Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Auginu vaiką

Auginu vaiką

Pedagogų patarimai: kaip vasarą vaikus atitraukti nuo išmaniųjų ekranų (0)

Pasibaigus mokslo metams vaikų ugdymu, jų lavinimu ir turiningų atostogų laiku gali pasirūpinti tėvai. Atostogaujančias atžalas atitraukti nuo išmaniųjų ekranų tėvams nėra paprasta, tačiau ši užduotis – tikrai įveikiama. Tarptautinės Amerikos mokyklos psichologė Uldė Sirtautaitė pasakoja, kodėl svarbu kūrybiškai ugdyti vaikus ir pasirūpinti jų emociniu intelektu per atostogas, o dailės mokytoja Ana Platonova pateikia praktiškus patarimus, kaip užimti vaikus vasarą.

(Plačiau...)

Vyriausybėje aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams: trys scenarijai (0)

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną, aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.

(Plačiau...)

Du gimnazistai gavo šimtukus iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino (0)

Paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatai. Jurbarko rajone jį laikė 142 abiturientai (šalyje – 16 970). Egzaminą išlaikė 92,25 proc. laikiusiųjų Jurbarko rajone (šalyje – 89,23 proc.).

(Plačiau...)

Automobilyje paliktam vaikui vasaros karščiai gali būti mirtinai pavojingi (0)

Kasmet vasarą garsiai nuskamba bent vienas kitas atvejis, susijęs su automobilyje paliktais mažamečiais vaikais. Draudimo bendrovė „Gjensidige” atkreipia dėmesį, kad saulėtą vasaros dieną automobilyje palikę vaiką tėvai rizikuoja jo sveikata.

(Plačiau...)

Naujamiesčio progimnazijoje - integralus gamtamokslio ugdymas (1)

Naujais mokslo metais 80 Lietuvos mokyklų 5–8 klasėse išbandys integralaus gamtamokslinio ugdymo programą. Tai galimybė gamtos mokslų (biologijos, chemijos ir fizikos) mokytis įdomiai ir įtraukiančiai – atliekant tiriamuosius darbus, eksperimentuojant, mokantis už mokyklos ribų.  Tarp šių mokyklų - ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazija.

(Plačiau...)

Vaikas išrankus maistui: 12 gydytojos dietologės patarimų, kaip turėtumėte elgtis (0)

Tam tikrais amžiaus tarpsniais beveik kiekvienas vaikas pradeda valgyti mažiau ar tampa išrankus maistui. Tai gali būti natūralus raidos etapas. Kada tėvams vertėtų sunerimti ir ką tokiu atveju daryti, pasakoja gydytoja dietologė Lina Barauskienė.

(Plačiau...)

Suskaičiavo, kiek kainuos išleisti vaiką į mokyklą (0)

Jei vaikams mokyklinių prekių įsigijimas simbolizuoja besibaigiančią nerūpestingą vasarą, tėvai neretai suka galvas, kiek teks paploninti piniginę, įsigyjant mokiniams reikalingus mokymosi reikmenis. Ekspertai skaičiuoja, kad jie gali atsieiti ir kelis šimtus eurų, tačiau pastebi, kad netrūksta ir galimybių sutaupyti. Jie siūlo dalį atsakomybės už jų įsigijimą patikėti patiems vaikams – taip jie sužinos skirtumą tarp norų ir būtinybės, o pasiruošimas mokyklai atstos svarbią finansinio raštingumo pamoką.

(Plačiau...)

ŠMSM atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie 2020 – 2021 mokslo metus (0)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena apie atsakymus į dažniausiai užduodamus tėvų, mokytojų ir mokyklos vadovų klausimus dėl naujų mokslo metų. 

(Plačiau...)

Ką tėveliai turėtų žinoti apie galvines utėles: kaip užsikrečiama ir kaip jas išnaikinti (0)

Nors pedikuliozė neretai įsisuka į vaikų kolektyvus, tėveliai apie ją kalbėti vengia, nes vis dar mano, kad tai higienos stokos problema. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė sako, kad nieko panašaus – užsikrėsti gali net ir tie, kurie gyvena itin švariai – šiems žmogaus krauju mintantiems vabzdžiams tai nėra itin svarbu.

(Plačiau...)

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys (0)

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati. LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja ginekologė dr. Ingrida Basevičienė sako, nors ankstyva lytinė patirtis savaime nėra patologija, jauni žmonės anksti pradėję lytinius santykius gali turėti rimtų sveikatos ir socialinių sunkumų.

(Plačiau...)

Dalies rajono pradinukų kuprinės vis dar per sunkios (0)

Taisyklinga vaikų laikysena reikėtų pradėti rūpintis dar vaikystėje, ypač tada kai vaikai pradeda eiti į mokyklą, todėl, kad pradinių klasių mokinių amžiaus tarpe vyksta ryškūs laikysenos pakitimai, o stuburas tebėra ne visiškai sukaulėjęs ir lankstus. Pradėjus nešiotis mokyklinę kuprinę dėl per sunkaus jos svorio ar netinkamai nešamos kuprinės vėliau gali pasireikšti kaklo, pečių, nugaros raumenų skausmai, atsirasti stuburo iškrypimai.

(Plačiau...)

Ženklai, išduodantys, kad vaikas patiria seksualinę prievartą (0)

Jei manote, kad mokykloje prie jūsų vaiko yra seksualiai priekabiaujama, visų pirma įvardykite tai ne kaip patyčias, bet būtent kaip seksualinį priekabiavimą. Ženklų, kad vaikas patyrė seksualinį priekabiavimą, yra. Apie juos kalba Paramos vaikams centro psichologė, programos „Vaikystė be smurto“ vadovė Ieva Daniūnaitė.

(Plačiau...)

Paaiškėjo, kaip mokys vaikus nuo sausio 4-osios (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė gruodžio 14 d. nutarimu visoje šalyje karantino režimą pratęsė iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val. Šiuo nutarimu nustatytas pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų įgyvendinimo būdas – nuotolinis mokymo procesas.

(Plačiau...)

Abiturientams šiemet nereikės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos (1)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, atsižvelgusi į tebesitęsiantį karantiną, pasirašė įsakymą, kuriuo visi šių metų abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.

(Plačiau...)

Ką reiškia būti tėvais per pandemiją (0)

Nedaugelis prieštarautų, kad buvimas tėvais yra visokeriopas išbandymas – ypač kai norime vaikus auklėti kaip atvirus, pasitikinčius savimi, kūrybingus ir laimingus žmones. Dar didesni iššūkiai tenka tėvams auginant vaikus pandemijos sąlygomis. 

(Plačiau...)

Psichologė pataria, kaip sutarti su maištaujančiais paaugliais (0)

Paauglystės laikotarpio uždaviniai skirti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Neringa Jankauskaitė sako, kad paauglių maištas (atsikalbinėjimai, galvojimas, kad jie viską žino geriausiai)  – normalus amžiaus tarpsnio elgesys. Taip vaikas, virsdamas suaugusiuoju, pasitikrina taisykles bei kuria savo pasaulį, o tas kūrybos procesas ir išgąsdina tėvus. Psichologė pataria, kaip geriau suprasti paauglį.

(Plačiau...)

Vaikų burnos sveikata Lietuvoje kelia nerimą specialistams: situacija viena prasčiausių visoje ES (1)

Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių, dantų ėduonies sukeltų problemų turi jau 94 proc. šios amžiaus grupės vaikų. Vaikų burnos sveikatos situacija Lietuvoje yra viena prasčiausių ES, ir tai yra bendro aplaidumo – tiek valstybės, tiek tėvų ar globėjų – pasekmė, teigia burnos sveikatos ekspertai.

(Plačiau...)

Kylančios paauglių hormonų audros: ką verta žinoti (0)

Tėvai auginantys vaikus, neišvengiamai susiduria su vaikų lytinio brendimo laikotarpiu, kai vaikams kyla daug klausimų, tačiau drovumas pakiša koją, o klausimai lieka ne tik neatsakyti, bet ir neužduoti.  Ne ką mažesnę įtampą šiuo periodu jaučia ir tėvai, kurie nežino kaip išvengti klaidų, bendraujant su vaiku šiuo subtiliu gyvenimo tarpsniu, kaip tinkamai pateikti informaciją apie lytiškumą, ir kokie pavojai gresia paaugliams pradėjus lytinį gyvenimą.

(Plačiau...)

Mano Žemė – mano namai (0)

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje kovo 15-19 dienomis vyko renginių savaitė, skirta Žemės dienai paminėti. Kiek daug įvairiausių veiklų, žaidimų, kūrybinių darbelių buvo sugalvota ir išbandyta. 

(Plačiau...)

Ministrė: tikiu, kad rugsėjo 1-ąją visi mokiniai sugrįš į klases (0)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad jos vadovaujama ministerija aktyviai ruošiasi ateinantiems mokslo metams. Ministrė viliasi, kad nuo rugsėjo 1-osios jau visi mokiniai sugrįš į kontaktinį ugdymą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook