Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Auginu vaiką

Auginu vaiką

Pirmą kartą Lietuvoje: vaikų iki 3 metų tėvai gaus pagalbą SMS žinutėmis (0)

Daugelis vaiko raidos specialistų sutaria – pirmosios 1000 gyvenimo dienų yra lemtingai svarbios vaiko fizinei, emocinei ir psichologinei savijautai ateityje. Todėl nuo šiandien vaikų iki 3 metų tėvams laiku atliepti mažylių poreikius padės iniciatyva „MaMaDu“ – visi norintieji galės gauti nemokamus patarimus SMS žinutėmis, parengtus remiantis Harvardo mokslininkų tyrimais.

(Plačiau...)

Psichologė pataria tėvams, kaip reaguoti ir ko imtis, jei jų vaikas save alina dietomis (0)

Grožio standartai, bendraamžių keliamos sąlygos, noras būti „kietu“ draugų akyse, kino žvaigždės, žvelgiančios į mus iš ekranų – tai daugybė veiksnių darančių įtaką norui ieškoti savyje tobulybės. Gražu arba negražu – sąvokos, verčiančios save kankinti griežčiausiomis dietomis, fiziniais krūviais ir dar kažin kuo, kad tik būtų pasiektas tas menamas standartas, kuris yra labai subjektyvus ir neretai žalingas.  

(Plačiau...)

Prasideda brandos egzaminų sesija (0)

Pirmadienį, birželio 7 dieną, prasideda brandos egzaminų sesija – abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Egzaminų sesija vyks laikantis karantino reikalavimų: bus ribojamas egzaminą laikančių mokinių skaičius patalpose, tarp abiturientų išlaikant dviejų metrų atstumą, egzaminų metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

(Plačiau...)

Kaip apsisaugoti nuo spalinių (0)

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai primena, kad spalinės yra mažytės, maždaug 1 cm dydžio, balto siūlo pavidalo kirmėlytės, kurios parazituoja žmogaus plonosios žarnos apatinėje dalyje (nesubrendę kirminai) ir storosios žarnos viršutinėje dalyje (subrendę kirminai). Šie parazitai gali sukelti pykinimą, pilvo skausmus, žmogui gali sumažėti apetitas.

(Plačiau...)

Moksleiviai grįš į mokyklas, bet teks laikytis saugumo priemonių (0)

Ketvirtadienį įvyko nuotolinis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotas susitikimas su savivaldybių vadovais, kuriame aptarti galimi artėjančių mokslo metų ugdymo proceso scenarijai. Rugpjūčio 11 d. Vyriausybė patvirtino nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimus, kurie svarbūs ir švietimo įstaigoms. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija sutarė, kad ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis, pagrindinis, vidurinio ugdymas ir pirminis profesinis mokymas vyks kontaktiniu būdu, laikantis patvirtintų saugumo priemonių.

(Plačiau...)

Profilaktinės patikros – vaikų sveikatos veidrodis (0)

Artėja rugsėjis – su viltimi, kad pamokos vėl galės vykti klasėse. Nuotolinis mokymas daro neigiamą įtaką ne tik mokinių žinioms, bet ir sveikatai. Gydytojai pediatrei Sigitai DrusyteiKurilavičienei rūpestį ypač kelia vaikų prastėjantis regėjimas ir pastebimas nuovargis dar net neprasidėjus mokslo metams. Tuo turėtų susirūpinti ir mokinių tėvai.

(Plačiau...)

Kaip lengvai išleisti vaikus į darželį? (0)

Vienas iš didžiausių tėvų iššūkių yra išleisti vaiką į darželį. Vis norisi, kad nebūtų sunku nei patiems vaikams, nei tėveliams. Tam, kad išvengti didelio streso, darželiui reikia pradėti ruoštis jau šiek tiek anksčiau ir išsiugdyti buvimą atskirai.

(Plačiau...)

Paaiškino, kokiomis sąlygomis vaikai grįš į mokyklas (0)

Pagrindinė žinia, kurią skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kad ugdymas visose švietimo įstaigose vyks kontaktiniu būdu, visi mokiniai laukiami klasėse. Tikimasi, kad vaikai mokyklose mokysis ir visus ateinančius mokslo metus, jeigu bus laikomasi saugumo sąlygų. Kontaktinis mokymas bus organizuojamas laikantis operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro nustatytų saugumo reikalavimų. Griežtesni reikalavimai taikomi aukštojo mokslo studijoms, tęstiniam profesiniam mokymui (kai siekiama ne pirmos kvalifikacijos) ir neformaliam suaugusiųjų švietimui: čia kontaktiniai užsiėmimai galimi tik pasiskiepijusiems, persirgusiems arba periodiškai besitestuojantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Interviu su pedagogėmis: „Prieš naujus mokslo metus Lietuvoje – tiksinti vaikų emocijų bomba“. (0)

Vasaros atostogos nenukenksmino arba tik iš dalies nukenksmino susikaupusias tamsias vaikų emocijas. Šių dienų aktualijos, krizės šalyje tik dar labiau patvirtina, koks svarbus yra emocinis intelektas. Vaikai dalinasi mintimis, kad bijo numirti dėl kovido, bijo susitikti su draugais rudenį, bijo prarasti artimuosius, jaučiasi kliūtimi namuose (nes visi dirba iš namų ir reikia tylos), bijo būti savimi, bijo dėl tėvų, kurie dirba ligoninėse ar saugo pasienio ruožą, nerimauja, ar pavyks mokytis, liūdi, kad pykstasi tėvai ir t.t. Ką jie daro su savo jausmais? Dažniausiai juos uždaro, paslepia giliai savyje ir įjungia bombos laikmatį. O bombai sprogus, jie jaučiasi kalti ir pyksta ant savęs.

(Plačiau...)

Specialistės paaiškina, kaip būsimam pirmokui padėti įveikti sunkumus (0)

Jau netrukus pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengsiantys pirmokai Rugsėjo 1-osios laukia nerimaudami. Nežinomybė dėl to, kaip ateinančiais mokslo metais pamokos vyks pandemijos akivaizdoje, šį nerimą tik sustiprina.

(Plačiau...)

„Varpelių“ grupės vaikučiai sodino medelius (0)

Rugsėjo 21-oji – tai ne tik pasaulinė ENO medžių sodinimo diena, tai kartu ir tarptautinė taikos diena, todėl Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos „Varpelių“ priešmokyklinės grupės vaikai, su grupės pedagogėmis susiruošė ir vyko į  Pašvenčio girininkiją kartu su girininku Kęstučiu Lazdausku ir eigule Violeta Išganaitiene, ne tik aplankyti atkurtos Lietuvos 100-ečiui skirto miško, bet ir pasodinti naujų medelių, vėliau dalyvauti Kęstučio ir Violetos pravedamoje edukacinėje programėlėje,  pasivaišinti ir pažaisti miške įruoštoje „Miško klasėje“.

(Plačiau...)

Vaikas nori augintinio. Ką svarbu žinoti tėvams? (0)

Vaiko teisių gynėjai atsigręžia į augintinių naudą vaikams. Vaikai ypač dažnai užsigeidžia gyvūno namuose kaip naujo draugo ar užsiėmimo ir prašo tėvelių jį nupirkti. Psichologų teigimu, augintinis namuose visai šeimai suteikia daug laimės ir džiaugsmo, tinkamas rūpinimasis juo ugdo teigiamas vaiko savybes. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad turint augintinį galima susidurti su įvairiais rūpesčiais, todėl sprendimą į namus priimti gyvūną derėtų labai gerai apsvarstyti. Apie augintinių naudą vaikui ir kaip gyvūną išsirinkti, pasakoja Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Romalda Stasionienė.

(Plačiau...)

Pernai mokyklos nelankė daugiau kaip 17 tūkst. vaikų, 2 tūkst. vaikų nelankymo priežastys nežinomos (0)

Šalyje vėl ėmė daugėti mokyklos nelankančių vaikų. Specialistai pažymi, kad taip yra todėl, jog neieškoma problemos priežasčių, jos sprendimo, o „kariaujama“ su pasekmėmis.

(Plačiau...)

Mokiniai atostogaus dviem dienomis ilgiau (0)

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t.y. septynioms dienoms.

(Plačiau...)

Mokinių atostogos: testai į namus ir ribotas neformalus ugdymas (0)

Rudens atostogų metu neformalusis vaikų ugdymas galės būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ministerijos teigimu, jeigu to nebus galima užtikrinti, lapkričio 3-9 dienomis neformaliojo ugdymo veiklos bus stabdomos, bus stabdoma ir vaikų rudens stovyklų veikla.

(Plačiau...)

Psichologė: ,,Jei nenorite gyventi kaip per uraganą, šeimoje būtinos nelaužomos taisyklės“ (0)

Vaikus lepinti malonu, ypač, kai už tai sugrįžta tyra mažylio ar santūri paauglio šypsena. Tačiau reikia žinoti, kad per daug ,,persaldintos“ meilės gali pridaryti sunkiai pataisomos žalos vaiko elgesio ir asmenybės formavimui.  Apie tai kalbamės su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologe Jūrate Marcinkevičiene. 

(Plačiau...)

Medikai perspėja tėvus dėl klastingos berniukų urologinės ligos (0)

Kasmet vien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose dėl ūminio kapšelio sindromo gydoma apie 100 mažų ar ūgtelėjusių pacientų. Pagrindinis šios berniukų ligos simptomas – ūminis kapšelio skausmas.

(Plačiau...)

Demografiniai pokyčiai ir kokybės siekis keičia mokyklų žemėlapį: per 20 metų mokinių sumažėjo beveik perpus (0)

Mažėjantis šalies gyventojų skaičius lėmė, kad per du dešimtmečius mokyklų sumažėjo daugiau kaip per pusę. Dalyje jų šiuo metu mokosi itin mažai mokinių, į jas sunku pritraukti mokytojus ir kitus specialistus, stinga šiuolaikinių ugdymo priemonių, dėl to sunku užtikrinti ugdymo kokybę.

(Plačiau...)

Paskelbti konkurso „Visos pasakos baigiasi laimingai“ nugalėtojai (0)

Lapkričio 15 d. nuotoliniu būdu vyko baigiamasis tradicinis prevencinis renginys „Visos pasakos baigiasi laimingai“, kurį organizavo Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, Jurbarko rajono savivaldybės administracija ir Jurbarko rajono policijos komisariatas.

(Plačiau...)

Kaip su vaikais ir paaugliais kalbėtis apie karą Ukrainoje? (0)

Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, iš artimųjų ir kitų suaugusiųjų girdėdami daug skirtingos informacijos apie karinius veiksmus Ukrainoje, vaikai ir paaugliai gali jausti didelį nerimą, jiems gali kilti įvairių klausimų. Kaip tėvams kalbėtis su vaikais apie situaciją Ukrainoje, rekomenduoja Paramos vaikams centro psichologai. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook