Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Auginu vaiką

Auginu vaiką

Vaikų traumos: saugiausia – mokykloje (1)

Mokymosi ir užklasinių užsiėmimų vietose Lietuvoje moksleiviai patiria beveik penktadalį visų traumų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis vaikų traumų vis dėlto nutinka kaip tik uždarius mokyklų duris.

(Plačiau...)

66 proc. jaunuolių internete elgiasi visaip kitaip nei realybėje (0)

Šiandien bendravimas internete yra kiekvieno mūsų kasdienybė, o 9-12 klasėje besimokantys paaugliai jau gimė su telefonu rankose. Kompanijos „Samsung“ atliktas tyrimas parodė, kad 66 proc. 14-18 m. jaunuolių internete elgiasi visaip kitaip nei realybėje. Tačiau pasak technologijų ir švietimo ekspertų, etiketo taisyklės bendraujant virtualiai ir realiai neturėtų skirtis.

(Plačiau...)

Kaip rengti vaikus šaltuoju sezonu? 5 auksiniai patarimai tėvams (0)

Besikeičiant metų laikams, vaikai jau nekantrauja, kada galės taškytis rudeniškose balose ir lipdyti sniego senius. Visgi orų kaita verčia tėvus susirūpinti, kaip tinkamai aprengti vaikus. Kas geriau – vienas šiltas megztinis ar keli drabužių sluoksniai? Vieno ar dviejų dalių kombinezonas? Ar storas drabužis tikrai reiškia, kad jis šiltas, o vilna – vienintelė vertinga medžiaga? Štai penki patarimai, leisiantys tėvams išrinkti tinkamus žieminius drabužius vaikams.

(Plačiau...)

Medikai: citrina ir česnakas gripo neįveiks (3)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais Europoje nustatoma 22 mln. sezoninio gripo atvejų. Nuo gripo sukeltų komplikacijų miršta apie 170 tūkst. europiečių. Lietuvoje per gripo sezoną vidutiniškai suserga 40–80 tūkst. šalies gyventojų. Siekiant sėkmingai išgyventi šaltąjį sezoną, medikai skatina gyventojus pasiskiepyti nuo gripo ir neigia sklandančius mitus apie šią ligą ir skiepus.

(Plačiau...)

Socialiniuose tinkluose slypintys pavojai: kaip nuo jų apsaugoti vaikus? (0)

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, o jaunosios kartos atstovus socialinės medijos supa nuo pat mažų dienų. Nors jos neabejotinai suteikia iki tol neregėtas bendravimo, informacijos sklaidos galimybes ir patrauklią pramogą, tačiau kartu kelia tam tikras rizikas – ypač, kai tokiomis platformomis naudojasi vaikai ir paaugliai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Privačių klientų draudimo skyriaus vadovės Aušros Jusės teigimu, tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad naudodamiesi socialiniais tinklais nepilnamečiai būtų saugūs.

(Plačiau...)

Žaisti negalima drausti – kur dėti kablelį? (0)

Šiuolaikiniai vaikai nuo pat mažumės yra apsupti išmaniųjų technologijų: vaikiškų racijų ir kamerų, įvairius garsus ir šviesą skleidžiančių žaidimų, o dvimečio svajonių žaislais dažnai tampa telefonas, nes mato, kad mama ar tėtis jo nepaleidžia iš rankų. Tad nuostabos nekelia ir tai, kad vis daugiau moksleivių turi nuosavus išmaniuosius telefonus, planšetes ir aktyviai jais naudojasi. Tai vaikams smagu, tačiau kelia ir priklausomybės rizikas. Robotikos Akademijos direktoriaus Džiugo Luko Eiduko nuomone, tėvų pareiga yra pasirūpinti, kad vaikai naudodami kompiuterinius žaidimus būtų saugūs.

(Plačiau...)

Keliaujate su vaikais? Nepamirškite jų vaikystės: 6 naudingi patarimai (0)

Suaugusieji mielai atostogauja ir be vaikų, tačiau keliones su visa šeima vertina kaip kokybišką ir įsimintiną laiką kartu. Taip nustatė JAV mokslininkai Angela M. Durko ir James F. Petrick, o šioje šalyje šeimyninės kelionės sudaro net 30 procentų. Lietuvoje kelionės su vaikais taip pat populiarios ir sėkmingos, o paskutiniais metais keliaujančiųjų su mažyliais skaičiai išaugo dar ženkliau. „Skrendu.lt“ duomenimis, šiais metais penkios populiariausios kryptys, pamėgtos lietuvių keliautojų su šeimomis yra Tenerifė, Dublinas, Kijevas ir Milanas.

(Plačiau...)

Reputacija socialiniuose tinkluose: kaip jos nesusigadinti? (0)

Pasaulinės statistikos duomenimis, mobiliųjų įrenginių vartotojai vidutiniškai socialiniuose tinkluose kasdien praleidžia beveik 3 valandas. Šiandien internete viešiname kone kiekvieną savo gyvenimo akimirką, investuojame savo jėgas ir laiką į turinį socialiniuose tinkluose, o kai kurie iš to sugeba ir užsidirbti. Tačiau, ar visuomet įvertiname mūsų pačių viešai pateiktos informacijos įtaką savo reputacijai?

(Plačiau...)

Seime – klausimas dėl vaikų išmaniųjų telefonų: reikia uždrausti juos neštis į mokyklą? (0)

Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su bendraamžiais, patyčios, santykiai su tėvais, sunkūs jausmai, seksualumas, fizinė prievarta, su buitimi susijusios problemos, sveikata, mokykla, laisvalaikis ir savižudybės, tačiau Seimo nariai svarsto, kad viena iš didžiųjų blogybių, kuri tampa pagrindu kitoms – pernelyg ilgas laikas, praleidžiamas su išmaniaisiais telefonais.

(Plačiau...)

Pagalbinio apvaisinimo būdu jau gimė tiek, kiek gyvena Dūkšto mieste (0)

Pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė daugiau kaip 780 naujagimių arba beveik tiek pat, kiek gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos raj. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad visa reikalinga pagalba negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms – medikų procedūros ir vaistai – teikiami be papildomo mokesčio, t. y. kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

(Plačiau...)

Apie patyčias mokyklose bus galima pranešti elektroniniu būdu (0)

Nuo šiol pedagogai, mokiniai ir jų tėvai prieš patyčias galės kovoti naudodami ir elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“, kuri leidžia anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias bei reaguoti į jas. Platformą sudaro tinklalapis, mobilioji programėlė ir administravimo sistema, kurią nemokamai atsisiųsti ir įsidiegti gali visos šalies mokyklos, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

(Plačiau...)

Vaikų odontologė: kaip mažiesiems padėti nebijoti ir kodėl svarbu gerai prižiūrėti pieninius dantis (0)

Mažiems vaikams beveik kasdien tenka susidurti su naujomis patirtimis ir išmokti anksčiau nepažintų dalykų. Tiesa, kai kurie iš jų pradžioje gali kelti išgąstį, pavyzdžiui, apsilankymas odontologo kabinete. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos centro gydytoja odontologė Justina Taurozaitė-Valentė tikina, kad vis rečiau tenka susidurti su odontologų bijančiais vaikais, nes gydytojai naujuosius pacientus pirmiausia „prisijaukina“ – su jais daug kalbasi, viską paaiškina ir užmezga šiltą ryšį. Vis dėlto, ne visi tėveliai žino, kaip nuteikti vaiką procedūroms, o kitiems trūksta žinių ir apie pieninių dantų priežiūrą bei jos įtaką tolesniam vaiko žandikaulio vystymuisi.

(Plačiau...)

Gydytoja įspėja: vaikų kambaryje slypi pavojai, kurie gali sukelti ligas (0)

Prasidėjus šildymo sezonui, vis dažniau tėvams tenka skubėti su vaikais į polikliniką, nes apsiginti nuo varginančių peršalimo ligų tampa vis sudėtingiau. Vaikų imunitetas silpsta ir yra kur kas lengviau paveikiamas virusų nei suaugusiųjų, todėl labai svarbu ne tik apsaugoti vaiką lauke, bet ir gerai žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti patalpas, kuriose jis praleidžia daugiausiai laiko. Vaikų ligų gydytoja įspėja: kartais kelios neatidžios klaidos gali sukelti itin rimtas virusines ir alergines ligas.

(Plačiau...)

Apklausoje pasisakė vaikai: kurios kalėdinės dovanos džiugina labiausiai? (0)

Kol tėvai suka galvą, kokiomis kalėdinėmis dovanomis šįkart priblokšti savo vaikus, patys vaikai sako, kad niekada nenuvilianti dovana – ta, kurią pagamino pats dovanojantysis. O psichologai pataria, kad dovanų pirkimo karštinė gali būti puiki proga vaikus mokyti ne tik imti, bet ir duoti – įtraukiant juos į dovanų paieškas artimiesiems ir draugams.

(Plačiau...)

Pediatrai informuoja tėvus: vienomis dovanomis prisidėsite prie sveiko vaiko vystymosi, kitomis – viską sugriausite (pateikė sąrašą) (0)

Pediatrai nustatė, kad geriausi žaislai, užtikrinantys sveiką vaikų vystymąsi, yra visiška priešingybė madingiems ir brangiems technologiniams žaisliukams.

(Plačiau...)

30 dalykų, kurie smulkmenos jums, bet labai svarbūs vaikams (0)

Tinklalapis familiesonline.co.uk pateikė 30 tokių suaugusiems nereikšmingų, o vaikams daug reiškiančių kasdienių veiksmų.

(Plačiau...)

Vėjaraupiai: 4 faktai, kuriuos reikėtų žinoti (0)

Vėjaraupiai – daugelio vaikystėje persirgtas, o nesirgusiuosius gana bauginantis virusas. Jis itin lakus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasmet Lietuvoje juo perserga net 15 tūkstančių žmonių. Atrodo, kad tai nepavojinga liga, nors ir trunka apie dešimt dienų, tačiau reikia atminti ir tai, kad netinkamai gydoma, ji gali iššaukti nemažai problemų. Į kokius keturis dalykus reikėtų atkreipti dėmesį, gydant šią infekciją, pasakoja gydytoja, „Mama, aš sergu“ vaikų klinikų Vilniuje ir Klaipėdoje įkūrėja Indrė Plėštytė-Būtienė ir BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis. 

(Plačiau...)

Svarbu visiems tėvams: pareigūnai pataria, ką privalo žinoti vaikas, kad išvengtų nepažįstamųjų klastos (0)

Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai pataria, kad suaugusieji turi nuolat savo vaikams priminti saugotis apgaulingų, klastingų, suktų nepažįstamųjų. Niekam ne paslaptis, kad vaikus pagrobia ir nusivilioja niekuo neišsiskiriantys, dažniausiai, priešingai, tvarkingi, gerai apsirengę, maloniai su vaikais bendraujantys asmenys – tokie, kurie vaikų nebaugina ir neatrodo grėsmingi, ar galintys nuskriausti. 

(Plačiau...)

Skarlatinos pernai registruota dvigubai daugiau nei užpernai (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) preliminariais duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 2736 skarlatinos atvejai ir tai yra 2,3 karto daugiau nei 2018 m. (1205 atv.).

(Plačiau...)

Šiltos žiemos paradoksai: sniego pramogų nėra, vaikų traumų beveik nemažėja (0)

Nors sniego ir ledo pramogų mėgėjams šiemetinė žiema atsuko nugarą, tačiau vaikų traumų skaičiui tai ypatingai didelės įtakos neturi. Draudikų statistika neigia plačiai paplitusį mitą, kad daugiausia vaikų susižaloja lauke – pasirodo, šaltuoju metų periodu daugiau nei 70 proc. traumų patiriama ne pramogaujant atvirame ore, o būnant namuose ar mokymo įstaigose.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook