Bendraukime

Bendraukime

Vertimiškiai kelininkams surengė šventę (nuotraukos) (1)

Liepos 26-ąją Vertimų kaimo bendruomenė originaliai padėkojo kelininkams, kurie baigė asfaltuoti kelią į kaimą. Vertimiškiai ir kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė kelią asfaltavusius vyrus pasikvietė į svečius, kur jų laukė vaišės ir padėka.

(Plačiau...)

Laura Vagonė apie pakilusias vestuvių kainas: 16 tūkst. eurų už atlikėją ar 300 tūkst. už vestuves Lietuvoje – ne riba (0)

Viena žymiausių Lietuvos vestuvių planuotojų, jurbarkietė, Laura Vagonė, kalbėdama apie vestuvių kainas sako, kad pastaraisiais metais pabrango ir toliau brangsta absoliučiai viskas. Tačiau su pandemija ji nelinkusi to siekti.

(Plačiau...)

SUPERFIESTA Jurbarke! (0)

Liepos 9 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Jurbarką!

(Plačiau...)

Evengelikai liuteronai kviečiami į šventę (0)

Evangelikų liuteronų bendruomenės nariai ateinantį sekmadienį, birželio 27d., kviečiami į kapinių šventę Skirsnemunės (Žvyrių) evangelikų liuteronų kapinėse. 

(Plačiau...)

Darbas prie ežero su kompiuteriu. Galimybė – kurią renkasi vis daugiau lietuvių (0)

Karščiai priminė, kad labai gera tiems, kurie turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Tuomet dažniausiai pasirenkami vandens telkiniai, smėlis, galiausiai, dirbama su maudymosi kostiumėliu, kuris padeda ne tik ištverti kaitrą, tačiau taip pat ir pajusti vasarą net ir leidžiant dienas prie kompiuterio.

(Plačiau...)

Dvaro languose – fotografų sveikinimai moterims (0)

Kidulių dvaro parke vėl suksis sijonuotos damos pasitikdamos vasarą ir prisijungusios prie nacionalinės iniciatyvos. Ta proga dvaro langus, pandemišku stiliumi, papuoš ypatinga paroda-sveikinimas. Fotomenininkai, spaudos fotografai ir mėgėjai skiria savo darbus bei sparnuotas mintis būtent moterims. Juk dovanų ir dėmesio jų įkvėpėjoms, palaikytojoms ir mūzoms niekada nebus per daug.

(Plačiau...)

„Šešėlių gaudytojas“ - kviečia į unikalią parodą (0)

Birželio 17 d., 15.00 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.   

(Plačiau...)

Turtą ir svajones pasiglemžė ugnis. Po nelaimės prašo paramos (2)

Naktį iš gegužės 29 į 30d. kilo gaisras Kęstučio Bakaičio, gyvenančio Vencloviškių k., Jurbarko raj., namuose.

Gaisro metu sudegė  visas namas , stogas, jame buvę daiktai, pinigai ir dokumentai. Žmogus liko visiškai be nieko.

(Plačiau...)

Stulbinantys jurbarkietės Lauros karjeros vingiai – akušerė, policijos pareigūnė, sporto trenerė (0)

Jurbarke gyvenanti Laura Dabašinskienė save realizuoja daugybėje gyvenimo sričių, o jos profesinis kelias įkvepia aplinkinius siekti svajonių. „Kovok už savo svajones ir tavo svajonės kovos už tave“, – įsitikinusi Laura, iš akušerės tapusi policijos pareigūne, o laisvalaikiu vedanti profesionalias mankštas tėvams su vaikais „Mano mama juda“.

(Plačiau...)

Metai titaniško darbo lakstant į Palangą padarė savo – vienu ypu jurbarkietė parduoda po šimtą sūrių (1)

Kiekvieną penktadienį – jau penktą valandą kilti iš lovos, prisikrauti šaltkrepšius sūrių ir iš Eržvilko (Jurbarko raj.) važiuoti į Palangą. Čia bėgte per gydymo įstaigas – kitą kartą ir po kelis sykius į tą patį penktą aukštą – kad išparduotų pagamintus sūrius. Šitaip – visus metus. „Taip su vyru ir tąsydavomės. Titaniškas darbas. Žinoma, parduodavome gerai, grįždavome laimingi ir patenkinti, bet visa diena prapuola. Aš tik parlėkdavau į kiemą ir tekina prie kompiuterio, nes man padai dega – dirbti reikia“, – verslo pradžią prisiminė Jolanta Pelcikienė.

(Plačiau...)

Gyvūnų priežiūra vasarą: ko imtis užklupus karščiams? (0)

Netrukus prasidėsiantis karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu. Tačiau veterinarijos specialistės teigimu, tinkamai prižiūrint augintinių kailį bei laiku pastebėjus simptomus, išduodančius, kad gyvūnui yra per karšta, vasaros sezonas taps kur kas lengvesnis.

(Plačiau...)

„Ąžuoliuko“ priešmokyklinukai svečiavosi Močiutės seklyčioje (0)

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos priešmokyklinukai nuotoliniu būdu lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, sužinojo, kokiais vardais senoliai vadino  gyvenamuosius namus Lietuvos kaimuose (troba, gryčia, pirkia, stuba), domėjosi jų šiaudiniais stogais, mažučiais langeliais, neregėtomis tvoromis. O „sugrįžę“ turėjo progą savo mokykloje realiai pamatyti ir prisiliesti prie senovinių daiktų, pasidžiaugti lietuvių liaudies išmintimi kalbos valandėlėje „Močiutės seklyčioje“.

(Plačiau...)

Prašo surasti suoliukų niokotojus (nuotraukos) (1)

Miestą prižiūrinčios įmonės „Jurbarko komunalininkas“ darbuotojai socialiniame tinkle išplatino pranešimą – prašo padėti surasti suoliukus poilsio erdvėse sulaužiusius vandalus.

(Plačiau...)

Darbuotojų kritimas iš aukščio – dažniausia sunkiausių nelaimingų atsitikimų darbe priežastis (0)

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Valstybinė darbo inspekcija gavo 12 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė ir 30 pranešimų apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 2020 m. VDI gavo 10 pranešimų apie mirtinus ir 27 pranešimus apie sunkius nelaimingus atsitikimus darbe.

(Plačiau...)

Medis mieste – ne problema, o galimybės (video) (0)

Pastaruoju metu kyla daug aistrų dėl medžių mieste. Vieni juos pjauna, nes taip numatyta statybų plane, kiti piktinasi jų rudenį visur prikrintančiais lapais, treti tvirtina, kad kiekvienas medis mieste yra vertybė. Kaip rasti kompromisą?

(Plačiau...)

Privalomoji mediacija šeimos ginčuose bus ribojama. Ekspertai įžvelgia galimus pavojus (0)

2021 m. balandžio 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Mediacijos įstatymo pataisas, kuriomis buvo apribota galimybė taikyti privalomąją mediaciją sprendžiant šeimos ginčus, kai į teismą nori kreiptis smurtą artimoje aplinkoje patyręs asmuo, o kita ginčo šalis yra galimas smurtautojas. Seimo posėdyje dalyvavęs 121 Seimo narys vienbalsiai pritarė tokioms pataisoms, o viešojoje erdvėje pasirodė džiugios reakcijos šiuos pakeitimus pristatančios kaip didžiulį laimėjimą. Bet ar tikrai šis privalomos mediacijos ribojimas bus naudingas ginčo šalims?

(Plačiau...)

Ar triukšmas gali įtakoti klausos sutrikimą? (0)

Kasmet paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo prevencijos diena, kurios tikslas – informuoti visuomenę apie triukšmo įtaką klausos sveikatai, jo poveikį ir apsisaugojimo priemones. 

(Plačiau...)

Biologas įspėja: atsiradus naujai erkių rūšiai Lietuvoje, pasikeitė ir jų aktyvumo pikai – saugotis reikia ištisus metus (0)

Klimato kaitos įtaką erkių paplitimui Lietuvoje stebintis Vytauto Didžiojo universiteto profesorius biologas Algimantas Paulauskas sako, kad Lietuvoje erkės aktyviausios būdavo pavasarį ir vasaros pradžioje, vėliau būdavo šiokia tokia pauzė ir parazitai vėl suaktyvėdavo rugsėjį-spalį – kaip tik grybavimo sezono metu.

(Plačiau...)

Akcija „Darom“ grįžta su nauja komanda, išmaniąja programėle bei nauju akcijos formatu (0)

Nuo 2008 m. gerai pažįstama organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais – pasauline pandemija bei naujai sudaryta komanda. Tačiau tai, jog Lietuva vis dar yra karantino suvaržymuose, organizacijos – nesustabdo. Laukia naujos iniciatyvos ir pokyčiai, kurie prasideda jau nuo tradicija tapusios viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“, kuri šiemet vyks gegužės 7-8 d.

(Plačiau...)

Šiltėjančius orus pasitinkant: romantinės lietuvių autorių knygos (0)

Kuo vasara arčiau, tuo dažniau dairomės į lengvesnius skaitinius. Klampias ir psichologiškai sunkias istorijas norisi palikti kažkur už nugaros bei nerti į lengvus pasakojimus, flirtuoti su žaviais veikėjais, mėgautis skoniais ir spalvomis. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook