Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dvaro languose – fotografų sveikinimai moterims

Dvaro languose – fotografų sveikinimai moterims (0)

2021-06-10

Andriaus Ufarto nuotr.

Kidulių dvaro parke vėl suksis sijonuotos damos pasitikdamos vasarą ir prisijungusios prie nacionalinės iniciatyvos. Ta proga dvaro langus, pandemišku stiliumi, papuoš ypatinga paroda-sveikinimas. Fotomenininkai, spaudos fotografai ir mėgėjai skiria savo darbus bei sparnuotas mintis būtent moterims. Juk dovanų ir dėmesio jų įkvėpėjoms, palaikytojoms ir mūzoms niekada nebus per daug.

„Būtina atsitraukti, kad išties įvertintum,“ – tiki Andrius Ufartas (Vilnius), spaudos fotografas augęs Kiduliuose, ir mėgaujasi stebėtojo galimybe parodyti pasaulį tokį, kokį pagauna per foto objektyvą, - „Dabar visi turi savo pozas, kaip sustingsta prieš kamerą ir yra daugiau mažiau savimi patenkinti, tačiau žymiai įdomiau išlaukti, kai tas rėmas lūžta, kai išlaisvėja kūno kalba, kai veide žaidžia išraiškos. Visada malonu nustebinti moterį ar merginą netikėtu kadru, kuriame ne jos sutramdyta išorė, o vidinės energijos, asmenybės išraiška.“

 

Fotomenininkas Iridijus Švelnys (Kaunas) turi glaudžius ryšius su kaimyniniu Jurbarku, kurie raizgosi ir Kiduliuose. Jis dažnai savo išskirtinius kūrinius sieja su tekstais, tad dalijasi ištrauka iš būsimos knygos. Iridijus filosofiškai klausia, ar tik moterys nori daugybės mažų vyriškų žygdarbių vietoj vieno įspūdingo? Fotografas šmaikščiai dalijasi formule, kaip vyrams pasidėti daugiau „pliusų“ privačiame gyvenime.

„Nuotraukoje išskirtinai perteikti aplinką, oro sąlygas, atmosferą ir padaryti taip, kad už jos atrodytų slepiasi daugiau nei tik sustabdyta akimirka - yra nelengva. Ypač sunku padaryti taip, kad patiktų sau pačiam. Žiūrint tas nuotraukas man visada darosi įdomu kaip fotografas ten atsirado, koks jis žmogus? O dažnai tiesiog - kaip jis taip anksti atsikėlė?“ – sako fotografijos mylėtojas Lukas Bakšys (Jurbarkas). Neatsibosta jam ir ta pati pieva su miško juosta, ir ją užklojantys rūkai, ir kylančios saulės gaudynės, tad linki vis iš naujo atrasti, kas yra šalia, o savo atradimais draugus ir pažįstamus džiugina socialiniuose tinkluose.

 

Spaudos fotografas Lukas Pileckas (Jurbarkas) tikina, kad Gamta ne šiaip viską sudėlioja į vietas, tad jos galybe belieka gėrėtis ir puoselėti. Ir kadro, ir žodžio meistras pripažįsta: „Yra daugybė burtažodžių, bet JOS žavesnės už juos visus.“

„Kiekviename iš mūsų lygtai kaip ir savaime nusitiesia daugybė tiltų – į gyvenimą, pažinimą, mokslą, kitą upės krantą...“ – filosofiškai į gyvenimo saitus žiūri fotografijos mylėtojas Arturas Rauktys (Šakiai). Pasak jo, bene nuostabiausias jų sujungia Vyro ir Moters širdis. „Tegul jų būna gausu, tegul jie visad ir išlieka tvirti, nepakartojami, romantiški!“ – linki jis ir ragina tikėti, kad stebuklingi momentai neretai žybteli visai šalia, tereikia juos pastebėti ir mėgautis.

 

„Visada akcentuoju visiems, kad reikia būti savimi, tuo, kas esi ir nesistengti būti kažkuo kitu ar panašiu į kitus,“ – tikina vestuvių fotografas Laurynas Butkevičius (Klaipėda) ir nepailsta kartoti tai atsidūrusiems priešais objektyvą. „Svarbiausia, nuoširdus buvimas savimi, nesvarbu ką kiti pagalvos, nes mes patys gražiausi ir autentiškiausi esame būdami savimi.“ Fotografas džiaugiasi, kad jo „pagautos“ tikros emocijos tampa brangiais prisiminimais apie asmenines šventas. Su užsakymais keliaudamas po visą Lietuvą turi vietų, kur širdis traukia labiau. Viena jų – Zyplių dvaro ansamblis.

 

Kasdienybės herojų istorijas spaudai fiksuojantis spaudos fotografas Darius Pavalkis (Šakiai) moterims skiria Volto Disnėjaus citatą: „Jeigu Jūs galite apie tai svajoti, tai jūs galite tai padaryti.“ Pasirinkta profesija leidžia jam pamatyti visokiausių gyvenimo spalvų ir dėl to tik labiau tikėti, kad didelis noras įveikia viską.

Visas nuotraukas galite pamatyti Kidulių dvaro languose nuo birželio 10 dienos.

Monika Būblaitytė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook