Bendraukime

Bendraukime

„Šešėlių gaudytojas“ - kviečia į unikalią parodą (0)

Birželio 17 d., 15.00 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.   

(Plačiau...)

Turtą ir svajones pasiglemžė ugnis. Po nelaimės prašo paramos (2)

Naktį iš gegužės 29 į 30d. kilo gaisras Kęstučio Bakaičio, gyvenančio Vencloviškių k., Jurbarko raj., namuose.

Gaisro metu sudegė  visas namas , stogas, jame buvę daiktai, pinigai ir dokumentai. Žmogus liko visiškai be nieko.

(Plačiau...)

Stulbinantys jurbarkietės Lauros karjeros vingiai – akušerė, policijos pareigūnė, sporto trenerė (0)

Jurbarke gyvenanti Laura Dabašinskienė save realizuoja daugybėje gyvenimo sričių, o jos profesinis kelias įkvepia aplinkinius siekti svajonių. „Kovok už savo svajones ir tavo svajonės kovos už tave“, – įsitikinusi Laura, iš akušerės tapusi policijos pareigūne, o laisvalaikiu vedanti profesionalias mankštas tėvams su vaikais „Mano mama juda“.

(Plačiau...)

Metai titaniško darbo lakstant į Palangą padarė savo – vienu ypu jurbarkietė parduoda po šimtą sūrių (1)

Kiekvieną penktadienį – jau penktą valandą kilti iš lovos, prisikrauti šaltkrepšius sūrių ir iš Eržvilko (Jurbarko raj.) važiuoti į Palangą. Čia bėgte per gydymo įstaigas – kitą kartą ir po kelis sykius į tą patį penktą aukštą – kad išparduotų pagamintus sūrius. Šitaip – visus metus. „Taip su vyru ir tąsydavomės. Titaniškas darbas. Žinoma, parduodavome gerai, grįždavome laimingi ir patenkinti, bet visa diena prapuola. Aš tik parlėkdavau į kiemą ir tekina prie kompiuterio, nes man padai dega – dirbti reikia“, – verslo pradžią prisiminė Jolanta Pelcikienė.

(Plačiau...)

Gyvūnų priežiūra vasarą: ko imtis užklupus karščiams? (0)

Netrukus prasidėsiantis karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu. Tačiau veterinarijos specialistės teigimu, tinkamai prižiūrint augintinių kailį bei laiku pastebėjus simptomus, išduodančius, kad gyvūnui yra per karšta, vasaros sezonas taps kur kas lengvesnis.

(Plačiau...)

„Ąžuoliuko“ priešmokyklinukai svečiavosi Močiutės seklyčioje (0)

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos priešmokyklinukai nuotoliniu būdu lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, sužinojo, kokiais vardais senoliai vadino  gyvenamuosius namus Lietuvos kaimuose (troba, gryčia, pirkia, stuba), domėjosi jų šiaudiniais stogais, mažučiais langeliais, neregėtomis tvoromis. O „sugrįžę“ turėjo progą savo mokykloje realiai pamatyti ir prisiliesti prie senovinių daiktų, pasidžiaugti lietuvių liaudies išmintimi kalbos valandėlėje „Močiutės seklyčioje“.

(Plačiau...)

Prašo surasti suoliukų niokotojus (nuotraukos) (1)

Miestą prižiūrinčios įmonės „Jurbarko komunalininkas“ darbuotojai socialiniame tinkle išplatino pranešimą – prašo padėti surasti suoliukus poilsio erdvėse sulaužiusius vandalus.

(Plačiau...)

Darbuotojų kritimas iš aukščio – dažniausia sunkiausių nelaimingų atsitikimų darbe priežastis (0)

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Valstybinė darbo inspekcija gavo 12 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė ir 30 pranešimų apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 2020 m. VDI gavo 10 pranešimų apie mirtinus ir 27 pranešimus apie sunkius nelaimingus atsitikimus darbe.

(Plačiau...)

Medis mieste – ne problema, o galimybės (video) (0)

Pastaruoju metu kyla daug aistrų dėl medžių mieste. Vieni juos pjauna, nes taip numatyta statybų plane, kiti piktinasi jų rudenį visur prikrintančiais lapais, treti tvirtina, kad kiekvienas medis mieste yra vertybė. Kaip rasti kompromisą?

(Plačiau...)

Privalomoji mediacija šeimos ginčuose bus ribojama. Ekspertai įžvelgia galimus pavojus (0)

2021 m. balandžio 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Mediacijos įstatymo pataisas, kuriomis buvo apribota galimybė taikyti privalomąją mediaciją sprendžiant šeimos ginčus, kai į teismą nori kreiptis smurtą artimoje aplinkoje patyręs asmuo, o kita ginčo šalis yra galimas smurtautojas. Seimo posėdyje dalyvavęs 121 Seimo narys vienbalsiai pritarė tokioms pataisoms, o viešojoje erdvėje pasirodė džiugios reakcijos šiuos pakeitimus pristatančios kaip didžiulį laimėjimą. Bet ar tikrai šis privalomos mediacijos ribojimas bus naudingas ginčo šalims?

(Plačiau...)

Ar triukšmas gali įtakoti klausos sutrikimą? (0)

Kasmet paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo prevencijos diena, kurios tikslas – informuoti visuomenę apie triukšmo įtaką klausos sveikatai, jo poveikį ir apsisaugojimo priemones. 

(Plačiau...)

Biologas įspėja: atsiradus naujai erkių rūšiai Lietuvoje, pasikeitė ir jų aktyvumo pikai – saugotis reikia ištisus metus (0)

Klimato kaitos įtaką erkių paplitimui Lietuvoje stebintis Vytauto Didžiojo universiteto profesorius biologas Algimantas Paulauskas sako, kad Lietuvoje erkės aktyviausios būdavo pavasarį ir vasaros pradžioje, vėliau būdavo šiokia tokia pauzė ir parazitai vėl suaktyvėdavo rugsėjį-spalį – kaip tik grybavimo sezono metu.

(Plačiau...)

Akcija „Darom“ grįžta su nauja komanda, išmaniąja programėle bei nauju akcijos formatu (0)

Nuo 2008 m. gerai pažįstama organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais – pasauline pandemija bei naujai sudaryta komanda. Tačiau tai, jog Lietuva vis dar yra karantino suvaržymuose, organizacijos – nesustabdo. Laukia naujos iniciatyvos ir pokyčiai, kurie prasideda jau nuo tradicija tapusios viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“, kuri šiemet vyks gegužės 7-8 d.

(Plačiau...)

Šiltėjančius orus pasitinkant: romantinės lietuvių autorių knygos (0)

Kuo vasara arčiau, tuo dažniau dairomės į lengvesnius skaitinius. Klampias ir psichologiškai sunkias istorijas norisi palikti kažkur už nugaros bei nerti į lengvus pasakojimus, flirtuoti su žaviais veikėjais, mėgautis skoniais ir spalvomis. 

(Plačiau...)

Lauko šiukšliadėžės viešosioms erdvėms: kam teikti pirmenybę? (0)

Lauko šiukšliadėžės – tik vienas iš mažosios architektūros elementų, be kur, nebūtų įmanoma u-tikrint įvairių erdvių – tiek privačių, tiek viešų, švaros bei tvarkos. Visgi, šiems elementams šiandien sudarant labai didelį pasirinkimą, nesunku pastebėti, kad vieni iš jų labiau tinka privačiuose kiemuose, o kiti – viešoms erdvėms. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis šiukšliadėžes viešosioms erdvėms?

(Plačiau...)

Tinkleliai nuo uodų – inovacija, kuri prieinama kiekvienam (0)

Šiltasis metų laikas yra neatsiejamas ne tik nuo geresnio oro, tačiau taip pat ir vabzdžių, kurie dažniausiai aktyviai braunasi į namus. Žinoma, naktys su jais tampa labai varginančios bei ilgos, o kur dar alergijos, kurias gali sukelti įkandimai. Ką geriausia daryti tokiu atveju? Žinoma, įsigyti langų apsaugas, kurios padės išvengti vabzdžių patekimo į patalpas. O tinklelis rėmelis kaina - vis labiau krenta.

(Plačiau...)

Miestą siaubė vandalai – pjaustė treniruoklius, sulaužė smėlio dėžę (nuotraukos) (3)

Pirmadienio rytą redakciją pasiekė keleto skaitytojų laiškai. Žmonės ir baisėjosi, ir stebėjosi mieste pamatytais vaizdais. Savaitgalį Jurbarke darbavosi chuliganai, kurie sulaužė vaikų žaidimo aikštelėje įrengtą smėlio dėžę, o poilsio zonoje prie Mituvos – nupjovė treniruoklio vamzdžius.

(Plačiau...)

Startuoja apgavysčių internete prevencijos savaitė – #NeapsigaukInternete (0)

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) š. m. balandžio 12–16 d. organizuoja jau tradicine tapusią Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete. Trečius metus organizuojamoje švietimo kampanijoje šiemet didžiausias dėmesys skiriamas vartotojų teisių apsaugai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose, taip pat klaidinančios reklamos bei nesąžiningos komercinės veiklos pinklėms.

(Plačiau...)

Kviečia fotografuoti Nemuną ir sukurti žemėlapį (0)

Dėmesio visiems, kurie gyvena prie Nemuno arba planuoja prie jo nukeliauti.

(Plačiau...)

Nauji turizmo maršrutai Jurbarke (3)

Nors ir sudėtingomis sąlygomis, slegiant nežinomybei dėl  kelionių po Lietuvą, Jurbarko turizmo paslaugų teikėjai ruošiasi naujam sezonui. Planuojami nauji maršrutai, tobulinami jau buvę, ieškoma papildomos informacijos. Vis didesnis dėmesys skiriamas karinei tematikai. Tą skatina įvairios sukaktys – 1830-1831m. sukilimas, antro pasaulinio karo pradžia 1941-aisiais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook