukrainoje prasidėjo karas, laikas lyg sustojo. Jis sustos ne vienam Ukrainos kariui – su sustojusiais laikrodukais jie bus palaidoti duobėse.

Jiems laikas sustojo ne savo noru. Laikas toliau eis tik išgyvenusiems“, – mintis, su kuriomis rengė parodą, dėsto B. Jurkšienė.

Atėję į parodą galės sužinoti ir laikrodžių istoriją, kurios tikrosios pradžios niekas nežino.

Tačiau žodis „laikrodis“ pirmą kartą buvo paminėtas apie 700 metų atgal, kildinamas iš lotyniško žodžio, reiškiančio „varpą“.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook