Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Priešmokyklinis ugdymas tampa privalomu

Priešmokyklinis ugdymas tampa privalomu (0)

2016-05-23
Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino švietimo įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. įvedamas privalomas priešmokyklinis ugdymas. Priešmokyklinio ugdymo grupes privalės lankyti visi vaikai, kuriems tais kalendoriniais metais sukanka šešeri ir iki pirmos klasės lieka vieneri metai.

Vaikams, turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priešmokyklinio ugdymo programa yra pritaikoma. Tokioje grupėje dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas ir mokytojo padėjėjas. Priešmokyklinis ugdymas trunka vienerius metus iki mokyklos. 

Tėvai, pedagogai ir mokslininkai mato akivaizdžią šešiamečio dalyvavimo priešmokyklinio ugdymo programoje naudą. Mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad priešmokyklines grupes lankiusiems vaikams kur kas geriau sekasi mokytis mokykloje, o ilgalaikiai tarptautiniai tyrimai liudija apie teigiamą ankstyvojo ugdymo naudą visam tolesniam žmogaus gyvenimui.

Tėvai, norintys užregistruoti šešiametį į priešmokyklinio ugdymo grupę, turėtų kreiptis į bet kurią įstaigą, vykdančią priešmokyklinio ugdymo programą. Šią programą vykdo visos Jurbarko rajono mokyklos, o Jurbarko mieste – Jurbarko vaikų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“ ir Jurbarko ,,Ąžuoliuko“ mokykla.

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook