Auginu vaiką

Auginu vaiką

Pirmą kartą Lietuvoje: vaikų iki 3 metų tėvai gaus pagalbą SMS žinutėmis (0)

Daugelis vaiko raidos specialistų sutaria – pirmosios 1000 gyvenimo dienų yra lemtingai svarbios vaiko fizinei, emocinei ir psichologinei savijautai ateityje. Todėl nuo šiandien vaikų iki 3 metų tėvams laiku atliepti mažylių poreikius padės iniciatyva „MaMaDu“ – visi norintieji galės gauti nemokamus patarimus SMS žinutėmis, parengtus remiantis Harvardo mokslininkų tyrimais.

(Plačiau...)

Psichologė pataria tėvams, kaip reaguoti ir ko imtis, jei jų vaikas save alina dietomis (0)

Grožio standartai, bendraamžių keliamos sąlygos, noras būti „kietu“ draugų akyse, kino žvaigždės, žvelgiančios į mus iš ekranų – tai daugybė veiksnių darančių įtaką norui ieškoti savyje tobulybės. Gražu arba negražu – sąvokos, verčiančios save kankinti griežčiausiomis dietomis, fiziniais krūviais ir dar kažin kuo, kad tik būtų pasiektas tas menamas standartas, kuris yra labai subjektyvus ir neretai žalingas.  

(Plačiau...)

Prasideda brandos egzaminų sesija (0)

Pirmadienį, birželio 7 dieną, prasideda brandos egzaminų sesija – abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Egzaminų sesija vyks laikantis karantino reikalavimų: bus ribojamas egzaminą laikančių mokinių skaičius patalpose, tarp abiturientų išlaikant dviejų metrų atstumą, egzaminų metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

(Plačiau...)

Kaip apsisaugoti nuo spalinių (0)

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai primena, kad spalinės yra mažytės, maždaug 1 cm dydžio, balto siūlo pavidalo kirmėlytės, kurios parazituoja žmogaus plonosios žarnos apatinėje dalyje (nesubrendę kirminai) ir storosios žarnos viršutinėje dalyje (subrendę kirminai). Šie parazitai gali sukelti pykinimą, pilvo skausmus, žmogui gali sumažėti apetitas.

(Plačiau...)

Moksleiviai grįš į mokyklas, bet teks laikytis saugumo priemonių (0)

Ketvirtadienį įvyko nuotolinis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotas susitikimas su savivaldybių vadovais, kuriame aptarti galimi artėjančių mokslo metų ugdymo proceso scenarijai. Rugpjūčio 11 d. Vyriausybė patvirtino nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimus, kurie svarbūs ir švietimo įstaigoms. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija sutarė, kad ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis, pagrindinis, vidurinio ugdymas ir pirminis profesinis mokymas vyks kontaktiniu būdu, laikantis patvirtintų saugumo priemonių.

(Plačiau...)

Profilaktinės patikros – vaikų sveikatos veidrodis (0)

Artėja rugsėjis – su viltimi, kad pamokos vėl galės vykti klasėse. Nuotolinis mokymas daro neigiamą įtaką ne tik mokinių žinioms, bet ir sveikatai. Gydytojai pediatrei Sigitai DrusyteiKurilavičienei rūpestį ypač kelia vaikų prastėjantis regėjimas ir pastebimas nuovargis dar net neprasidėjus mokslo metams. Tuo turėtų susirūpinti ir mokinių tėvai.

(Plačiau...)

Kaip lengvai išleisti vaikus į darželį? (0)

Vienas iš didžiausių tėvų iššūkių yra išleisti vaiką į darželį. Vis norisi, kad nebūtų sunku nei patiems vaikams, nei tėveliams. Tam, kad išvengti didelio streso, darželiui reikia pradėti ruoštis jau šiek tiek anksčiau ir išsiugdyti buvimą atskirai.

(Plačiau...)

Paaiškino, kokiomis sąlygomis vaikai grįš į mokyklas (0)

Pagrindinė žinia, kurią skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kad ugdymas visose švietimo įstaigose vyks kontaktiniu būdu, visi mokiniai laukiami klasėse. Tikimasi, kad vaikai mokyklose mokysis ir visus ateinančius mokslo metus, jeigu bus laikomasi saugumo sąlygų. Kontaktinis mokymas bus organizuojamas laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų. Griežtesni reikalavimai taikomi aukštojo mokslo studijoms, tęstiniam profesiniam mokymui (kai siekiama ne pirmos kvalifikacijos) ir neformaliam suaugusiųjų švietimui: čia kontaktiniai užsiėmimai galimi tik pasiskiepijusiems, persirgusiems arba periodiškai besitestuojantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Interviu su pedagogėmis: „Prieš naujus mokslo metus Lietuvoje – tiksinti vaikų emocijų bomba“. (0)

Vasaros atostogos nenukenksmino arba tik iš dalies nukenksmino susikaupusias tamsias vaikų emocijas. Šių dienų aktualijos, krizės šalyje tik dar labiau patvirtina, koks svarbus yra emocinis intelektas. Vaikai dalinasi mintimis, kad bijo numirti dėl kovido, bijo susitikti su draugais rudenį, bijo prarasti artimuosius, jaučiasi kliūtimi namuose (nes visi dirba iš namų ir reikia tylos), bijo būti savimi, bijo dėl tėvų, kurie dirba ligoninėse ar saugo pasienio ruožą, nerimauja, ar pavyks mokytis, liūdi, kad pykstasi tėvai ir t.t. Ką jie daro su savo jausmais? Dažniausiai juos uždaro, paslepia giliai savyje ir įjungia bombos laikmatį. O bombai sprogus, jie jaučiasi kalti ir pyksta ant savęs.

(Plačiau...)

Specialistės paaiškina, kaip būsimam pirmokui padėti įveikti sunkumus (0)

Jau netrukus pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengsiantys pirmokai Rugsėjo 1-osios laukia nerimaudami. Nežinomybė dėl to, kaip ateinančiais mokslo metais pamokos vyks pandemijos akivaizdoje, šį nerimą tik sustiprina.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook