Žmogžudystės kurstymu kaltinamai 16-metei jurbarkietei neatlai...

Žmogžudystės kurstymu kaltinamai 16-metei jurbarkietei neatlaikė nervai – apklausą teisme teko nutraukti (1)

2021-03-31

Kauno apygardos teisme narpliojant kraupios 18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo bylos aplinkybes, paskutinį posėdį teko netikėtai nutraukti – žmogžudystės sukurstymu kaltinamai 16-metei duodant parodymus iš jaudulio pasidarė silpna. Posėdis buvo atidėtas dėl paauglės emocinės būsenos.

Merginos apklausta truko maždaug valandą. Pastebėjus jos susijaudinimą, iš pradžių buvo padaryta 10 minučių pertrauka.

o pertraukos moksleivės advokatas pareiškė, jog dėl jos psichologinės būklės apklausą tęsti nevertėtų. Teismas pritarė advokato prašymui ir posėdį atidėjo daugiau nei dviem savaitėms.

Merginos apklausa bus tęsiama balandžio 15 dieną – manoma, jog dėl bylos sudėtingumo parodymus ji duos dar du posėdžius. Tačiau ir iki pertraukos paskelbimo 16-metė suspėjo pasakyti nemažai reikšmingų detalių.

Mergina kaltę neigė

Jauna jurbarkietė neigė bet kokį savo prisidėjimą prie nusikaltimo – apleistame darželyje Žemaitės gatvėje su N.Armonu ir 17-mečiu Kęstučiu Vyturiu ji neva lankėsi tik norėdama praleisti laiką su draugais.

Mergina aiškino, jog K.Vyturys netikėtai išsitraukė peilį ir dūrė Nojui į kaklą. Paauglė tvirtino nekursčiusi Kęstučio įvykdyti kraupaus nusikaltimo.

Pastarasis esą pagrasino nužudyti ir ją, jei prasitars, todėl ji padėjusi slėpti žmogžudystę.

Nojaus palaikai apleistame darželyje buvo aptikti tik praėjus dviem savaitėms nuo nužudymo.

Mergina neigė ir kūrusi netikrus profilius feisbuke– tai esą padarė draugės, kurios ateidavo į svečius ir naudodavosi jos kompiuteriu, telefonu.

Šioje uždaroje feisbuko grupėje, kuriai priklausė ir tikri nariai, iš išgalvotų anketų sklido smurto kulto idėjos, ypač paveikusios K.Vyturį.

Nustatyta, kad realiai neegzistuojančių merginų ir vaikinų profiliai buvo sukurti iš žmogžudystės byloje teisiamos 16-metės kompiuterio.

Įsitraukė į pavojingą grupę

K.Vyturys per apklausą teisme kalbėjo visiškai priešingai nei kaltės besikratanti jo bendrininkė. Vaikinas atskleidė neįtikėtinų faktų, kurie pribloškė didelę darbo patirtį turinčius pareigūnus, kitus bylos dalyvius.

K.Vyturys pažintį su teisiama jurbarkiete užmezgė 2019 metų pradžioje, likus 3-4 mėnesiams iki žmogžudystės. Tada jai buvo 14 metų.

Pastaroji, įtariama, feisbuke buvo sukūrusi maždaug penkis netikrus neva bendraamžių iš Kauno profilius. Vieną dieną prisijungti prie šios grupės buvo pakviestas ir Kęstutis.

K.Vyturys susižavėjo naujais virtualiais „draugais“, iš pradžių net neįtardamas apie 14-metės egzistavimą – tikros asmeninės anketos ji nebuvo sukūrusi.

Pasak Kęstučio bendraamžių, jis buvo ūmaus būdo, linkęs veltis į muštynes.

Sudarė apgaulingą įspūdį

14-metė, manoma, diskutavo dažniausiai pati su savimi, tai yra, su savo sukurtomis anketomis. Tai buvo sudaromas apgaulingas įspūdis, kad grupėje diskutuoja nemažai žmonių.

Fiktyvi grupė propagavo smurto kultą – skelbė, jog nusikaltimus daryti esą nėra blogai, kaip puiku likti nepagautam.

Grupėje vyko pokalbiai apie peilius, aptariami smurto, nusikaltimų atvejai.

K.Vyturys prisipažino turintis peilį, kurį mėgdavo nešiotis. Kęstutis sulaukė prašymo paskolinti jį 14-metei, kuri esą yra persekiojama vieno vaikino.

Taip likus maždaug 3 mėnesiams iki N.Armono nužudymo, K.Vyturys „gyvai“ susipažino su šia mergina. Jiedu susitiko sutartoje vietoje Jurbarke.

Kentė paauglių patyčias

Paauglė po kurio laiko grąžino Kęstučiui peilį. Fiktyvi kompanija feisbuke gyrė merginą, sakė, kad ja galima pasitikėti.

Vėliau šioje grupėje ėmė sklisti įrašai, nepalankūs N.Armonui, su kuriuo 14-metė buvo pažįstama. Neatmetama, jog ji nebuvo abejinga Nojui, bet nesulaukė šio vaikino dėmesio.

Tyrėjų žiniomis, mergina savo mokykloje kentė bendraamžių patyčias, kas galbūt turėjo įtakos jos kraupiems žingsniams.

N.Armonas ir K.Vyturys seniai pažinojo vienas kitą – atrodė, jog jiedu buvo neperskiriami draugai, lankė tą pačią Smalininkų (Jurbarko r.) technologijų ir verslo mokyklą. Kristina mokėsi kitoje ugdymo įstaigoje.

Kažkas iš fiktyvios anketos grupėje parašė „Nojus prisišnekėjo, reikia jį paauklėti“. K.Vyturys teigė buvęs sukurstytas smurtauti prieš bičiulį.

Po žmogžudystės pareigūnai nustatė, kad visi netikri profiliai buvo sukurti Kristinos namų kompiuteryje.

Įviliojo į darželį

Pasak K.Vyturio, planas nužudyti Nojų gimė likus pusantro mėnesio iki kruvino nusikaltimo, 2019 metų kovo 28 dieną. Visas detales Kęstutis aptarė susitikęs su 14-mete akis į akį.

K.Vyturio tvirtinimu, jiedu sutarė N.Armoną įvilioti į apleistą darželį Jurbarke, Žemaitės gatvėje – mergina nukreips Nojaus dėmesį į „Youtube“ filmuką telefone, o jam nusukus žvilgsnį, Kęstutis smogs peiliu į kaklą.

„Nesuprantu, kad man pasidarė, kodėl sutikau“, – per teisme susijaudinęs kalbėjo K.Vyturys.

Žmogžudystė įvykdyta 2019 metų gegužės 9 dieną, o Nojaus kūnas buvo rastas po dviejų savaičių, įvyniotas į kilimą ir paslėptas darželyje esančioje spintoje.

Dar iki nusikaltimo išaiškinimo K.Vyturys ir Kristina sekė pasakas N.Armono motinai, jog Nojus esą įsitraukė į narkotikų prekybą ir buvo priverstas slapstytis nuo juos platinančios čigonų gaujos.

Nusikaltimo gijos kriminalistus atvedė prie nepilnametės kompiuterio ir telefono – išaiškėjo, jog iškart po žmogžudystės ji teiravosi draugių, kur paslėpti kūną.

Vaikino apklausai – 3 posėdžiai

K.Vyturiui apklausti prireikė net trijų teismo posėdžių. Po kaltinamųjų apklausų, jei teismas nenuspręs papildomai iškviesti liudininkų, turėtų būti sakomos baigiamosios kalbos ir skelbiamas nuosprendis, 

K.Vyturys šiuo metu yra suimtas, o jo dabar jau 16 metų sulaukusi jo bendrininkė nuosprendžio laukia laisvėje.

Vyganda Trainys« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook