Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Viešvilėje ir Jurbarke - protestai dėl nukankinto katino (nuot...

Viešvilėje ir Jurbarke - protestai dėl nukankinto katino (nuotraukos) (7)

2021-07-08

Ketvirtadienį Viešvilėje ir Jurbarke gyvūnų teisių aktyvistai surengė dvi akcijas, per kurias protestavo prieš, jų manymu, savivaldos neveiksnumą ginant ir saugant gyvūnus. Protestus paskatino birželį į viešumą iškilusi istorija, kai Viešvilėje buvo rasta kankinta ir galimai prievartauta katė, kuri vėliau nugaišo.

Įtarimai tuomet krito ant su mama gyvenančio nepilnamečio, o netrukus paaiškėjo ir daugiau skandalingų detalių – nuo įtarimų, kad tarnybos ir atsakingi asmenys galėjo nereaguoti į pranešimus apie kankinamą gyvūną, iki fakto, kad į pranešimą apie sužalotą gyvūną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Jurbarko padalinys net nesiteikė sureaguoti. Gelbėti katino skubėjo Tauragės specialistai.

Katiną reaguodami į pranešimą apie galimai žiaurų elgesį rado Jurbarko policininkai. Pareigūnus pribloškė pamatytas vaizdas – katinui buvo sulaužyti kaulai, randai, ausų likučiai, nuplėšta lūpa.

„Pareigūnai įvertino situaciją ir jiems kilo įtarimų, kad su gyvūnais yra negerai. Iš pradžių jie apie tai pranešė VMVT Jurbarko padaliniui, tačiau šio specialistai į Viešvilę nevyko. Todėl buvo kreiptasi į Tauragės VMVT, šio padalinio specialistai sureagavo iškart“, –  birželį sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius.

Kaip pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė, viešviliečių šeimoje specialistai rado du maždaug septynių mėnesių katinus, keturis trijų ar keturių savaičių amžiaus ir vieną kalytę.

„Kraupiai sužalotas vienas katinas, kuriam yra vos daugiau nei pusę metų. Tai ir kaulų lūžiai, ir randai, nutrintos ausys, nuplėšta apatinė lūpa. Tokie sužalojimai padaryti per pusmetį, sunku ir įsivaizduoti, ką teko šiam gyvūnui iškęsti“, – sakė A. Stumbrienė.

Visi gyvūnai nedelsiant buvo paimti. Juos gyvūnų globos organizacijai „Būk mano draugas“ geranoriškai atidavė galimai smurtavusio paauglio motina.

Policija dėl įvykio pradėjo ir vis dar atlieka ikiteisminį tyrimą.

Sunkiai sužaloto katino specialistams išgelbėti nepavyko – jis netrukus nugaišo. Gyvūno istorija sukėlė milžinišką pasipiktinimą visoje šalyje ir netruko apaugti įvairiausiai gandais. Dalis jų galimai liudijo savivaldos nekompetenciją ir negebėjimą užtikrinti įstatymu numatytas gyvūnų gerovės prievoles.

Viešvilėje su protestuotojomis iš Lietuvos gyvūnų globos draugijos susitikęs seniūnas Valentinas Kucinas moteris išklausė ir aptarė seniūnijos gyvūnų bėdas bei galimus sprendimus.

Jurbarke viešnioms savivaldybės vadovai dėmesio neskyrė. Moterims susisiekus telefonu, su jomis susitikti atsisakė tiek rajono meras Skirmantas Mockevičius, tiek administracijos direktorius Raimundas Bastys.

Papildysime ir publikuosime laikraštyje.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook