Žaidimų aikštelių teks palaukti

Žaidimų aikštelių teks palaukti (4)

2014-05-12

Prieš pat Motinos dieną Naujamiestyje gyvenančios šeimos susirūpino, kad ir šią vasarą jų atžalos turės žaisti dulkėtoje gatvėje. Moterų įsitikinimu, daugiabučių kiemų tvarkymo projektą įgyvendinanti savivaldybė darbus pradėjo ne nuo to galo – pirmiausia reikia pasirūpinti vaikais, o ne automobilių stovėjimo aikštelėmis.

Jau keli mėnesiai prie Kęstučio, Lauko, Gedimino ir Žemaitės gatvių daugiabučių burzgia mechanizmai ir triūsia UAB „Jurmelsta“ darbuotojai – kiemai klojami trinkelėmis, didinamos ir įrengiamos naujos automobilių stovėjimo aikštelės, lyginamas juodžemis žaliosioms vėjoms.
„Bet kada bus pastatytos ir išvis ar bus vaikų žaidimų aikštelių, mums niekas neapaiškina. Gal savivaldybės projektuose jų net nėra suplanuota įrengti? Mūsų vaikai šią vasarą žaidžia statybų aikštelėje ir mums dėl to labai neramu. Reta šeima turi kam palikti prižiūrėti mažuosius – kol tėvai dirba, vaikai laksto kieme, o statybos juos traukia lyg magnetas. Žaidimų aikštelės tą trauką tikrai sumažintų“, – tvirtina jaunos mamos.
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėja Gražina Gadliauskienė joms siūlo apsišarvuoti kantrybe. „Vaikų žaidimų aikštelių tikrai bus – ir ne viena, bet jų palaukti dar teks iki rudens“, – sakė Naujamiesčio tvarkymo planus dėliojanti valdininkė.
Pagal projektą devynių daugiabučių namų kiemuose bus įrengtos keturios vaikų žaidimų ir viena krepšinio aikštelė. Vaikų žaidimų aikštelės kaip ir automobilių stovėjimo aikštelės bei žalieji želdiniai – būtinos infrastruktūros elementai, be jų projektas, pasak G. Gadliauskienės, nebūtų rezultatyvus.
Bet kol visi darbai neatlikti, aikštelių nebus. „Vaikų žaidimų aikštelės kaip ir mažosios architektūros elementai – baigiamasis projekto akcentas. Tiek metų iškentė vaikai be aikštelių, kelios kartos užaugo, pakentės dar ir šią vasarą. Labai stengiamės greičiau įgyvendinti projektą, bet skubėti negalime – antraip nukentės darbų kokybė“, – tvirtino Urbanistikos skyriaus vedėja.
Viešųjų pirkimų konkurse perkant rangos darbus savivaldybei liko lėšų, tad atsirado galimybė sutvarkyti ir Algirdo g. 14 namo kiemą – ten taip pat bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė.
Kiemuose vykstančius darbus prižiūrintis UAB „Jurmelsta“ statybos darbų vadovas Romas Juknevičius pripažino, kad supranta gyventojų norą kuo greičiau gyventi patogiai.
„Stengiamės nesipykti su daugiabučių gyventojais – žmonės supranta, kad vykstant statyboms patogumų nedaug, bet ir mes savo darbus planuojame taip, kad gyventojams netrukdytume. Atidėję kitus planus į šalį šią savaitę įrenginėjome atliekų konteinerių aikšteles. Kai ką galima paskubinti, kai kur nusileisti, bet vaikams teks palaukti žaidimų, kol pabaigsime projektą. Visi darbai turi būti atlikti iki spalio“, – tvirtino R. Juknevičius.
Savivaldybės įgyvendinamas daugiabučių kiemų infrastruktūros sutvarkymo projektas kainuos beveik 4,3 mln. Lt. Jau parengti ir Algirdo gatvės daugiabučių kiemų infrastruktūros atnaujinimo planai, laukiama, kol prasidės naujas Europos Sąjungos paramos laikotarpis. Suprantamas gyventojų noras leisti savo vaikams saugiai pramogauti gražiai įrengtose aikštelėse, tačiau galima šiek tiek ir luktelti, kol noras taps realybe. Svarbiausia, kad savivaldybė tikrai neužmiršo mažųjų jurbarkiečių – pasirūpino jais iškart, kai tik atsirado galimybė.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook