Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys vietos, kuriose šventė vaikams gali baigtis rimtomis trau...

Trys vietos, kuriose šventė vaikams gali baigtis rimtomis traumomis (0)

2016-02-07

Švęsti vaikų gimtadienius, pažymėti mokslo metų pradžią ar pabaigą, kitas mažiesiems svarbias progas ar tiesiog smagiai praleisti savaitgalį vis populiariau tampa įvairiuose pramogų parkuose, kurių pasirinkimas šiandien Lietuvoje yra tikrai nemažas. Nors vandens, nuotykių, žaidimų, atrakcionų, batutų ir kitokie parkai bei čiuožyklos vaikams gali suteikti smagių akimirkų, draudikai perspėja, kad tokiose vietose išauga ir rizika jiems patirti traumą. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas išskiria pavojingiausias pramogų vietas vaikams, kuriose mažųjų linksmybės gali baigtis kaulų lūžiais ar kitomis traumomis ir vizitu pas medikus. Vidutinė draudimo išmoka už panašius nelaimingus atsitikimus siekia apie 290 eurų.

Batutų parkas – viena iš pavojingiausių pramogų vietų

„Bene pavojingiausios vaikams šiandien yra pramogos ant batutų. Šiuo metu veikiančiuose batutų parkuose vienu metu pramogauja gana daug vaikų, ne visiems pavyksta gerai kontroliuoti savo šuolių trajektoriją, judesius ore, tad kartais gali būti sudėtinga išvengti skausmingų susidūrimų su kitais lankytojais. Žaidžiantys ant batutų vaikai taip pat gali netinkamai nusileisti ant batuto paviršiaus, kryptelėti koją ar ranką, stipriai atsitrenkti į patalpoje esančias apsaugas ir taip patirti traumą. Žinoma, susižeisti galima ir užsiimant panašiomis pramogomis namuose. Štai visai neseniai registravome atvejį, kai šokinėdamas ant batuto namie, vaikas susižalojo žastikaulį. Vis tik, kai vienoje vietoje batutų ir šokinėtojų yra ne vienas, o daug, rizika patirti traumą išauga“, – pasakoja A. Pilčicas.

Pasak draudimo eksperto, nors yra įprasta, kad batutų parkai, kaip ir kitos panašaus pobūdžio vietos, turi savas saugaus elgesio taisykles, tačiau vaikai yra vaikai ir įsijautę į žaidimus bei pramogas gali jas lengvai pamiršti. Dėl šios priežasties prieš leisdami mažuosius į žaidimo aikštelę tėvai turėtų dar kartą priminti jiems, kad beatodairiškos linksmybės gali baigtis liūdnai. Taip pat labai svarbu pasirūpinti patogia mažųjų apranga, avalyne, kuri neslysta.

Po linksmybių žiemos pramogų parkuose – namo su gipsu ant rankos ar kojos.

„Žiemos pramogų parkuose ir ledo čiuožyklose vaikams taip pat yra pavojingiau, nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Traumas čia patiria net ir patyrę suaugusieji, tad ką jau kalbėti apie vaikus. Tipiniai sužalojimai, su kuriais jie grįžta iš tokių pramogų vietų yra kaulų lūžiai, patempti raiščiai, stiprūs sumušimai. Tokios traumos kuriam laikui gali priversti pamiršti ne tik slidinėjimą ar čiuožinėjimą, bet ir aktyvesnį laisvalaikį apskritai“, – sako A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, norėdami nudžiuginti mažuosius žiemos pramogomis tokiose vietose tėvai turėtų nepamiršti pasirūpinti ir tinkamomis vaikų rankų, kojų ir galvos apsaugomis. Dažnai jas išsinuomoti siūlo ir patys paslaugų tiekėjai. Be kai kurių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, šalmo, į sniego areną ar čiuožyklą paprastai apskritai draudžiama įžengti. Vis tik visuomet protingiau pasirūpinti ne tik būtinomis, bet ir papildomomis apsaugomis. Taip pat sniego ir ledo arenose patartina dėvėti storesnius minkštus drabužius, kurie galėtų sušvelninti kritimus ar smūgius į įvairius atitvarus, bortelius ir sieneles. Be to, svarbu prižiūrėti, kad tokių pramogų vietose vaikai čiuožinėtų ar slidinėtų tik jų gebėjimų lygiui pritaikytose trasose.

Žaidimų parkuose šventinę vaikų nuotaiką gali greitai pakeisti ašaros

Kita šiuo metu populiari pramogų parkų rūšis yra įvairius aktyvius žaidimus, laipiojimo, karstymosi, čiuožyklų, kamuoliukų baseinų pramogas siūlančios vaikų žaidimo aikštelės.

Būna, kad vaikai skaudžiai krenta nuo įvairių paaukštinimų ar tiesiog ant žemės, susiduria vieni su kitais. Ne visuomet mažuosius aplinkui supa tik paminkštinimai ir apsaugos, o net ir į juos stipriau atsitrenkus galima susižeisti. „ERGO Insurance“ Lietuvoje ekspertas pažymi, kad tokių nelaimingų atsitikimų pasekmės – nuo išgąsčio ir ašarų iki skilusių ir lūžusių kaulų ar išnarintų sąnarių.

„Vaikų pramogoms skirtose vietose įrengtos apsaugos priemonės šimtu procentų neužtikrina jų saugumo, o mažuosius prižiūrintys suaugusieji ne visuomet gali sekti kiekvieną nepilnamečių žingsnį. Vargu, ar net ir tai leistų visiškai užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams. Be abejo, visai neleisti vaikams pramogauti taip pat nebūtų išeitis, todėl tėveliams belieka pasistengti, kiek įmanoma, sumažinti galimų traumų ir sužalojimų riziką“, – sako A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, būtent tėvai pirmiausiai turėtų kurti saugesnę aplinką vaikams – įsitikinti, kad pramogos, kuriomis nudžiugina atžalas, yra tikrai saugios, pasirūpinti visomis būtinomis apsaugos priemonėmis ir nuo mažens ugdyti vaikų saugaus elgesio įpročius, paaiškinti jiems, kaip dera elgtis vienoje ar kitoje aplinkoje, pabrėžti, kad svarbu būti atsargiam ne tik dėl savo, bet ir kitų bendraamžių saugumo, taip pat pasirūpinti vaikų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Patogi, vaiko judesių nevaržanti apranga ir avalynė, kurioje vaiko kojos jaučiasi tvirtai, kuri neslysta paviršiumi, taip pat labai svarbi leidžiant vaikus žaisti pramogų aikštelėse ar tiesiog lauke.

Batutų nuoma Vilniuje batutunuoma.com

"Šviesos" inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook