Bendraukime

Bendraukime

Užimtumo tarnyba: sparčiai daugėja norinčiųjų persikvalifikuoti (0)

Po karantino fiksuojami darbo rinkos pokyčiai ir ryškėjantis darbuotojų deficitas keičia Lietuvos gyventojų požiūrį. Rugsėjį net 116,2 proc. išaugo dalyvavimas Užimtumo tarnybos finansuojamose persikvalifikavimo programose, palyginti su rugpjūčiu. Mokytis pradėjo 802 asmenys (pernai tuo pačiu laikotarpiu – 161). Šia galimybe pasinaudojo 42,5 proc. ilgalaikių bedarbių. Pagal amžiaus grupes, profesinis mokymas populiariausias buvo tarp vyresnių nei 45 metų klientų (37,1 proc.).

(Plačiau...)

Atraskite iš naujo – 3 patiekalai iš maltos mėsos rudeniškai vakarienei (0)

Termometro stulpeliui krentant vis žemiau ir žemiau, mūsų kūnas pradeda prašyti sotesnio, labiau šildančio maisto. O lietingi rudens vakarai dažniau paragina rinktis vakarienę būtent namuose. Kaip neįsisukti į tų pačių patiekalų rutiną ir mėgautis iš naujo atrastais skoniais, verčiančiais pakeliauti ir po skonių pasaulį? Dalinamės 3 patiekalų receptais iš smulkintos mėsos rudeniškai vakarienei.

(Plačiau...)

Advokatas iš Jurbarko: Lietuvos startuolių ekosistema jungia dar aukštesnį bėgį (0)

Šie metai Baltijos šalių startuoliams – išties išskirtiniai. Ne tik pritrauktos didžiulės investicijos, bet ir įvyko šių verslų ekosistemai labai naudingi įmonių pardavimų sandoriai. Jei už juos gautos lėšos bus sėkmingai reinvestuojamos, artimoje ateityje galimai matysime ne vieną naują startuolį ar dabar veikiančių tokio tipo verslų spartų augimą. Tai ypač matoma Lietuvoje, tad yra tikimybė, kad pavyks prisivyti ir aplenkti šios srities lyderius.

(Plačiau...)

Stulpelius šienavusi įmonė patuštins savo kišenę (2)

Į redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris pranešė, kad pakeles nuo Stakių iki Paulių šienavęs traktoristas kartu su žalumynais nupjovė ir maždaug tris dešimtis šalikeles žyminčių stulpelių su atšvaitais.

(Plačiau...)

Policija ieško telefono savininko (0)

Policija prašo pagalbos randant pamesto telefono savininką.

(Plačiau...)

Imsrėje nufilmavo bebrą (video) (2)

Su redakcija susisiekė skaitytojas, kuris atsiuntė filmuotą medžiagą. Joje – paimsriu vaikštinėjantis ir upelyje plaukiojantis bebras. Šie gyvūnai Imsrės upelyje, miesto teritorijoje, pastebėti prieš keletą metų. Per šį laiką bendrai įsitvirtino ir, panašu, nesiruošia iš čia trauktis.

(Plačiau...)

Ekspertai įspėja: naujas kibernetinio sukčiavimo būdas Lietuvoje gali apgauti net budriausius (0)

Kibernetinės atakos ir sukčiavimas bei išpirkos reikalaujanti programinė įranga šiandien yra didžiausią susirūpinimą vartotojams keliančios grėsmės. Tokios grėsmės tampa vis aktualesnės ir lietuviams: paprasčiausias brukalas, gautas į elektroninį paštą, gali įvilioti į apsukrią pinigų išviliojimo bei sukčiavimo schemą. Naujausias tokio kibernetinio sukčiavimo pavyzdys – fiktyvios bendrovės „IDS Lietuva“ šiuo metu aktyviai siunčiamas brukalas, kuriame Lietuvos įmonės raginamos įsigyti savo svetainės domeną su „.com“ ar kita galūne. Kaip teigia „Interneto vizijos“ ekspertai, geriausias scenarijus, patekus į tokias pinkles – už domeną permokėti mažiausiai 3 kartus daugiau, o blogiausias – prarasti pinigus, o norimo domeno negauti visai.

(Plačiau...)

„Humanos“ parduotuvėje – nesusipratimas dėl tualeto (1)

Galima į tualetą parduotuvėje ar negalima? Privalo personalas įleisti gamtinių reikalų prispirtus klientus, ar gali ir atsisakyti tai daryti? Tokius klausimus redakcijai uždavė jurbarkietė Greta su dvimečiu sūnumi apsilankiusi „Humanos“ parduotuvėje. Vaikas užsinorėjo į tualetą, tačiau parduotuvės darbuotoja mamai aiškino, kad mažylio įleisti negali.

(Plačiau...)

Mokslo metų pradžios proga - padvigubintas bekontakčių aukojimo aparatų skaičius (0)

„Šiandien daug kalbame apie emocinę vaikų sveikatą, psichologinę būseną, vaiko gerovę iš esmės. Vaikui, kokioje šeimoje jis beaugtų, reikia ne tik maisto, drabužių, bet visų pirma sveikos aplinkos, pagarbos, meilės, atjautos bei palaikymo. Vaikams, kurie neturi šeimų, tėvai negeba jais pasirūpinti arba tampa išvis nereikalingi, viso to reikia dvigubai daugiau, nes jų dar vaikiškas pasaulis jau ne kartą būna griuvęs“, - sako „SOS vaikų kaimų Lietuvoje” rinkodaros ir komunikacijų vadovė Indrė Čepulytė.

(Plačiau...)

Paneigiame mitus: ar vieną kartą užvirintas vanduo turi keliauti į kanalizaciją? (0)

Vienas Europos gyventojas per dieną vidutiniškai sunaudoja 144 litrus vandens, tikėtina, jog dalis jo būna tiesiog išpilama net nesusimąstant ar vadovaujantis jokio pagrindo neturinčiais mitais. Tikite, jog nebegalima kelis kartus virinti to paties vandens arba gerti porą valandų pastovėjusio taroje? Specialistai atsako, kiek tiesos yra šiuose įsitikinimuose.

(Plačiau...)

Naršymas internete vietoj miego: ką labiausiai nuskriaudžiame? (0)

Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?

(Plačiau...)

Draudimas – unikalus žmonijos išradimas: kaip gimė idėja apsisaugoti nuo rizikų? (0)

Šiandien net ir patekęs į smulkų eismo įvykį ar radęs kaimynų užlietą butą dažnas gyventojas pernelyg nesisieloja. To priežastis labai paprasta – šiuolaikinėse visuomenėse yra įprasta, o kai kuriais atvejais netgi privaloma, savo turtą, sveikatą, gyvybę ar civilinę atsakomybę apdrausti ir tokiu būdu apsisaugoti nuo su tam tikromis rizikomis susijusių finansinių nuostolių. Tačiau, ar kada susimąstėte, kam pirmiausiai kilo draudimo idėja? Kaip ji paplito ir galiausiai – ar galima apdrausti absoliučiai viską?

(Plačiau...)

6 burnos higienistės patarimai, kaip atsikratyti blogo burnos kvapo (0)

Neįsižeiskite, jei artimieji užsimena apie blogą jūsų burnos kvapą: tiesa yra ta, kad patys jo net nepastebime ir šeimos nario ar draugo užuomina reiškia, kad reikia ieškoti blogo burnos kvapo priežasčių. O jų yra įvairių, pradedant ligomis ir baigiant tiesiog nekokybišku dantų ir burnos ertmės valymu.

(Plačiau...)

Saugokime save ir kitus! (0)

Šis tebesitęsiantis pandeminis laikotarpis, nerimas dėl ateities ir nesibaigiančios diskusijos vargina visuomenę, išsiilgusią buvusio gyvenimo ritmo. Tačiau visa tai ir toliau tęsis, jei nepasitikėsime vieninteliu įmanomu ir mokslu grįstu virusų suvaldymo keliu – vakcinacija.

Šiandien kalbinami piliečiai iš skirtingų šalies rajonų pasakoja, kokiomis mintimis jie gyvena ir kodėl nusprendė vakcinuotis.

(Plačiau...)

Didžiausia dovana, kurią padovanojo gyvenimas (0)

Nesėkmingus bandymus pastoti lemia begalė priežasčių – nuo įvairių sveikatos sutrikimų iki netinkamo gyvenimo būdo, patiriamo streso. Svarbu žinoti, kaip tinkamai kovoti su liūdnomis mintimis ir emocijomis, kad visa tai netaptų skyrybų priežastimi.

Apie tai, su kokiais sunkumais susidūrė, norėdama susilaukti vaikelio, ir kaip visa tai galiausiai pavyko įveikti, atvirai pasakoja Greta Liolienė.

(Plačiau...)

Vasara ir džiazas tampa neatsiejami nuo Smalininkų (0)

Koks idealus vasaros vakaras? Kažkam tai - pasivaikščiojimas gamtoje, kitam - prie upės ar tvenkinio su meškere rankose, trečiam - saulėlydis prie jūros ir ar su knyga rankose. O galbūt ramus vakaras - prie vandens ir su gera muzika? Būtent taip laiką leido atvykę antradienio vakarą į Smalininkus, kur vyko „Tauragės džiazo dienų“ išvažiuojamasis koncertas. Čia prie senosios prieplaukos jau antri metai festivalio organizatoriai sukvietė džiazo muzikos gerbėjus. 

(Plačiau...)

Draudikai: penktadienio, 13-os datos baimintis nereikėtų (0)

Daugelis yra girdėję mitą, kad jei penktadienis sutampa su 13-ąja mėnesio diena, tai blogą lemiantis ženklas. Vieni šią dieną atšaukia keliones, kiti nepasirašo svarbių sutarčių ar net vengia sėsti prie automobilio vairo.

(Plačiau...)

Jurbarko krašto šventės programa (0)

Rugpjūčio 19–22 dienomis mūsų mieste šurmuliuos tradicinė Jurbarko krašto šventė. Šiemet ji skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 410-osioms metinėms paminėti. Šventės programą sudarys įvairiose miesto erdvėse vyksiantys renginiai, kurie atspindės mūsų krašto tradicijas ir istoriją. Įdomi, turininga, gausi renginių, koncertų ir pramogų šventė truks net keturias dienas. Kviečiame susipažinti su šventės programa.

(Plačiau...)

Ekspertė įvardijo paprastus būdus, kaip daržo gėrybes pasiruošti žiemai (0)

Prasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui galime mėgautis gausiu sodo ir daržo gėrybių derliumi. Todėl šiuo metu daržoves žmonės pradeda ruošti ir žiemai. Į stiklainius galima dėti ne tik agurkus ar pomidorus – konservuoti tinka bene kiekviena daržo gėrybė, todėl nebijokite eksperimentuoti. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pastaruoju metu pirkėjai konservuoti renkasi ne tik tradicines, bet ir įdomesnes daržoves, o jų krepšeliuose vis dažniau atsiduria ir aguročiai ar patisonai.

(Plačiau...)

Vertimiškiai kelininkams surengė šventę (nuotraukos) (2)

Liepos 26-ąją Vertimų kaimo bendruomenė originaliai padėkojo kelininkams, kurie baigė asfaltuoti kelią į kaimą. Vertimiškiai ir kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė kelią asfaltavusius vyrus pasikvietė į svečius, kur jų laukė vaišės ir padėka.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook